Nasterea la Medlife (20)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Buna dimineata!
Reusesc si eu sa intru putin, sper sa ma lase bebele...

Duminice am avut botezul, bebe Octavian s-a comportat f bine, nu a plans decat in momentul in care a inceput nasa sa-l sterga dupa ce a fost botezat. In rest a dormit, s-a uitat...a fost f cuminte. Dupa biserica l-am adus acasa si noi am plecat la restaurant. Am venit o data si i-am dat sa suga, apoi din nou seara, cand ne-am intors. Deci ziua de duminica a fost super ok. Insa ieri...GROAZNIC!!!
Pe la ora 3 dupa amiaza, au venit nasii sa-i faca baita, i-am stricat tot programul copilului, a mancat aiurea, nu a dormit DELOC ieri, asa incat de pe la ora 16 pana aseara la 22:30 a tinit-o tot intr-un plans, cu crampe, cu incovoiat, nu se calma de la absolut nimic. Pana la urma cred ca a obosit de la atat plans si a adormit. De azi noapte ne-am reluat programul, cu orele noastre de papa si acum se pare ca e bine. I-am dat din nou debridat, nu-mi place ca fac asta, dar se pare ca e singura metoda de a-l calma putin.
Fetele care dati debridat: am citit azi pe prospect ca se utilizeaza continutul din sticla numai 4 saptamani. Voi asa ati procedat? Alina (Ana) parca tu dadeai fetitei debridat, nu?

Cori, ma bucur ca sunteti bine amandoua, multa putere si rabdare!

Melania, nu mai stiu nimic de voi. Sunteti bine?

Alina (Ana), ai inceput sa folosesti balansoarul electronic? E ok? Se calmeaza fetita in el? Ma bate gandul sa cumpar si eu, dar nu stiu daca merita. Ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Bravo Cori si fii tare ca pana la urma o sa reusesti sa-i faci program sa pape bine fara sa adoarma.Nu-i da biberon,nu te lua dupa nimeni..fa exact cum simti tu si incearca sa fii calma si plina de blandetze!!!
Cami ma bucur ca a iesit botezul ok,poate ne trimiti si poze.

Fetelor am o propunere.Peste o saptamana..doua (cand poate si cori s-o scoata pe maya) intr-o zi cu vreme mai frumoasa nu vreti sa ne intalnim cu toate in Herastrau (sa fie aproape si de Cami) sau undeva..nu conteaza..a? ce ziceti?

-----------------------------------------
Alexandra 33+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Buna fetelor,

N-am mai intrat demult sa scriu, dar am reusit sa citesc ce ati scris.

Cami, n-am disparut, dar noi intre timp am fost raciti putin, ceea ce ne-a facut sa suferim destul de tare. A avut o viroza, nu a facut febra, doar a tusit putin si au curs mucisori. Acum aproape a trecut.
In ceea ce priveste colicii, sunt zile cand aproape nu mai are deloc, dar astazi de exemplu m-a terorizat.

Cori, m-ai facut sa-mi amintesc de operatie, care nici pentru mine n-a fost o experienta prea placuta. In ceea ce priveste asistentele de la neonatologie si mie mi s-a parut ca vad putin "munca de la stat" in ele.
Eu te-as sfatui sa ai putina rabadare cu bebe si sa nu incepi sa=-i dai biberon. Si eu m-am chinuit foarte mult in primele saptamani, il tineam si cate o ora la san.

Alinab2, eu pun colieful intr-o tetina si storc cateva picaturi de lapte din san, pt ca pe prospect scrie sa le dai combinat cu lapte, iar cu lingurita mi-a fost teama sa nu se verse.

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimu spune:

Salutare,

Spuneti-mi si mie va rog in ultimul trimestru de sarcina, dupa saptamana 38 cat de des ati fost la control?
Saptamanal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui maimu

Salutare,

Spuneti-mi si mie va rog in ultimul trimestru de sarcina, dupa saptamana 38 cat de des ati fost la control?
Saptamanal?


Eu dupa saptamana 36 am fost saptamanal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Buna,

Da, si eu dupa saptamana 36 am fost saptamanal la control.

Pe mine m-a omorat Eric azi, nu a dormit deloc, s-a marait sau a plans toata ziua. Si pt prima oara a plans si azi noapte, pana acum noaptea nu facea urat. Dar azi noapte abia l-am adormit. Sunt zombi azi.

Am impresia ca pe noi nu prea ne ajuta Colieful, dau banii degeaba pe el. Sau nu stiu ce sa mai cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Alina,
Si eu am aceeasi impresie, ca nu ne ajuta nici infacolul, nici colieful, dar mergem in continuare cu ele, cred ca fara, ar fi si mai rau. Eu abia acum am inteles ca debridatul trebuie dat cam 10-14 zile consecutiv. Nu numai atunci cand are crize. Sa vad cum o sa se simta dupa aceea.

O sa incerc mai spre seara sa pun cateva poze de la botez.

Melania, imi pare rau ca bebe a avut viroza. Dar cum s-a intamplat? Si cum s-a manifestat la un bebelus atat de mic? Am citit ca fara febra, asta e bine, dar a tusit rau? I-a curs nasucul sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Eu nu am incercat deloc Debridat. Eu credeam ca e doar pt constipatie sau diaree, nu pt colici.
Ma gandesc sa iau sab simplex si sa incerc cu el, nu stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Citat:
citat din mesajul lui maimu

Salutare,

Spuneti-mi si mie va rog in ultimul trimestru de sarcina, dupa saptamana 38 cat de des ati fost la control?
Saptamanal?


Eu nu am mai fost din saptamana 37 pana in 39 cand am nascut deloc. Cred ca tine de dr si de pacient, ce istoric si asteptari au ref la sarcina



-------------------------------------------------
proaspata mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimu spune:

Merci de raspunsuri.
Nici eu nu am mai mers din sapt 37, insa l-am sunat ieri pe doctor si ma duc azi sa vedem ce face micuta...se pare ca nu prea vrea sa iasa
Deja sunt obosita, nu mai pot dormi bine noaptea..si e si nerabdarea asta...
Sa vedem ce ne spune azi, poate o pun pana la urma tot de o cezariana...

40

Mergi la inceput