Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Multumim de reteta!
Ce gust are laptele de cocos, ca poate il ilocum. E acelasi zu zeama de la cocos? Caci am 2 bucati acasa.

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

da, la gust e la fel insa cred ca e facut din pasta din nuca de cocos prorpiu-zisa, deoarece e mult mai consistent si gras. Dupa ce l-am tinut la frigider s-a intarit si arata ca untul. Si sa stii ca nu e pe atat de scump pe cat ma asteptam: 3 lei si ceva cutiuta de 250 ml. Am luat 2 cutii, deci cam 7 lei. E adevarat insa ca nu e nici cel mai ieftin fel de mancare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Fetele cica a cazut tavanul la Carrefour Vitan pe lume...



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Doamne fereste!!! Numi la noi se putea intampla asa ceva! O fi el lant international de hipermarketuri, dar tot de muncitori romani sunt contruite... Sunt victime?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

nu, doar panica e mare

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Fetele, cu 2 sau mai multi copii, ce v-a motivat sa nu ramaneti la 1? Iar cele cu 1 copil, il vreti si pe al 2-lea?

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

hello dragele mele mamici
multumim pentr fiecare gand bun si pentru fiecare rugaciune
eu una sunt pregatita pentru interventie, caci imediat se implinesc 3 luni de cand cu problema si sincer nu mai rezist sa o stiu acolo
partea buna, daca pot spune ca exista, este ca Matei nu a avut nici o durere/stres legat de aceasta
si ieri cand ii apasa dr pe bubitza nu a spus nici pas..el o tinea pe dr de deget
dr Zamora il va opera, mi-a fost recomandata de dr de familie iar Matei pare sa o indrageasca :P
(Matei sta in scoica si zambeste la o caracatita:) )
Ruxi ieri nu am fost atenta cand am iesit din cabinet, eram chiar un pic stinghera pentru ca lumea statea la coada la ambulator si eu am intrat inaintea celor de la coada, dar aveam un alt dr;oricum mi-a fost jena sa nu creada lumea ca m-am infipt inaintea lor, am vrut chiar sa-mi cer scuze dar am renuntat...prea multa palavrageala :P

legat de statul pe burta si beneficiile lui...eu le cunosteam (am citit pe forum sau individual)dar,, cu toate astea Matei nu a practicat acest sport pentru ca incepea sa urle in primele 30 de secunde. acum isi tine mai bine capul si a inceput sa stea mai mult pe burtica

legat de bebe 2...vai imi e asa de dor de un bebe mic mic mic :D, insa simt ca organismul meu nu ar putea face fata, in acest moment, la o alta sarcina
sunt slaba si lipsita de putere

legat de parul ce cade in valuri....ehe si eu sunt tot acolo...plus ca imi mai smulge Matei cu fiecare ocazie cat poate

si inca ceva...baiatul meu se deplaseaza...pe spate ;))...isi ridica fundul ca la pod si 5 cm...daca incerc sa-l ajut sa se ridice in fund el tot podul il face :D...
e singura rama ce practica mersul pe spate? caci Sebi al cristinei, din cate am inteles, merge pe burta

si daca vreti sa auziti si un meniu total inadecvat
Matei mananca noaptea de 3 ori, dinimeata are o pauza de 5 ore...adica de la 7 pana la 12, apoi mananca iarasi cam din 3 in 3 ore...sau mai rar...nu stiu ce o sa fac la noapte caci nu mai am voie sa ii dau dupa 3 iar el avea o masa la 4 si una la 6

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Fetele, cu 2 sau mai multi copii, ce v-a motivat sa nu ramaneti la 1? Iar cele cu 1 copil, il vreti si pe al 2-lea?

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)


Daaaa! Mai vreau cel putin un copil! Adica, eu am si anuntat ca ma pun pe treaba . Si ma motiveaza relatia extraordinara pe care o am si am avut-o mereu cu sora mea: suntem cele mai bune prietene, suflete pereche si ne iubim neconditionat. Si vreau asta si pentru Adelina.

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Eu, DACA IMI FAC CURAJ, ar insemna ca in decembrie-ianuarie anul viitor sa ma apuc de treba! (as vrea ca cel de-al 2-lea sa fie balanta caci gemeni mi-a iesit), dar nu stiu daca voi reusi sa educ 2 copii la programul meu si al lui barbati-miu de 10-12 ore de munca pe zi.
Si eu imi iubesc sora, dar relatia e ca de la mama la copil (7 ani diferenta). Eu as vrea un 2 ani, acolo diferenta, maxim 3, daca nu, nu mai fac deloc!


Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Fetele, cu 2 sau mai multi copii, ce v-a motivat sa nu ramaneti la 1? Iar cele cu 1 copil, il vreti si pe al 2-lea?

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)
Si eu vreau o "fratioara" pt Sebi,dar la cate batai de cap imi da coloana asta si piciorul si la ce somn am azi nu-mi mai trebe



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput