Puisori de mai 2003 (8)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aalina

Dana eu zic sa nu te stresezi pe teme de astea. Iar legat de starea ta poate ar trebui sa iti faci ceva analize.




Analize la cap imi trebuie!!

Daiopri, eu am dat 2 kile intr-o saptamana mancand mai putin si oarecum inspirat din dieta Alexei. Nu prea mai mananc paine si dulciuri si evit grasimile desi cu greu (pt ca Ilinca lasa mereu in farfurie pielea de la pui si mie imi place de mor). Dimineata pe stomacul gol o cana de apa plata cu lamaie eventual calda. Mi-a spus o prietena acum cateva zile si dupa doua zile au spus si la TV ca e ff sanatos un pahar cu apa plata cu lamaie dimineata pe stomacul gol (nu au spus calda).
Sa stiti ca Ilinca scrie mai frumos de cand am tabarat cu gura pe ea si am tot pisat-o. I-am tot explicat sa tina caietul inclinat si mana sub rand astfel mana are mai mare libertate de miscare decat atunci cand trage scrisul dupa ea. Nu prea pricepea si nu i se parea comod dar e chestie doar de obisnuinta. Pana la urma am ajuns la un compromis, caietul putin inclinat si mana putin mai jos si am observat si eu si doamna progrese in aspetul scrisului.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Aloo, doamnele unde mai sunteti?
Danad, ai vazut bre ca nu a fost nimic?
Aalina, mersic mult, mai casc ochii. Nu m-am hotarat inca, dar nici nu am timp.
Ma zapacesc astia la treaba, nerusinatii
Sunt pe ultima suta inainte de plecare. Sunt in stres maxim. O sa imi manance urechile astia mici pe avion. Sper sa supravietuiesc
DanaMario cum mai sunteti?
Alycia, cum mai e Mircea? A venit caldura poate mai scapati de raceli.
Danad, eu am taiat de mult timp destule, ceea ce face acum sa fie greu de depistat de unde sa mai tai
Ei, lasa ca ma descurc eu. Mai vad cu gimnastica at cand ma intorc.
felicitari pt voi doua in schimb
Gata plecam la petrecerea de pitici.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

La multi ani puilor nostri!!!

Eu evident fug
Daiopri sa te distrezi! Da in sensul bun!

Restul ce mai faceti?
Poate apuc si eu sa mai detaliez, da... nu stiu cand cum...
Pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Daiopri, din ce am vazut eu in poze tu esti deja foarte slaba, ma faci s ama simt prost daca tu la cum arati mai tii cura...
Hai ca fug sa iau fata de la scoala, la noi deja e foarte cand desi avem furtuna si ploi zilnic
va pupa mama

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Buna

Daiopri sa ai o vacanta relaxanta.

Aalina tu tot mai faci naveta.
Aici sa faci naveta la 30-100 km e ceva obisnuit.
Am colegi la servici care stau la 200 km eu nu pot face asta dar in rest jumatate din oameni aleg varianta asta ca-s casele mai ieftine cica.

Alycia tu ai terminat cu scoala ?

Dana_d bine ca se vad imbunatatiri cu scrisul.

Eu intru mai rar pe aici tot incerc sa fac tot ce pot sa-mi rezolv problema , toata lumea ma ajuta pe toate partile dar momentan nu s-a rezolvat nimic.
Eu accept orice rezolvare vreau doar un lucru sa-mi pot creste eu copilul.

Pe Joshua l-am lasat mai liber nu ma mai ocup de el este bine cu scoala sa vedem acum notele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Dana Mario, deduc care este problema ta si imi pare rau pentru tine dar nu pot sa nu recunosc ca sunt oarecum usurata ca nu e ceva mai grav de ex. o problema grava de sanatate. Acuma tu trebuie doar sa fii tare, sa nu te lasi coplesita ca din asta vei iesi mai puternica si nu uita ca va iesi iar soarele pe strada ta.
Noi suntem aici sa te sustinem daca vrei sa impartasesti cu noi necazurile tale.

Ca sa nu vorbesc si eu de probleme sa trec mai bine la copil/scoala/vacanta. Duminica avem serbarea Abecedarului pe scena Teatrului de Comedie. Nu pica prea bine ca sunt Rusaliile si weekend lung si mai toti ar fi plecat din Bucuresti dar asta e, calul de dar nu se cauta....
Doamna invatatoare ne-a invitat pe cei care facem un curs extrascolar si putem, sa prezentam ceva din ce stim noi din afara scolii. Sunt niste fetite care fac canto si instrumente, si 3 copii fac dans sportiv. Acuma am stabilit cu mama partenerului sa bagam niste ore particulare in ei saptamana asta si sa prezentam si noi un dans-doua pe scena teatrului. Am mari emotii sa nu-mi faca vreo figura acolo si sa se inhibe, sa nu mai vrea sa presteze ori ea ori el...
Sambata am avut premiere la patinaj si a fost extrem de emotionata si a cazut de doua ori asa din picioare, fara sa faca cine stie ce figura complicata. A fost prima data cand am vazut-o asa emotionata, nu o stiam asa de emotiva.

Si la voi sunt interzise coronitele la premiere? Ce aberatie!!!!!!!

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Doamnele da pe unde umblati ma rog?
Noi ne rupem piciorusele pe taramurile natale, daca vreti sa cititi am mai scris la licurici cand am prins un mom la calc (http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=164320&whichpage=19).
Pana acum toate bune, asteptam restul de vacanta.

Am uitat complet de servici

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Bravos natiune!

Eu lucru de pic in cap asa ca abia mai respir. Va pup cu drag pe toate.
Daiopri distractie faina.
DanaMario un gand bun sa fie toate ok cu tine.
Danad felicitari Ilincai.
Si pentru ca tot mai avem un boboc ce a scapat de clasa 1 felicitari si pentru Mircea.

Eu tot sper sa apuc sa va mai povestesc una alta da nu mi se arata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor...chiar daca nu am apucat sa scriu macar am mai citit din randurile pe care le-ati mai scris pe aici.Abia am terminat si eu sesiunea si respir putina libertate, am intrat in concediu si ca urmare dam o fuga la mare. Mircea e ok, a terminat cu FB pe linie si acum abia asteapta sa se balaceasca in apa marii. Andrei s-a angajat la un market asa ca o sa fie primul concediu fara el. Mi se face mila de el cum se scoala la 6 in fiecare dimineatza si cum vine obosit la 16 de nici mancare nu-i trebuie...dar nu-l descurajez si macar asa o sa vada si el ce greu se castiga un ban cinstit daca nu ai scoala prea multa...poate asta-l va stimula sa invetze mai bine in anii ce vor urma.
Daiopri bine ai revenit in tara, cred ca ti-a fost un dooor...sa va distrati bine!
Dana_d voi vad ca va plimbati pe ici pe colo...v-am vszut in poze pe Facebook, frumoase locuri
Aalina tu cum te imparti intre copii si munca? I-ai lasat la tara? Macar acolo le merge bine...liberi ca pasarea cerului la tot inclusiv la ghidusii ca Nica a Petrei...
Va pun si eu ceva poze cu juniorii...pupici si sa aveti o vara minunata...

http://community.webshots.com/album/580375442YrANDa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Alycia felicitari pentru sesiune si pentru realizarile baietilor.

Eu ca de obicei lovita in aripioara. Mi s-a acrit si de job si de naveta si de tot.
Am o perioada incarcata la lucru (desi tot sper ca se va elibera incep sa cred ca de fapt asa va fi mereu) si ajung franta acasa. Unde evident sunt luata de noua. Copiilor le merge bine la tara dar cand ajung eu seara evident vor toata atentia. Cand termin cu ei activitatile si ii culc cred ca adorm pana sa imi ajunga capul pe perna.
In weekend in general bag activitati gospodaresti ca trebuie si pe alea sa le faca cineva.

Toata nebunia asta imi da asa o stare de oboseala si o lipsa de entuziasma la orice ceva de speriat.

Tot visez sa ajung si la mare dar nu stiu cum si cand...
Va pup.

Mergi la inceput