Dulceturi si papanasi de 3 ani, sept-oct2007 (405)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy
Mai am o gramada de lucruri de rezolvat acasa ( de spalat hainute din tura 3-6 luni


Mah.. zic eu ca mai ai ceva timp pentru spalatul hainelor 3-6 luni

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Erina, daca ai putin timp, imi poti scrie si mie ( pe PM eventual, sa nu plictisim fetele ) ce ti-ai pus in bagajul pt spital ? stiu ca teoretic te duci cu mana in buzunar ( mai precis cu cardul in buzunar ), dar totusi mi se pare aiurea... Lenjerie, camasa de noapte, papuci, macar atat...

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 37+ cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui luy
Mai am o gramada de lucruri de rezolvat acasa ( de spalat hainute din tura 3-6 luni


Mah.. zic eu ca mai ai ceva timp pentru spalatul hainelor 3-6 luni



Eheeee, razi tu, razi, dar acusica trece timpul si nu stiu cum o sa ma descurc cu 'menajul' cand vom fi 4. Voiam sa profit de linistea de acum din casa . Si de fapt hainutele din tura asta sunt deja in masina ( alea care nu au culori dificile, evident - ca mai sunt si unele pe care trebuie sa le spal de mana )

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 37+ cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Nana, imi pare rau de problemele cu serviciul. Dar poate tot raul spre bine, acum te concentrezi 100% pe 'proiectul in lucru', important este sa fiti voi sanatosi, la vremea potrivita sigur vei gasi ceva de lucru.
Mult succes la pregatirile de drum, sa aveti un zbor lin si toate sa fie asa cum va doriti in Romania !

P.S. - O sa-ti pot scrie si eu impresii proaspete de la Euroclinic, pana la urma acolo voi naste

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 37+ cu la purtator



Cu serviciul nu imi fac probleme!

Abia astept impresii proaspete de la fatza locului!
Te pup si nastere usoara!

Stii ca daca medicul are ctr cu CNAS platesti mai putin cu 2800 Roni, da?



Mamica fluturasului Andrei si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

nu e acelasi lucru la 3 ani cu 4 ani si cu 5 ani aaptarea la gradi.
Sofia a fost f putin, la 3 ani pana in noiembrie la mijloc, cu nenumarate raceli culminand cu pneumonie interstiala..si pana la vasrta aia nu tusise nici macar o singura data...si apoi in luna mai, plans peste plans.

La 4 ani a plans doar putin , apoi iar imbolnaviri, ne spunea ca ea vrea acasa nu la gradinita....in primvara am dus-o din nou, la 4 ani jumate adica si a fost cu totul altceva, a mers cu placere.
De la 5 ani nicio problema.(decat tot cu bolile)

In prima ei luna de gradinita, la 3 ani, Sofia nu a comunicat ecat cu irectoarea care o prelua ca sa o linisteasca. La activitati statea, tacea si ii masura pe toti. Abia dupa o luna a vorbit, era ceva cu matematica:))

Asa ca exista copii si copii,si trebuie actionat in consecinta (cum e la Andrei de Nana, unde gradinita e mult mai mult decat socializare, ar si-asa, mi-as lua uneori o zi numai cu el, fara sa fie din cauza e boala, intrun sg motiv: mai ai doar cca 23 de saptamani cu oar un copilas....as profita de timpul in doi )

Gh e altfel, sunt convinsa ca ar fi ceva in genul Energiei, e adaptabil si voios, om veea la anu :)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

uitati ce chestii se intampla in unele gradinite
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156215&whichpage=2

(postare ralucis si mai incolo)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina
[br Asa ca exista copii si copii,si trebuie actionat in consecinta (cum e la Andrei de Nana, unde gradinita e mult mai mult decat socializare, ar si-asa, mi-as lua uneori o zi numai cu el, fara sa fie din cauza e boala, intrun sg motiv: mai ai doar cca 23 de saptamani cu oar un copilas....as profita de timpul in doi )




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




In fiecare luna gradi e inchisa 2-3 zile pentru reorganizare deci sta cu mami acasa Andrei.
S-apoi o sa venim in Ro cu 2 luni inainte sa nasc, deci Andei va fi in vacanta plus inca 3 luni dupa.
Nu mai spun ca el e doar program scurt la gradi, adica 8-12.

M-am oripilat de ce a scris ralucris. Mi se pare imposibil sa tratezi in asa hal un copil.
De fapt, ieri aratau la stiri la nu stiu ce sp. de copii, unui bebelus i se lipise suzeta tot cu scoch pe motiv ca plangea prea mult.
Oare in ce lume traim? Cum pot exista astfel de specimene, ca oameni nu pot fi numiti!
Eu prefer sa nu mai citesc/vad asa ceva, ca eu mereu .
Cred ca as fi in stare de orice daca Andrei ar fi tratat asa si culmea, as mai si afla.



Mamica fluturasului Andrei si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Erina, daca ai putin timp, imi poti scrie si mie ( pe PM eventual, sa nu plictisim fetele ) ce ti-ai pus in bagajul pt spital ? stiu ca teoretic te duci cu mana in buzunar ( mai precis cu cardul in buzunar ), dar totusi mi se pare aiurea... Lenjerie, camasa de noapte, papuci, macar atat...

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 37+ cu la purtator



Luiza vad ca a precizat Nana treaba cu reducerea de 2800 de roni. Eu nu am beneficiat de ea.

Dau PM.

A plecat ceva si in directia noastra?

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

uitati ce chestii se intampla in unele gradinite
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156215&whichpage=2

(postare ralucis si mai incolo)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Doamne fereste, se-ntampla asa ceva in Romania in sec XXI? Doamne Dumnezeule.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Citat:
citat din mesajul lui luy

Erina, daca ai putin timp, imi poti scrie si mie ( pe PM eventual, sa nu plictisim fetele ) ce ti-ai pus in bagajul pt spital ? stiu ca teoretic te duci cu mana in buzunar ( mai precis cu cardul in buzunar ), dar totusi mi se pare aiurea... Lenjerie, camasa de noapte, papuci, macar atat...

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 37+ cu la purtator



Luiza vad ca a precizat Nana treaba cu reducerea de 2800 de roni. Eu nu am beneficiat de ea.

Dau PM.

A plecat ceva si in directia noastra?

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle


Tu de ce nu ai beneficiat?
Nu avea medicul ctr cu CNAS?



Mamica fluturasului Andrei si 17+

Mergi la inceput