Zmeurici de iulie-august 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

patrisuca, imi pare rau ca trece prin asa ceva, 4 deodata, dar gandeste-te ca nu tine o vesnicie si apoi va fi bine. Asa ma incurajez pe mine cand dau de greu .
Giova, pt susesi mai trebuia sa dau 400 e. Si eu il vreau

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:



Alex mi-a vomat azi,cand am incercat sa-i dau sa manance la7 ,la 9 am incercat sa-i dau un pic de lapte ...l-a dat jet
acum doarme...nu are temperatura,nu a fost pleostit....habar n-am ce s-a intamplat....

Giova ,ce sa zic ,noi cam suntem in colectivitate cu buni care e invatatoare si ne aduce acasa fel de fel...cat am fost cu el plecata nu a avut nimic...cum a inceput soacra-mea scoala..(ea a inceput pe 1sept. ca e la privat)

offf s-a trezit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Uite MONI daca nu ai plecat inca in vacanta (pentru care iti urez numai voie buna si relax) cam asta face fiu-meu la Gymboree:

http://www.youtube.com/watch?v=atKXiXxpwvg

Va pupam dulcissimo,

Clara si Bryce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

dragelor!
haideti la o . Tocmai l-am adormit pe edi...numai atunci pot sta la comp., in rest vine si-l inchide.

Moni tare scump este, dar frumos. sper sa reusim si noi la anul sa mergem...cu toate ca Edi va avea peste 2 ani si vom plati pt. amandoi. Nici nu vreau sa ma gandesc.
Patrisuca eu numai cu Orajel il dau. vad ca inca nu i-a iesit coltisorul, dar nici nu mai e asa morocanos, doar noaptea mai plange putin de tot.
Meleea sanatate lui Alex. sa dea DD sa nu faca ceva mai rau. Nasol cu soacra...ea aduce virusii acasa, ca si Marco al meu. Marco nu raceste, dar iarna trecuta a fost purtator...asa ca Edi a fost tot racit. sa vedem acum cum va fii. Bine nu a fost nimic grav, raceli usoare, slava domnului.
Clara super fain centrul ala. E gratuit sau platit? vad ca mai entuziasti sunt parintii decat copiii. ar fi misto si la noi asa ceva, dar cum nu va fii ieftin, nu stiu daca merge. e totul bazat pe muzica acolo?

va, merg sa ma bag la calcat haine.
pe mai tarziu.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Clara da, e foarte frumos acolo! mi-ar place tare mult sa merg cu G intr-un astfel de loc
cum se numeste cartea dr Karp care o citesti acum?

Giova cand sunt la calculator G este toata peste mine si nu ma lasa sa fac mai nimik

Noce din cate ai scris a fost foarte frumos concediul vostru - si cel mai important este ca Filip sa simtit extraordinar

multumesc mult pentru acatistul lasat la manastirea din Eghina ai o inima foarte buna

Meleea sanatate multa lui Alex



G a reusit ieri in aceeasi "repriza" sa ma muste de umar, fata si mana groaznica senzatie si am ramas si cu semne de fata cand m-a prins tragea, nu gluma

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Vally de Gloriutza 13.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Fetelor, voi ce prosopele folositi pentru copii? Eu tot caut de-astea patrate cu capison, cum sunt cele pentru bebelusi, dar nu gasesc decat 75x75, care ne sunt cam mici. Mai sunt cele de plaja, tip poncho cu gluga, oare sa trecem pe de-alea? Noi am uitat un prosopel la hotel si trebuie sa luam altul.

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Salutare tufa!

Giova, noi am facut ieri pentaximul, gratuit. Noi le-am facut pe toate gratuit, inclusiv priorixul, la care am avut reactie urata dupa 2 saptamani- febra aproape 40 timp de 3 zile.

Patrisuca, eu o mai dau pe Maria pe gingii cu glicerina boraxata si am fost uimita de efect, chiar daca doar pt moment.

A facut cineva Varilixul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Buna ziua la zmeurici!!!
Noi cam greu cu scrisul,cand e Albert treaz nu ma mai lasa sa stau la laptop,vine si apasa pe toate butoanele,iar cand doarme mai fac si eu ceva treaba,ca cu el dupa mine e cam greu.De vineri e racit mar,de 2 nopti adoarme doar la 2-3,nu poate respira,are nasul infundat,degeaba ii bagam ser sau apa de mare,nu se desfunda,tuseste rau,am ajuns cu el si la urgenta,ptr tuse mi-a dat niste supozitoare,dar doar pentru noapte,aseara nu a mai tusit,dar in schimb nu stiu cum sa-i desfund nasul
In sfarsit merge si el singur,e asa bucuros,parca e o ratusca,merge asa cu mainile pe sus
Fug la calcat acum cat doarme,mai revin pe seara,va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

GIOVA - nu, nu e gratuit. Am platit 200 $ pentru 12 ore. Avem cite o ora pe saptamina, deci in total 12 saptamini. In general, daca nu au muzica pe fundal, cinta profesoarele tot felul de cintecele cu ei , da' e tot timpul muzica pentru orice activitate fac ei.
VALLY - cartea dr. Karp pe care o citesc acum se cheama "The Happiest toddler on the block".

Va pupam dulce,

Clara si Bryce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patrisuca spune:

multumesc fetelor voi incerca sper sa dea rezultate ca nu mai stiu ce sa-i fac. se trez noaptea urland de durere. nu mai pot de mila ei mi se rupe sufletul. pup

Mergi la inceput