Trombofilia cauza a infertilitati 36

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

aristica imi pare rau, asteptam vesti bune de la tine ca sa prind si eu curaj. te sun maine. astazi am tel. descarcat
anda, atat timp cat exista sarcina, nu e tarziu. incepe imediat tratamentul
pe toate !

LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

paulapor saracul nici nu a mancat,nu vrea sa-i fac, spune ca-l ologesc la cat sunt de "zuza", a zis ca mai are putina minte.

off tpic -La fel ca cele cu branza, dar inlocuiesti branza cu cascavalul(mai nesarat) dat pe razatoare+smantana, le rulezi si la cuptor cu ele 30min(160'c)cine doreste poate sa-si puna si marar, dar eu am probleme cu mararul.



Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Fetelor, deci Aristica chiar ne-a parasit?
Denisa, sa vii sa-mi faci si mie niste clatite, ca la ce lene am in mine, mor de pofta, dar nu ma misc sa fac nimic!

Sper sa vad vesti mai bune si mai mult optimism, maine, aici.
Eu merg la analize dimineata si sper sa mai ajung si la birou, intreaga ( dupa ultima patanie cu recoltatul sangelui, acum mor de spaima).

Noapte buna!

---------------------------------------------
---------------------------------------------
2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt.
FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv

Sometimes I seem to tremble in the dark, I cannot see
When people frighten me
I try to hide myself so far from the crowd
Is anybody there to comfort me
GOD, take care of me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna dimineata,
Poftiti la cafelute si capucino.

SARA_HS cum sa nu vin, cinci clatite o injectie, da ce eu nu trebuie sa fac "stagiatura" pe cineva

Sa aveti o saptamana buna !



Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

SARA, nu cred ca o lasa sufletul pe Aristica sa ne paraseasca! Curaj la analize, iti tinem pumnii!

Denisa, taaaare bun capuccino facut de tine! Asa da inceput de saptamana!

Pup toate mutantele si va doresc zile usoare si frumoase!

R. 17 + ?
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Aristica imi pare atat de rau!!!Nici nu stiu ce sa-ti spun...sa va dea Dumnezeu multa putere si sunt sigura ca va veni si bebele!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

buna dimineata fetelor va pup

denisa ai terorizat pe saracul om, cred ca cel mai bine ar fi sa exersezi pe o papusa

felix, floaredemac, ruxandra, simonia


MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Neata dragutele,

Nu am avut net decat cu cocoloase. Vad ca am mult de citit din urma, ati fost harnicute tare.

Noi suntem binisor, cu o mare dezamagire vis a vis de medicul care ne urmarea si pe care am decis sa-l schimbam... Asa ca astept sugestii de medici care nasc trombofilice si care sa nu sara repede cu bisturiul la burta lor. Poate-s eu anormala ca vreau sa nasc natural??? Voi ce ziceti?

Puiul meu cred ca e 90% asa cum ai zis tu Denisa Ce o fi sanatos sa fie!

Pup si o iau la citit din urma

Felix 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Felix ce va fi puiutul???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Neatza fetelor,
Felixut nu esti zana anormala Si eu am avut dreptate draga mea, tot spun asta de pe la 10 saptamini

Mergi la inceput