Prietene la bine si la greu - 51

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata

Shtephy ce bucurie ca scrii, asa frumos cum numa tu stii

Di - multumesc de sfaturile pt ham si flour, ceva sfaturi referitoare la incaltaminte ai ?

Many

Lili eu zic ca merge cu pudra de orez de ce nu.....ia si incearca nu are ce sa iasa rau

adorm bub mic si revin

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09) hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Il pup tare tare pe Ladykiller, este delicios (avem si noi mingiutza moale buna de ros cu mr winnye), Dana cum reusesti sa-l incalti pe David, Renus tine degetele stranse ma chinui pana ii bag picioru, apoi pana fixez calcaiul

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09) hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Niatzaa!

Monis sa raspunz la intrebarea lu matale cu noptile: nu am avut noapte pana acu in care sa nu am minim 3 treziri de tatzi pe noapte. Deci..nu is din categoria rara pe care o cauti tu. Maximu de treziri nu as putea sa il spun, probabil 8-9

Multam de complimenturile cu desenu, mai ie de facut la el, e gata sa zic pe jumate-treisferturi..Mai greu e ca tre sa ma fofilez la pictat in pauza de somn a mandrei, max 1-2 ore pe zi..In ritmul asta termin io de pictat pan in octombrie cand ne-am fixat target sa ne mutam

Many si adicalea ce scenarite faci bre? Lasa supararea, ca nu face bine..vin si eu sa zic ca is la fel de amarstita..Om trece noi peste toate

Lili cum e vremea din lanu de porumbi??Vezi ca vine culesu acus si repede repejor o sa va vad dupa ce taie aia porumbii de pe camp, nu te mai poti da ascunsa

Andre, multa rabdare si multi nervi sa rezisti! Uoff..eu tot ma felicit ca imi vad soacra odata la cateva zile, cateodata si odata la saptamana. Nu ca ar fi o femeie rea, nici pe departe nu e cum is invitatii tai de vaza

Stephy, ma bucur sa te citesc, mai ales ca si eu practic somnu cu mandra in pat..tot incerc sa ii mai introduc pe noapte cate o ora doua dormite la ea in patut, da nu imi merge figura..Tot in pat cu mine sfarseste invariabil

Trimit ca am o mandra urlacioasa care s-a ridicat in picioare si vrea cu disperare sa ajunga cu labutza la tastatura sa dea erase la tot

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Il pup tare tare pe Ladykiller, este delicios (avem si noi mingiutza moale buna de ros cu mr winnye), Dana cum reusesti sa-l incalti pe David, Renus tine degetele stranse ma chinui pana ii bag picioru, apoi pana fixez calcaiul
No ca zis eu pana raspunde Dana. La noi buni o abureste cu povesti, o aseaza pe masa, ii da telecomanda, ii arata cum toata lumea e incaltata, ii spune ca vine alba ca zapada si cei 7 pitici si ii fura pantofiorii si dupa atatea bla bla-uri rezultatul e ca e incaltata. Cand o incalt eu, buni ii baga texte si reusim. Diana Multumesc si eu pentru informatiile cu hamul, l-am incercat de 3 ori dar sta aiurea, nu-mi place cum merge cu el si tot ma aplec, asa ca am renuntat. Licurici Te felicit si eu ca reusesti asa singurica, sa stii ca va admir pe cele fara ajutoare. Las ca experimentez si eu din octombrie capitolul "fara ajutoare" sa vad cum e. Ai gresit in exprimare, nu "invitati", "autoinvitati". Daca era pe sufletul meu erau altii invitatii. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

monisule - ce zici tu acolo de nopti dormite bre, cred ca aia e specie ff rara, pe cale de disparitie dar ce zic io, nici macar nu are cum sa se dezvolte, specia

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09) hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Neata!!!!
Vreau cafea!!!! Da multa ca nu mai pot de somn...
Raluci eu pe Andra o incalt asa: fie o pun in fund pe ceva si ii bag piciorul in papuc cat ma lasa ea... cam pe treisferturi(cat sa reziste pana o sau jos) iar apoi cand o dau jos o dau in picioare si o pun sa faca cativa pasi si se aseaza imediat papucelul... sau o incalt cand sta in picioare ... pun papucelul jos ii bag varful si apoi ii schimb centrul de greutate pe piciorul cu papycel si se aseaza dela sine. Sper ca intelegi ce vreau sa zic... sunt mai mult adormita decat treaza

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

va ofer cu drag suplimente de si revin mai tarziu.

nu ajung in parc azi

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Laura ce sa mai zic esti talentata...si la crosetat si la pictat..dar pana la urma cu ce pictezi, de unde ai luat? ca am si eu una bucata cunostinta care deseneaza fff bine pe hartie ...a incercat si pe perete dar dua calculele lui a iesit fff scump sa pictezi in multe culori...si mult mai scump cu multe nuante...si a abandonat. Si ma gandesc sa-i cumpar eu culorile si el doar sa-mi picteze...

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna dimineata!

Monis eu una ma numar printre mamicile fericite . Mihai doarme de seara pana dimineata fara sa se trezeasca, numai in noptile cand ii ies dintii si acelea foarte rare. De la 4 sau 5 luni nu mai stiu ce e sa te trezesti noaptea.

Simina multumesc mult si ca sa nu arunce fetele cu rosii in noi poate imi trimiti si mie PM cu ce ii mai dai de mancare.

Shtephy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:



Sa-mi motivez disparitia brusca:am fost plecati la socri la tara 1 saptamana,nu am stat niciodata asa mult,dar a fost foarte urat.

Monis,Sthephy multumesc de strigare

Legat de alaptatul pe timp de noapte,ma pot numi o fericita,se trezeste doar o data,maxim de doua ori sa suga,dar noaptea trecuta a avut si o repriza groaznica de plans de vreo ora,nu-i intram in voie cu nimic,ca niciodata.A fost racit,mai are mucisori,si de la plans mi-a si vomat tare,tare,dar si-a revenit.Azi e foarte vesel,ca de obicei.

Si cra cra,a inceput sa mearga singur,face doi,trei pasi si se lasa in fundulet,si apoi rade de nu mai poate

Smaranditza te inteleg si eu cu parerile binevoitorilor legate de mancarea lui bebe,am si eu parte de ele,tot din familie.Am un nepotel,mai mic cu 10 zile ca Raducu si are 10,500 kg,pe cand al meu are 8,400Kg.Varul mananca de toate(a se citi orice mancare se mananca la masa,chiar si friptura de oaie si putina bere ca e curios si pofteste) si eu cica sunt prea fixista si las copilul flamand,dar nu-mi pasa atata timp cat el e fericit in principal cu tzatzca lui.No,acum va dati seama ce concediu la tara am avut eu,dar am rezistat eroic.

Tin sa multumesc si eu Dianei pentru tratamentul ranilor la sani,am avut si eu,si acum sunt ca noua



Mergi la inceput