Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Am ramas singura pe aici? Fata mea doarme de la 9 30...vad ca n-are de gand sa se trezeasca acum si eu ma plictisesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubster spune:

mai sunt si eu pe aici dar mai strang prin casa,acum cat doarme

mami fericita de ariana ! 06.08.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubster

mai sunt si eu pe aici dar mai strang prin casa,acum cat doarme

mami fericita de ariana ! 06.08.10


si eu sunt aici ...a adormit la mine in brate si acu vreau sa-l "transfer" in patut


Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Si io pe zona. S-a trezit al meu la 8, a adormit de la 10 la 12, a papat, si acum doarme iar. Sper ca pana pe la 3-4... Dupa care program de joaca, de iesit afara, plimbareala...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubster spune:

la mine se trezeste din cauza basinelelor . in curand o sa o fac pe pompa 1,adik o sa suga la tzitzi si apoi bag in functiune pompa 2,adik bibe cu lp

mami fericita de ariana ! 06.08.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubster spune:

sambata avem si noi botezul,abia astept. la noi,pana la botez nu ai voie sa lasi rufe pe sarma afara dupa asfintit,copilul tre sa il bagi in casa pana la asfintit....abia astept sa merg cu ea la plimbarik fara sa zic gata,tre sa mergem acasa k apune soarele...

mami fericita de ariana ! 06.08.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Am si eu o nelamurire...De o sapt suntem doar pe LM si nu stiu daca copilul meu e satul sau nu..si am tendinta sa ii dau LP...Toata ziua ar sta la san dar apoi da afara laptic..ceea ce am inteles ca inseamna ca elimina ce e in plus....Nu reusesc sa il alaptez 20-30 min pt ca adoarme la san si evident nu se satura..Asa ca doarme 15-20 min si se trezeste plangand.....Nu stiu cum sa fac ca il determin sa manance suficient cat sa se sature si sa stea si el linistit macar 2 ore....

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubster spune:

cine imi poate spune si mie ce se pune in apa in care i se face baita dupa botez?

mami fericita de ariana ! 06.08.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Iuliana, daca tot il pui la san la intervale mai mici de o ora, doua, posibil sa planga de durere de burtica, de la combinatia de lapte proaspat peste unul inca nedigerat, din burtica. Probabil ca si al meu ar sta toata ziu la san, dar la noi mesele se termina in 15 minute maxim, cand il opresc eu... Am folosit metoda cantarului, si stiu ca in 15 minute baga maxim 150. Deci, suficient. Poate s-a si invatat al tau cu titi in gurita, si de aia plange... Nu reusesti sa il linistesti cu suzeta?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Alina, daca intri in contul de delfinasi il vezi pe Andrei - suntem cei mai de jos, ca am fost primii
iar in mail e invitatie sa vezi pozele de la botez (Racusoru botez)

tati doarme in casa, bebe in landou si mami ce n-ar da sa mearga la nani...dar sta cu bebe in curte, la aer curat. noroc ca merge wireless pana in curte si pot sa stau pe net acu mi-a venit ideea asta, am citit pana acum, dar ma ia si mai tare somnul


dupa ce papa bebe poate mai dam o tura prin cetate sau poate doarme mami, sa vedem

pana vineri tre sa ma hotarasc daca mai raman singurica o saptamana aici sau nu ...

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput