Dulceturi si papanasi de 3 ani, sept-oct2007 (405)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

ALina ce baiat mare si frumos si emotionat am vazut eu.Mi-au placut tare mult uniformele,erau uniforme nu?


Erina am cateva poze de la party,trimit invitatie.

Nana multumesc de grija.Nu stiu de ce,dar noua educatoare nu-mi place,e prima data de cand sunt fetele aici cand am senzatia ca o sa fie probleme.Eu totusi stau in banca mea si am sa urmaresc reactia Lisei(de obicei cand o duc intinde mainile spre educatoare zambind)
Ce fain sa miste bb.E o senzatie unica,daca imi lipseste ceva,asta e!BB in burtik miscator...



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us
Ce frumos ca o sa fie serbata Ioana la gradi, chiar o sa fie in zi de gradi.


De fapt n-o sa fie chiar de ziua ei.. ci a2a zi... Ca de ziua ei e si Ziua comunitatii franceze, drept pentru care la scoala e liber.

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us
Ce frumos ca o sa fie serbata Ioana la gradi, chiar o sa fie in zi de gradi.


De fapt n-o sa fie chiar de ziua ei.. ci a2a zi... Ca de ziua ei e si Ziua comunitatii franceze, drept pentru care la scoala e liber.

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Deci o sa o serbati voi acasa.
O sa fie si mai bine!


Mamica fluturasului Andrei si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us
Ce frumos ca o sa fie serbata Ioana la gradi, chiar o sa fie in zi de gradi.


De fapt n-o sa fie chiar de ziua ei.. ci a2a zi... Ca de ziua ei e si Ziua comunitatii franceze, drept pentru care la scoala e liber.


Pai va fi ca la Maria atunci, de ziua ei o serbati in familie, iar a doua zi la gradi

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 37+ cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Offf, n-am prea reusit sa citesc din urma dar am vazut ceva suparari de gradinita si tare mi-a parut rau. La noi e ok in mare, mai scapa pe el si nu stiu cum, ca a zis ca a cerut si nu l-au dus, dar in rest pare ok. Eu sunt scandalagioaica mare, am sunat imediat sa dau instructiuni. mare mamicilor si gradinarilor suparati!

Am vazut scolarelul Alex si mami Alina, asa m-am emotionat si eu. Bravo lui si mult succes! Ce scoala era?

Cam atata acum ca ma dobori munca azi si cheful e pe minus. Poate sa recuperez macar cititul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us
Ce frumos ca o sa fie serbata Ioana la gradi, chiar o sa fie in zi de gradi.


De fapt n-o sa fie chiar de ziua ei.. ci a2a zi... Ca de ziua ei e si Ziua comunitatii franceze, drept pentru care la scoala e liber.


Pai va fi ca la Maria atunci, de ziua ei o serbati in familie, iar a doua zi la gradi


Ba si mai si.. ca serbam si duminica - cu matusica, unchiul si verisoara sositi special pentru eveniment (dar care pleaca luni in zori de zi)
Uite asa o sa invete copilul meu ca ziua ei tine 3 zile

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Multumesc de intrebare, carpatina, eu tot pe drumuri am fost zilele astea . Sper sa fie intelegatoare Suri si sa astepte pana marti, sa ne pregatim si noi pt venirea ei. Mai am o gramada de lucruri de rezolvat acasa ( de spalat hainute din tura 3-6 luni ), de calcat pe cele de 0-3 luni, scutecele, cearceafurile, de pregatit patutul ( cum sa curat oare salteaua ) ?
Azi am facut ultimul ( sper ) drum la posta, maine am de gand sa stau cumintica acasa si sa rezolv o mare parte din ceea ce am insirat mai sus.
Si pt ca veni vorba de posta, sper sa nu incurce tanti de la posta coletele cu postere ( am avut 7 ) si sa le primeasca fiecare pe al lui . Am emotii, pt ca la un moment dat le ametise.
Il sun acusica si pe nenea cu dvd-urile, sa vedem in ce stadiu este.

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 37+ cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Foarte frumos, carpatina, asa tin sarbatorile la o printesa care se respecta , 3 zile si 3 nopti .
Pfiii, ce 'paranghelie' o sa fie acolo !!!

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 37+ cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Alina, foarte frumos bobocelul tau, cred ca mai emotionata ai fost tu decat el
Mi-au placut si uniformele si invatatoarea, sper sa ai numai motive de multumire si de aici incolo !

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 37+ cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Nana, imi pare rau de problemele cu serviciul. Dar poate tot raul spre bine, acum te concentrezi 100% pe 'proiectul in lucru', important este sa fiti voi sanatosi, la vremea potrivita sigur vei gasi ceva de lucru.
Mult succes la pregatirile de drum, sa aveti un zbor lin si toate sa fie asa cum va doriti in Romania !

P.S. - O sa-ti pot scrie si eu impresii proaspete de la Euroclinic, pana la urma acolo voi naste

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 37+ cu la purtator

Mergi la inceput