Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (17)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

M-am odihnit nitel si am revenit la planul de bataie
Nici nu se pune discutia sa nu il facem si pe al doilea
Planul era sa ne apucam de treaba cand face Seby un an,un an si ceva;dar cum proiectul "casuta noastra" a prins un pic de contur,cred ca vom mai amana sa avem un cuibusor numai pentru noi si dupa ne punem pe treaba.
Pe cai!!!!!!!!!!!!!!!!

Ps:acum cativa ani a fost un val de fetite(se nasteau mai mult fete)anul asta am observat ca a fost valul baietilor;cand vine iar valul fetitelor trecem la atac
Pps:oricum,nu mai vreau sa nasc,poate pana atunci ma transform in Samantha,dau din nas si apare puradelul



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Cris-fie ca proiectul casuta sa devina realitate!

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

fetelor lui bianca i se vad dintii de jos
mai e cineva?


fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

ce precoce e fetita ta!
noua ni se vad dintii de sus prin gingie, doar atat

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

copilul meu doarme pe burta de la ora 14. S-a trezit sa se intinda (ridica fundul si intinde bratele-cand doarme pe spate) si s-a pus pe plans ca nu-i mai iesea miscarea
acum a adormit la loc

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

Si noi ne dorim bebe 2 in vreo 2 ani incepem sa exersam dar la mine ca si la Nana ,eu am probleme hormonale deci nu stim daca exersatul va avea si un rezultat.Si in momentul de fata nu stiu daca mai vreau sa mai trec iar prin tratamente,dr etc.Cum va vrea Dumnezeu

LENA Eliza nu da nici un semn ca ar vrea sa devina iepuras

CRIS Succes in proiectul cu casuta

mami de fetita dulce ELIZA ALEXIA
09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

Eu am 2 surori una cu trei ani mai mare si una cu 9 ani mai mica .Diferenta de varsta si-a spus cuvantul si cu cea mare am avut intotdeauna o relatie mai apropiata.Si plus ca cea mica avea 12 ani cand am plecat eu in Austria. Am vrea ca bebe 2 sa fie baietel dar cateodata ma gandesc ca s-ar intelege mult mai bine Eliza cu o surioara asa cum a fost la mine .

mami de fetita dulce ELIZA ALEXIA
09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aly_

Eu am 2 surori una cu trei ani mai mare si una cu 9 ani mai mica .Diferenta de varsta si-a spus cuvantul si cu cea mare am avut intotdeauna o relatie mai apropiata.Si plus ca cea mica avea 12 ani cand am plecat eu in Austria. Am vrea ca bebe 2 sa fie baietel dar cateodata ma gandesc ca s-ar intelege mult mai bine Eliza cu o surioara asa cum a fost la mine .

mami de fetita dulce ELIZA ALEXIA
09.06.2010

Sunt perfect de acord!
Noi ca si parinti ne-am dori o fetita,dar gandindu-ne la Sebi ne dam seama ca ar fi mai bine sa fie baietel.Mereu vorbim de asta!
Asa ca Dumnezeu stie cel mai bine,noi nu ne putem ruga decat sa fie sanatos/sanatoasa!



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zguby77 spune:

Nu vreau sa tulbur iar apele cu mesajele mele, dar pentru o simpla divergenta de opinie , in care nu au existat vulgaritati, sa scrieti 10 de pagini + parole schimbate si poze sterse mi se pare putin deplasat.
In fine mi-am dat seama ca aici nu exista libertate de opinie, exista o asa zisa 'gasca ' de 'prietene' unde indiferent ce spui tb sa pui 2 - 3 floricele sa ca nu fi prost inteleasa :)

Imi pare rau doar ca v-ati razbunat pe acele poze. Imi erau (si inca imi sunt) chiar dragi puiutii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

:))

si eu sunt gemeni si sotul balanta, geamanul cel mic a iesit gemeni ( datorita cezarianei) eu cred ca duceam pana pe 22 si faceam un racusor, dar e mai bine asa ...zic eu. As vrea si o balanta ...dar sustin cu tarie ca e mai usor cu un bebe nascut primavara-vara, datorita vremii.

Eu as mai vrea o fetita , dar soacra-mea ne spune si mie si la cumnata ca noi o sa facem tot baieti ca sa fim ca ea cu 2 baieti si sa ne faca si noua ce ii facem noi ei....poftim cultura...si tot zice ca ei nu ii da Dumnezeu fete asa ca sa nu speram...... Mie mi-ar placea inca un baietel, dar nu stiu imi e cam teama , victor a fost cuminte, a dormit toate noptile, am lapte pt 2 copii, nasterea usoara....etc

Mergi la inceput