Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns murica spune:

Salut, salut
Nana, pentru dureri de cap suplimenteaza magneziul sau fa un control la ochi. Sarcina modifica foarte mult dioptriile si poate da si modificari celor care nu poarta ochelari.
Vero, si bebita mea merge pe spate. La fel face podul de la 2 luni jumate si astfel incearca sa sara din toate: leganut, scoica, sezlong (nu stiu cum sa ii spun scaunelului transat de la chicco), de aceea sta tot timpul cu centurile fixate.
Nico, esti super comica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns murica spune:

Inca un pui, acum nu imi doresc, desi sotul ma tremina cu acest subiect. Chiar ieri vorbeam sa infiem un copil din Africa, din cei care sufera de foame, eu ma rog toata ziua de Evelyne sa manance tot biberonul, sa nu mai aruncam la chiuveta laptele, ca sunt multi copii in Africa ce sufera de foame. Dar nu vrea sa ma inteleaga
Si le-ar sta bine alaturi unui negrisor si unei blondute.
MIe mi se pare taaaaaaaaaare greu sa cresti un pui... oi fi prea batrana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Pe al meu daca il intreb si acum l-ar concepe pe al doilea, dar decizia finala imi apartine. Singurul lucru care l-ar retine e faptul ca va trebui sa fac iar injectii!

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Ah, l-am intrebat "Faci si o fata sau iar baiat?", la care el prompt "Baiat".
Eu: "Bine,atunci nu mai avem ce discuta!"
El: "Daca vrei tu, vorbesc cu liderul gigeilor sa puna de o fata!"

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Am fost cu Nadia in oras si am carat-o peste tot cu mine, la banca, la cumparaturi, sa imi fac ceva. S-a jucat si le-a zambit la toate doamnele de la banca si a fost rupta cand am ajuns acasa. A papat si doarme de poti taia lemne pe ea asa ca acum am timp de forumit ca altceva mi-e lene sa fac.
Nico de al doilea copil nici vorba, cel putin nu in curand si cred ca nici in viitor. Am un copil foarte cuminte si mi-e drag de mor dar nu stiu daca as mai avea rabdare la al doilea. Plus ca mi-a frica ca o sa fac discriminari si nu o sa pot acorda destula atentie niciunuia. Oricum eu de luna viitoare ma intorc la munca asa ca.. de la munca am fost direct pe masa la nascut si acum de la biberon direct la birou si oricat de cuminte ar fi Nadia tot resimt oboseala pentru ca e alt stil de viata. Si nu stiu daca ma tin pentru inca o tura balamalele si sincer nu as vrea sa incerc si apoi sa aflu ca cedeaza. Si in plus mi-ar frica de inca un nascut prematur. Hm... cam prea multe frice asa ca zic acuma un nu, dar poate cand se normalizeaza toate si ma reglez si eu cu somnul cine stie daca nu imi schimb parerea.

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Eu, DACA IMI FAC CURAJ, ar insemna ca in decembrie-ianuarie anul viitor sa ma apuc de treba! (as vrea ca cel de-al 2-lea sa fie balanta caci gemeni mi-a iesit), dar nu stiu daca voi reusi sa educ 2 copii la programul meu si al lui barbati-miu de 10-12 ore de munca pe zi.
Si eu imi iubesc sora, dar relatia e ca de la mama la copil (7 ani diferenta). Eu as vrea un 2 ani, acolo diferenta, maxim 3, daca nu, nu mai fac deloc!


Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)


eu sunt balanta si sora mea e gemeni ; e mai mica decat mine cu un an si sapte luni si jumatate (da doi ani la scoala )

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

De aia vreau si eu balanta.
Eu sunt gemeni, sotul balanta. Asa compatibilittae buna nu am gasit cu nici o zodie. Nu e balanta cu care sa nu am o relatie frumoasa!

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Murica, m-am gandit si eu sa ajung pe la ofta... Magneziu iau.
Imi vine sa rad, ca bunica mea ii tinea teoria copiilor din Africa surorii mele la greu . Eu n-am pus niciodata probleme la masa .

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

neata

Sabina doarme pe mine; zici ca e o maimutica p-o craca;

sunt chiauna dupa o noapte in care, pe rand, toti 3 pruncii, au dat semne de raceala si tot pe rand i-am tratat;

asa ca azi hibernez in pat

o zi faina

p.s.
la noi baietii au venit, Surpriza, in echipa iar Sabina este Surpriza de peste 6 ani


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

daca veneau in echipa, era rezolvata problema, nu mai aveam dubii, ca o fi ca o pati
dar, asa......
iar de surprize nu cred ca vom avea parte, doar daca ne "mananca" rau si nema protectie! Daca nu s-a intamplat in 7 ani la tinerete, sa fie batrnetea mai apriga?

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput