Albinutze de Mai-Iunie(89) Bun venit, MARIA!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna tuturor,

CLAUDIA,bine ai revenit!Ce mai face Razvi?

CARLA si ALYNTA,multa sanatate tuturor,vad ca noi am scapat deocamdata.
Carla,bine ca mai apucati sa va si relaxati un pic in perioada asta plina;bafta la gasit mobilier ca lumea.

ALYNTA,e o scumpa Maria,credeam ca nici nu apuci sa respiri cu 3 copii si tu ne-ai si pus repede poze.

MIRELA,cum e cu jobul,ti l-a dat directoarea?O sa fie bine si Anto,mai ales ca e cu bunica.

ANDATA,,Ioana ce mai face?

PHILIP,,ma bucur ca ati avut o seara frumoasa...si eu am inceput sa o las pa Andra luni si marti la mama.

OTILIA,scuze,nu am apucat,ma intrebai cum de doarme fata toata noaptea...na ca nu mai doarme,iar se trezeste de 2 ori.
(poate ne pui si noua o poza pe mailul comun cu voi)

IOANA,eu nu ma pricep,mama mai bea ceai de grusin.

Si nu mai stiu ce vroiam sa zic,va pup pe toate,fug sa ma joc cu mingea cu mandra.

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

moamaaaaaaaaaaaaaa capitol nou??

dici te cred,ca si eu am stat sub stres luna trecuta chiar daca anticonceptionale le-am luat mereu
flobaby multa sanatate la pitica sa treaca zmeii repedeimi pare rau dar nu stiu cantitatile
alynta deja colici????????e o scumpa micuta rozalie
laurao hmm,ce fain a fost in concediu ma bucur ca v-ati incarcat bateriile;cum a fost sebi??cuminte??de abea astept pozele
ioana fructe???pere,caise..pe mine ma ajuta
otilia multam de cafeluta si furseacapai a fost superrrrrrrr si sincer nu ma asteptam sa iasa asa fain
carla multa sanatate tuturormoamaaaaaaa ce petrioada incarcata..sper sa scapati repede de raceala
clody bun revenit acasa,ce face razvanel??
andata am pus azi colet la posta,sper sa va placa
carla spor la redecorat si musai trebuie sa ne arati si noua
alynta trupa de muschetari sa treaca raceala repede


brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Clody, bun revenit!
Cris, o sa trimit pe mailul comun o poza cu noul dulap din hol, care fiind alb complet si tern a primit o decoratie frumoasa .
Elena, multumesc, sotul merge pe stilul Ikea, mie nu-mi plac birourile de acolo, dulapurile sunt ok, vedem cum cadem la pace.
Andreea, ma bucur ca v-a priit iesirea si a fost ok cu bona. Asa ne gandeam si noi cat a fost Saby la gradinita, cat de liniste poate fi! Si chiar nu ne gaseam locul si ne uitam la ceas din 5 in 5 minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Ieri chiar ma gandeam ca am fost inspirata sa incep imunuizarea copiilor cu oscillo mai de luna trecuta si sa demontez mitul racelii din prima saptamana de gradi' si cand colo...ieri Matei a inceput sa tuseasca ciudat, iar eu ii spuneam saracului copil sa nu se mai prosteasca si sa nu se mai forteze sa tuseasca, noaptea s-a transformat intr-o tuse magareasca de cosmar, cu plansete. Eu, peste zi, am crezut ca am mirosit prea cu pofta cafeaua si am tras pe nas un fir de cafea, ca aveam o "jena" pe o nara, dar moaptea pe la 2 nu mai puteam respira cu toate pufurile pamantului. Nici acum de altfel, frisoanele sunt bonus.
Se pregateste Theo, care muceste sarguincios, iar tati e in blocstart-uri cu o durere in oase.

De bine ce ne bucuram de gradinita, de timp si liniste..

Beca, incearca microclisme de la farmacie, sunt ok pentru gravide, chiar si pentru copii mici. Aveau la sensibku cu 5 lei/bucata. Sau ulei de in cu omega 3, baga ceaiuri cu anason, chimen si fenicul in loc de apa.
Ceaiul de crusin e contraindicat in sarcina, ca de altfel orice e diuretic sau detoxifiant. Mai bine umbli la alimentatie,fa-ti zilnic o salata cu avocado, seminte crude (floarea soarelui, alune de padure) si germeni de grau, lucerna, soia si schinduf, 2 linguri ulei de in cu omega 3 si o lamaie.

Clody, bine ai revenit! Asteptam noutati!

Carla, ce mi-ar place si mie un asa program aglomerat

Am o dilema morala: am fost azi la o fabrica de lactate care vrea sa implementeze cel mai drastic standard de siguranta, pentru ca livreaza in spitale. Vreau sa spun ca nu respecta nicio norma de bun simt macar, recipintele de pastrat si de procesat la spala cu bonux. Eu le spun ce trebuie sa faca, dar daca ei nu respecta?? si-au notat constiinciosi dar sunt curioasa cat o sa-i tina.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici,o ???poate si o tigara ????

carla sa imi imaginez cine l-a decorat???cand pui pozica sa faci anunt
dici multa sanatate la baietinasol cu cafeaua..mama,m-ai dat pe spate cu recipientele spalate cu bonuxvb ta,da vedem si cat o tine minunea de a renunta la detergent,cu tote ca ei au notat sarguinciosi,ordinul de spalare a plecat de sus si ei trebuie sa se execute

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelutza_c spune:

salutare si de la noi.
capitol nou,copii bolnaviori,credeam ca noi suntem singurele racite.am inceput eu de sambata si de ieri are si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelutza_c spune:

mi s-a trimis mesajul singur inainte sa termin ce am avut de scris....ce chestie.deci...de ieri are si Deiuta mucisori.e prima data cand e racita,acu sa vedem ... ca au aparut doar mucii,vedem ce urmeaza.
Insanatosire grabnica la toti copii si la micuta Maria,sa dea DD sa nu fie nevoie de antibiotic.
-ici la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

http://laura-oana.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=5264005767&albumId=427397076&ownerId=174883471

am reusit sa pun ceva poze din egipt!

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

salutam fetele!
suntem prin zona! cu morcov de examen ...deja
meniu azi:
dimi : sandwich cu sunca de pui + un paharel suc de rosii facut de moi
pranz: peste cu legume la cuptor; ii place mult mancare asta..si noua dealtfel

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Laura, foarte frumoase peisaje...si voi deasemeni! sa va fie de bine vacanta!

apropo de asta, ma delectam cu niste poze a unei amice care a fost in Croatia la parcurile plitvice...fara cuvinte, extrordinar de frumos ..

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput