Albinutze de Mai-Iunie(89) Bun venit, MARIA!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Azi sunt mai bine cu totii! Tratamentele d-au rezultate! Fata doarme mai bine, deja s-a mai "degajat" nasucul! Mai are reprize de colici, dar cu siropel trec! Seara e mai agitata! L-a tinut pe Bogdan pana pe la 1.30! Eu am cazut lata la un moment dat! M-am trezit cu ea langa mine... Am hranit-o si apoi in patut! O noapte mai buna decat precedentele!


Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010), DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

Salutare mamicute dragi.
Sper ca nu ne-ati uitat si ne reprimiti.(Otilia ma striga un capitol mai in spate).
Am citit pe sarite atunci cand am mai avut putin timp liber si net, sunt aproximativ la curent cu ce s-a mai intamplat in stup.
Bun venit Maria, felicitari Alina pentru curaj si daruirea care o arati familiei tale.
Felicitari si celorlalte burticute. Ioana, sanatate multa bebicului, poate totusi nu e nimic la inimioara lui; si Mihnea are defect septal atrial (la eco nu mi-a zis nimeni nimik niciodata) si din fericire nu i-a afectat cresterea.

Sanatate maxima albinutelor si bondareilor raciti, sa scapati repede de probleme.

Noi am avut o vara foarte agitata, cu probleme de sanatate (Carla stie), cu plimbari de colo colo -la tara la ai mei , in oras la VL la socrii, la Buc si retur, o minivacanta reusita la mare in BG, o schimbare de locatie in Buc (am vandut gars, inchis credite si mutat in chirie ap. 2 cam spatios) iar acum ne refacem dupa, probabil o reactie la ROR , vreo 5 zile de febra.

Mi-a fost dor de voi si m-am gandit des la aventurile povestite aici.
Sper sa imi fac timp constant sa va mai scriu despre noi.

Pupici tuturor.

Narcisa, mami fericita de Mihnea Stefan 25.05.2009
http://picasaweb.google.com/NarcisaPaterau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

va multumesc frumos de urari

de bine ce am venit am intrat in paine : i-am facut azi pentaxim ultima doza si dupa masa a facut temp 39.6 stiu ca nu e de la el dar nu stiu ce are

am fost la urgenta si mi-a dat doar un supozitor cu paracetamol sa vedem la noapte ce mai e

sper sa nu fie nimic rau

alyntaaaaaa felicitari sa iti traiasca puiuta si multa sanatate

carla si voua multa sanatate

de altfel va urez la toti bolnaviorii sa va faceti bine



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Pupam si noi stupul!

CLODY, bine ati revenit! Sper sa nu fie nimic in neregula cu Razvan!

LAURA, am vazut pozele, foarte frumoase. Si apa are o culoare in unele fotografii

DICI, multumesc! Am luat de la farma acum si microclisme, am facut una, stau pe WC ca prostu' si nu se intampla nimic.

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 16+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Imi pare rau sa aud ca mititeii au luat viroze de la fratiorii mai mari. Speram sa nu ne dati si noua ca tocmai ma minunam ca nu a racit nimeni inca.

Ioana la mine a functionat bine o cana de lapte rece bauta inainte de culcare. Incearca si tu.

Clody bine ai revenit. Sper sa fie bine Razvan.

Carla, Alina, Dici, mihaelutza, multa sanatate.

Alic bafta la examen.

Stie cineva cam cat costa o canapea faina sau un website care sa aiba si preturile?

mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

bebe beca ms si iti urez sarcina usoara

eu sunt lui razvan nu-i scade temp ba chiar creste ma plimb cu el prin casa acum e adormit in bratele mele offffff nu stiu sa ma duc acum noaptea la urgente are iar 39.6 supozitor cu paracetamol bagat la ora 21.00 offffffffff



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna seara,intru putin pe fuga,am fost toata ziua plecata,ca nu am avut fata


PHILIP,LA MULTI ANI din toata inima,multa sanatate si numai bucurii alaturi de familia ta!

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

CLODY...fugi.cheama un taxi daca nu e acasa sotul .Nu sta cu temperatura asa mare,mai ales daca cu supozitor nu trece.la spital poate ii da algocalmin intrvenos ,ceva,niste analize,poate e o infectie.SANATATE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

LA MULTI ANI,ANDREEA!

LAURA...tare frumoase pozele.o vacanta de vis!

IOANA...la mine functiona daca imi faceam o ciocolata calda sau un capucino cu lapte dimi pe stomacul gol.La ce nume va ganditi pentru bebe?

ALYNTA...ma bucur ca sunteti mai bn.Tare emotionante pozele.
CARLA....hmmm,as vrea si eu sa fiu asa aglomerata ca tn ...Paris ,luna de miere cu finii.Ma bucur ca Saby e mai bn ,usor ,usor va puneti si voi adultii pe picioare.Intru pe facebook sa vad pozele.

NARCISA...bine ati revenit.sigur nu v-am uitat!
ALIC...pe cand traseul?sau ai dat azi?dai de baut?

Meniu:
10-banana+mar+biscuiti
13-mancare de cartofi si dovlecel cu carnita de pui
16-iaurt cu biscuiti
20-cereale

Noi am terminat a doua zi de aerosoli,asta pentru ca de 2 saptamani nu mai scapa de muci,rauri,rauri,altceva nu mai avea.Facem acc cu ser ,deja se vede schimbarea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Elena , Miru, multumesc mult, sunteti niste dragute. eu tocmai ce-am terminat de ornat un tort si mi-e greata de cata crema am mancat, cred ca sar peste tort. dar dau de baut si de mancat.
clody, multa sanatate
laura, frumoasa vacanta, 37 de grade? wow, ca la mine.

Mergi la inceput