Aradence DC - (150)- Bun venit acasa Cristina!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Cristina, ma bucur mult mult ca esti si mai bine si ca vii acasa.

Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Aradencele alaturi de maria_rubi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata.
Si eu p-aici la o cafea si la fel de cam in butoi.Trebuie musai sa o dau pe Diana la inot (din cauza pieptului infundat trebuie sa faca muschi) iar la bazin la Activ cum ati zis si voi sunt facute programari inclusiv pe octombrie ( nu m-am gandit ca si-aici trebuie facute programari cu cateva luni inainte ) ,deocamdata a pus-o pe lista de asteptasre,daca renunta careva.Am sunat si la clubul ala privat din Micalaca,Panoramic sau asa ceva apai acolo cica 300 de lei pentru 5 ore si nu e nimic organizat,cica e care cum vine ... oricum cca 10 ore ar iesi 600 de lei pe care oricum nu i-as avea. Am sunat si la profesoara de inot de la polivalenta si incepe de lunea viitoare un nou curs si a zis ca pot incerca iar.Problema e cu Diana ca deja de-acum zice ca acolo e rece apa si ii e si teama evident de apa adanca.Nu mai zic ca a inceput sa se smiorcaie ca ea nu vrea casca din aia stramta,ca vrea nu stiu ce casca mai speciala vazut ea la ceva fetita ... io de unde sa stiu ce si cum? i-am cumparat-o si eu prima intalnita in cale pe care am gasit-o la Carrefour.Pediatra a zis ca e musai sa mearga zilnic la inot,deci daca ar merge treaba ar trebui sa o dau macar la doua cursuri consecutiv deci cca 400 lei (asta daca nu s-a scumpit) plus pe urma de mers in continuare am inteles ca e ceva mai ieftin,dar oricum nu cred ca se mai merge zilnic ...
Am sunat azi si la Palatul copiilor sa vad daca mai au locuri si ce orar au ,dar nu raspunde nimeni.Ei i-ar placea la gimnastica-aerobic si desen din ce au acolo,dar as prefera primul ca la al doilea desi are ceva talent la desen,nu m-as mai trambala cu ea doar pentru mazgaleala ca aia o poate face si acasa.La gimnastica macar si-ar consuma din energia in exces plus ca i-ar mai creste si pofta de mancare si poate ar mai face si acolo muschi.Daca nu macar pentru tinuta tot ar merita.Anul trecut cand am sunat au zis ca nu mai au locuri,parca vad ca la fel o fi si acum.Nici la asta nu m-am gandit sa ma interesez din timp la ce probleme am avut pe cap.
Na gata ma vaitai si eu Eu de obicei is in butoi numai cand sunt in criza fianciara ,dracu sa ii ia de bani .

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Cristina, te asteptam acasa !!!!!!

Moni vezi ca eu am vorbit cu un antrenor si l-am inscris pe Alex la performanta ( la inot) . Asa tariful e de 150-200 lei /an. Bine ca n-a mers el zilnic si nici n-a facut antrenamente de nivel olimpic, dar altfel n-as fi rezistat cu banii. Plus ca e foarte neplacut sa fie vesnic la grupa de initiere ca se plictiseste.

Fetele din butoi?????/ bey voua va place acolo, se da ceva bun ca hop tup sariti in butoi. Daca va vine pofta de sarit undeva mai bine faceti ca mine, iaca ce daca va rupeti picioarele , da ramaneti cu capul intreg.

Eu de azi am luat lumea din nou la tranta. Sunt pe baricade. De maine vreau sa ma duc dimineata la Activ sa inot ca sa-mi pun cat de cat la punct picioarele ca tare greu umblu si ma dor de numa. Plus ca incep un curs de formator asa ca voi fi si eu dupamiezele scolaroaie.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIHA mersi de info,cam asa ceva as vrea si eu pentru Diana,dar asta dupa ce se initiaza evident.Ca deocamdata inoata ea binisor,dar ... numai cu aripioarele Distractie placuta la inot Daca trece odata hopul cu initierea poate o sa te rog sa vorbesti si pentru ea cu profesorul ala.Daria aia nu are si ea grupa din asta "de performanta" ? Nu de alta dar ea e tare blanda si miorlaitei de Diana mai un profesor ceva mai dur ii lipseste A nimerit prietena-mea la fetele ei pe unul care ii cam chinuia si urla pe ei,totusi ele au 7-9 ani si tot nu le-a picat bine,mai ales celei mari care e mai sensibila.
CRISTINA trec ele toate jenele,important e ca esti bine si ca vi acasa
FLAVIA am uitat sa iti zic ce bune-s merele alea Mersi inca odata

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Moni din cate am inteles Daria face bebe asa ca nu va mai fi disponibila decat foarte putin. Antrenorul lui Alex se va pensiona in primavara asa ca n-are sens sa te incurci cu el. Dar stiu o alta tipa Monica care cred ca ar fi ok pentru Diana. Voi vorbi si eu cu ea sa-l ia pe Matia asa ca daca vrei zic de doi in loc de unu/

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIHA ar fi super asa,am auzit ca si aia e ok.Dar Matia cred stie deja bine sa inoate nu?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Cristina, super vesti...
Miha, stii cumva cand se deschide bazinul de inot? Eu am auzit ca peste 7 luni... Trimite-mi eventual pe pm nr profului, ca eu am uitat sa i-l cer...Refacere rapida si spor la scoala...
Moni, asa-i intai trebuie sa stie cat de cat sa inoate si apoi poti s-o dai ... E ok si Monica, dar am inteles ca are cam multi copii in grupa...
Cristina si gemenele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

CristinaR, ma bucur ca vii acasa si te recuperezi asa repede.

Am gasit azi un articol interesant, despre o romanca care a inventat un detector de depistare a cancerului (in RO), am deschis un subiect la Generale, cititi daca vreti aici ca sa nu mai scriu inca o data. Mie mi se pare foarte interesant!

Aradencele alaturi de maria_rubi


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Am fost azi la Palat sa o inscriu pe Ale la diferite...
La dans era full, la desen full, peste tot full. Mai aveau liber germana, informatica, grafica pe calculator...Pana la urma am inscris-o la dans sportiv la grupa de varsta 6 ani, pentru ca ea e inalta si arata ca de 6 ani si ca norocul era cineva acolo care ne cunostea, ca nu prea au vrut.
Eu nu stiu de ce se fac inscrieri asa de repede la scoli. Cand am inscris-o pe Ale era cineva care isi inscria copilul pe 2014.
La noi la gradi era un afis ca fac cursuri de inot la Activ 170 ron pe luna si ei se ocupa de dus-adus copil. Cate sedinte nu stiu, mai multe aflam la sedinta cand vom avea.
Ale e cam mucoasa dupa o saptamana de gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA interesanta chestie,numa' sa fie si pusa in practica.
DIANA11 pana la urma am reusit sa ii prind si eu la telefon si au zis ca nu mai au nimic liber "la copii asa mici".A intrebat-o si pe-aia de la gimnastica ritmica si a raspuns ca o lua eventual "daca a mai fost si anul trecut"
Deci programari la scoala cu 4 ani inainte,de coma.
La Activ am inteles ca un curs de initiere e de 8 sedinte plus 1 - concursul final.Mie mi-ar conveni sa o duca direct de la gradi la inot,dar la noi nu au facut oferte de-astea.Miercuri la 16 avem sedinta cu parinti,sunt curioasa ce ne mai zic.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput