Albinutze de Mai-Iunie(89) Bun venit, MARIA!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

Claudia, nu il tine cu temperatura asa de mare ca poate Doamne fereste sa ajunga la covulsii. Fa-i impachetari cu scutece imbibate in apa din ce in ce mai rece, cat mai des (cand s-a incalzit scutecul il uzi din nou) pana ajungi la un 38.4 - 38.6. In ultima instanta Algocalmin 1 picatura per kg corp, in max 30 min ar trebui sa scada; eu am deja experienta la impachetari , ultima sambata dupa amiaza....
Bafta.
PS Daca nu te descurci, fugi la urgente !!!

Narcisa, mami fericita de Mihnea Stefan 25.05.2009
http://picasaweb.google.com/NarcisaPaterau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

otilia tu ai intrebat cum a fo calatoria pt sebastian, el doar a dormit..:) tot drumul. si la dus si la intors a bagat somn la greu..:)

fetele ma bucur ca va plac pozele...

clody stiu prin ce treci, si sebastian a primit ieri 2 vaccine. ultimul prevenar si ultimul infarix..de atunci trag si eu febra..dar e sub 39 la sebastian

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Hello,

da multe multe s-au mai intamplat cat am lipsit, am ajuns acasa de duminica dar nu am apucat sa va scriu ca de citit am citit duminica si azi tot.

Alynta felicitari pentru micuta, e frumusica dolofanica si baietii sunt foarte interesati de ea din cate se vede.
Laura frumoase poze din concediu, haios rau Sebastian, noroc mare pe voi ca v-a dormit tot drumul.
Ioana te pup, sunt sigura ca o sa fie bine baietelul si nu o sa fie probleme, daca iti aduci aminte cand te-am felicitat de sarcina ti-am spus ca am eu asa o presimtire ca e baiat ca si la soramea, sa speram ca asa o sa ramana ca e frumos sa ai baiat si cel mai important sanatos.
Alic bafta la examen.
Urez tuturor puiutilor sa se faca bine cat mai repejor, din pacate a luat si Darius viroza asta urata, cu muci la greu si nu se facusera prezente simptomele pana am plecat la Dana si exact in prima seara a plans saracul o gramada pentru ca nu putea sa respire, a fost pentru prima oara cand am trezit baiatul ca sa ii aspir nasucul, din pacate raceala a luat-o si Bubu asa ca pana duminica i-am doftoricit pe amandoi.
Andreea te pup si tot ce iti doresti sa ti se implineasca, felicitari pentru seara petrecuta singurei si pentru copilasii cumintei .
Am fost cu Dana si cu Elena (Nicuratze) la Babyexpo, ne-am achizitionat cate ceva si ne-am intalnit la spatiul de joaca cu Ada fetita Kiralinei care avea si ea stand deschis acolo.
In rest a fost haios cat am stat la Dana cei mici cand se pupau cand se paruiau, Dana e si ea mai bine azi le-au venit rudele din Canada asa ca preacurand nu cred ca o sa intre.
Maine ne ducem la un party de 4 anisori, am fost azi cu mamica si am comandat tort cu printese, eram in pana de idei cu ce sa ii cumpar fetei ca are o gramada de haine si jucarii noroc ca vb cu maicasa de ce i-am luat lui Darius mi-a zis ca vrea sa ii cumpere fetei pelerina de ploaie, asa ca maine dimineata mergem sa luam.

Legat de meniu Darius a papat azi laptic dimineata care a fost cam tarziu la 9:30 prin urmare am sarit peste fructele de la 10-11 ca nu le manca si a papat pe la 12 ciorbita de gaina de tara facuta de mami cand s-a trezit pangasius pane cu cartofi natur si putin sos cu capere ca a vazut el ca mi-am pus eu si vroia si el, este fan lamaie, o mananca goala, iar pe seara un iaurtel muller cu cereale si la somnic laptic.
In rest nimic nou sub soare doar ca va pupam pe toti si toate si va uram multaaaaaa sanatate.

Ana cu Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Am uitat sa spun ceva, Clody multa sanatate lui Razvi, incearca si panadol alternativ cu nurofen la 4 ore doza care stii ca ii trebuie lui Razvi si cate jumatate de novocalmin la 12ore(asta asa mi-a spus doctorita de la spital la care am fost la control) daca e febra mai mare de 39, eu asa am facut la darius si a functionat plus impachetari.

Ana cu Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimi fetele

dau o cafe ca azi noapte am avut noapte alba

acum are un pic peste 37.5 offf poate scapam azi doamneeee

va multumesc de sfaturi la toate asa am facut dar nu cedeaza deloc usor ce dumnezeu iar la impachetari cred ca m-a auzit cartierul tot

multa sanatate la toata lumea



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Clody, ma bucur sa aud ca i-a mai scazut temperatura lui Razvan sa fie totul bine!

Andreea, La multi ani, cu sanatate si bucurii

Narcisa, bine ai revenit Sper ca au trecut problemele cu sanatatea!

Alynta, ce mai fac copiii?

Multa sanatate tuturor mucosilor
Noi din fericire am scapat de tura asta de muci, ii fac acum ceva schema de tratament la Andreea cu produse homeopate, sper sa fie ok.

LauraO, am vazut pozele, super fain pe-acolo

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata! La noi Sabina a scapat doar cu antitermice la peste 38.5 si homeopate, i-am facut ieri analize si este in regula, desi ii mai curge nasul si se ineaca de la secretii si tuseste.
In schimb, cu Larisa am ajuns la urgente cu febra 40 si stare generala foarte rea, ieri de la pranz a inceput sa zaca (era a 5-a zi de raceala deja), sa nu mai manance, si apoi a culminat cu febra care nu a cedat nici la paracetamol intravenos. Azi-noapte i-am pus novocalmin supozitor pentru ca nu mai aveam alte solutii si am inceput aerosolii. Daca azi la analize iese infectie si-mi face 2 zile febra peste 38, atunci o sa trecem pe antibiotic, prima data in viata . E clar ca n-am dormit deloc, am stat cu fata in brate sa suga si apoi sa o tot verific sa nu mai arda. Mie mi-e rau in continuare, nu ma lasa deloc durerea de gat indiferent ce as face.
Cam asta e pe la noi, aveam atatea drumuri de facut si lucruri de aranjat si nu putem face nimic.
OanaMVT , daca vrei canapeaua pentru Romania eu pot sa-ti dau cateva site-uri si cu preturi, inca mai caut un coltar si mi-am retinut niste site-uri unde mi-au placut modelele.
Clody, am fost in aceeasi situatie in acelasi timp. Te imbratisez cu drag si astept vesti bune .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumim! La noi e mai bine! Se vad ameliorari! Maria nu mai are asa multi muci si nascucul nu se mai infunda asa des!
Vad ca sunt multi copii bolnavi! Multa sanatate! Sa treceti cat mai repede peste boala!

Eu ma "plang" de Matei ca s-a facut un obraznic! Era cel mai cuminte si acum e "spirt"! Nu merge normal ci alearga! Daca ii zici sa nu faca un lucru exact pe ala il executa! Se urca pe birou, mobila, "matura" tooot in cale! ce mai...o obraznicatura! Ne pune rabdarea la incercare! Nu stiu cum de nu se loveste in viteza pe care o are... Zici ca e pe punctul sa-si sparga capul sau sa-si suceasca ceva la cum se misca!
In schimb cel mare s-a mai linistit! Ma "ajuta" cu fata! O sustine in brate, duce scutecul murdar la cos, o pupa!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010), DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

La multi ani , Andreea!

Multa sanatate, fericire, noroc si iubire!

Sunteti o familie minunata..sa ramaneti vesnic asa!

Un pupic mare si dulce!!!

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

La multi ani, Ganesha!

Fie ca Doamne Doamne sa va rezerve numai surprize placue, sa fii sanatoasa si la fel de puternica ca acum!

Toate cele bune si miliarde de

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput