Prietene la bine si la greu - 51

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Prezent!
Monis am scos nasucu din lanul de porumb
Iertare pt absenta, nu stiu cum naiba ca n-a mai fost timp pt intrat pe forum dar voi avea grija sa remediez situatia
Fete dragi, am vazut multe poze si filmulete de azi din H, sinteti minunate si voi si piticotii! Alexa esti frumoasa tare, imi pare rau ca n-am apucat sa te cunosc si eu, dar la anul poate facem o intilneala cu bebei, ce zici? Am ris la filmuletul cu Alex cum statea el singur si vorbea cu rotile de la carut, e un scump
Asaaaa, am mai vazut si filmulete cu Bubu mergator foarte priceput, Raluci, cum e cu hamul?
Ma bucur s-o revad pe RamoX, mi-a placut mult de xoricel in pozele cu tati
Andre biata de tine, incearca sa-ti pastrezi calmul si sa trasezi niste limite cit se poate de ferme dincolo de care sa nu mai traga de tine
dankutza m-am tot gindit la tine zilele astea Sper sa fii multumita de kintetoterapeut, sper ca si vizita la dr. Burloiu sa te linisteasca si ma zic si eu ca fetele sa schimbi pediatra groaznica. Subscriu la recomandarea lui Raluci, dr. Nanu e misto
Am mai citit si povesti cu gemenei de la Ava si gabitza - felicitari Evei pt busilatul cu fata
Floricik eu n-ajung miine in IOR, dar tare as vrea sa programam o intilneala s-o aud pe Zburly live cum te striga
licurici fain desenul pt rechinasa, nu dai o tura si pe la mine, ca fie-mea a smuls de dimineata tacticos cam 1 m de tapet si acum are o mare gaura pe perete
raluci saru-mina de reteta de papanasi,am facut acum niste brinzica si miine incerc sa fac si eu - intrebare daca n-am gris, o merge oare sa-i fac cu pudra de orez? Si neindulciti ca nu stiu ce e aia pudra de carob si n-am vazut vreodata la plafar?
Mai vroiam sa zic ceva dar imi pica ochii de somn,ma bag repede la pozele danei si ma duc la dormaretz
Aaaa, Monis fie-mea in 10 luni a dormit 2 nopti cap-coada, in rest jonglam intre nopti minunate cu doar 1 trezire si nopti albe cu ochi rosii in care se scoala la fiecare ora.
Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreea

Dana, intr-adevar mancarea uscata este total contraindicata pisicilor in general (nu au nevoie de carbohidrati), din cauza asta se ingrasa, nu se mai ating de mancarea "normala" si incep sa aiba diverse probleme. Daca vrei detalii, iti trimit pe PM niste info super utile.

Va urez noapte buna si ne auzim maine!


poze
Europe is the best!


A mea nu are probleme cu greutatea...chiar se mentine.
Astept oricum mai multe detalii.

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Seara buna,
Ma primiti si pe mine sa urez sarbatoritilor toate cele bune si multe bucurii?
Vazut filmulete cu Bubu, adorabil dar am vazut si poze din H. Doamne sunt asa de frumosi si haiosi fulgusorii, iar de burtica de Alexa nu mai zic decat ca esti tare frumoasa mami si iti doresc sa fii la fel de fericita pe cat de frumoasa esti.
Am mai vazut un David strengar si un Soricel fericit cu tati lui.

Inca nu stiu ce facem maine, asteptam tati acasa, dar daca se stabileste ceva cu IOR poate ajungem si noi.
Vlad a inceput sa scrasneasca din dinti si cand il aud ma apuca o stare de nervi de nu mai stiu de mine, oare cum pot sa-l fac sa renunte?
In rest am o stare tare naspa, motive nu prea sunt,(de fapt un pic de amareala am ca au navalit rusii, speram si eu...) decat cele marunte de zi cu zi, dar asa cum a zis mai demult Monis, la mine functioneaza scenarita si am tot felul de ganduri.
Ma bag la poate scap



mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Hopa si Lili a scos nasul la ceas de noapte

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

va pe toate mult..si de abea astept sa ne vedem la anul si vin si eu cu o buburuza..poate unele dintre voi cu bb 2



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Buna seara doamnelor

Am vazut poze cu mamici si copilasi atat de frumosi si cu o burtica draga ,frumoasa si finuta tareee. De filmulete ce sa zic ,e o mare incantare sa le privesc.

Noi suntem bine ,profitam de vremea buna si nu prea stam in casa.
Piciulica nu sta locului deloc .Ar merge si ar merge .A inceput sa dea drumul la o manuta .Ii place mult sa studieze iarba si frunzele ,sa se joace in parc. Cu mancarea suntem tzitzi ,tzitzi si iar tzitzi .Sunt zile cand accepta o masa de fructe si una de legume cu carnita .Altceva nu am incercat. A ,ba da ,am incercat si cereale dar chiar nu e loc de 3 mese solide pe zi. Ma tot chinui sa incarc si eu poze ,sper sa reusesc curand.

Ancutza sanatate multa Sabinutei ,sper sa treaca repede si raceala asta .Luati-o ca pe o imunizare .Sa va simtiti ine alaturi de prietenii vostri!

Dankutza tare rau mi-a parut de vestile de la voi. Dar sunteti doua luptatoare si sper sa -i aratati cat de curand "pediatrei" aleia ce puternica e Pinky.

Ramonika uff ,ce rau imi pare ca-i bolnavioara cretulina mica. Sper sa -i treaca repede si sa fie ultima ei intalnire cu spitalul ,infectii ,antibiotice.

Ionela ,doamna draga ,scrii foarte frumos ,emotionant.
Imi pare rau ca Mihnea ti-a intins un pic azi nervii ,dar si eu zic ca ai procedat bine ca te-ai calmat intai si apoi l-ai linistit si pe el.

Lauraandreea bine ai revenit

Flo ma bucur ca v-ati simtit bine la Sinaia si ca i-a priit aerul de munte lui Zburli. Cred ca mai bagam si noi o tura weekwndul asta.
Chilotii si mai nou o parte din tricourile lui tati de Chiara au fost zvarlite la gunoi de matusa Andreei.

Andre ,draga mea ,eu chiar nu inteleg cum e posibil sa-ti faca asa ceva matusa ta .Imi pare rau .Noi stim ca nu musti ,esti o mamica ,o sotie si o femeie buna ,cum rar gasesti .
Borcanelele de mancare cred ca sunt acceptate mult mai usor de majoritatea bebeilor ,parca sunt mai dulcege decat orice piure facut in casa.

Monis ,raspund si eu la ultima ta intrebare .Stefania s-a trezit noapte de noapte timp de 2 ani jumate pt tzitzi . Apoi se trezea sa traga un pic de apa din cana cu cioc . Si acum cere apa noaptea. Cu tzitzi se servea singura in ultimul timp ,ridica tricoul si se mufa. Cand nu putea ,imi cerea .Imi amintesc cu mare drag cum imi spunea "deau tzitzik" (vreau titica).
Nu stiu cata importanta are faptul ca in astia 2 ani jumate a dormit langa mine.
Cascaval fara balarii nu vad de ce nu ar fi ok. Spune-mi te rog unde se gaseste? tare

Di moama ,5 copii???? CINCI ???
Esti cea mai tare!!!!
Exact ca tine stiam si eu despre fluor .Si eu am ales sa nu administrez .
Cum mai au grija fratiorii de Teo? La noi a inceput dixtractia cu ce are in mana stefi ,obligatoriu vrea si Iustin.

LylY sa stii ca ma gandesc la tine de cate ori pap struguri .Si se intampla zilnic .

Dana mi-am deschis un tab cu poze de D. Le savurez maine .
Ce bine ca ai scapat de problema cu sanul.

Strumfy foarte bine i-ai zis la Andre sa suie baba -n prima caruta.

Dienutze sa traiesti multi ani sanatosi si fericiti!!!
Doamne ajuta sa fi fost un episod izolat febra si cacalica moale.

Raluci hai cu bb 2!!!!Bubu e de-li-cios

Simina acum au facut cunostinta Bubu cu Delicioasa ,asa-i?

Lili ce mai faceti voi ? Parca te intrebasem eu mai demult ca o unde v-ati mutat. Afara din Bucuresti?
Cum mai sunt obrajorii Lilei?
Intre timp ai aparut ,ma bucur sa te citesc

Many vreau sa-l vad pe Vladut pe paturica in parc .Nu stiu daca poti face ceva sa nu mai scrasneasca din dintisori .Doa sa-i distragi atentia pe moment. Eu cred ca trece curand si episodul asta.
Imi pare rau sa citesc ca inca mai esti tristuta.

Dozz galuscuta fara ham.

RamoX ma bucur tare mult sa citesc ca a invins dragostea .
Dar mai stati cu acritura? Daca da ,cred ca -ti umple capul mai mult ca oricand cu sfaturi utile.

Broscuta deci dupa pauza de legume ,tot nu le accepta frumoasa ta? Nu mai retin daca ai incercat bucatele mici de tot date din mana ta. Iustin e tare mandru cand ii dau sa mestece papica. Nu musca singur din nimic ,doar suge .Dar daca ii rup eu bucatele de morcov ,carne etc deschide gurita si le mesteca bucuros.
Bai ,ce pofta mi-ai facut de peste .Nu i-a mai ramas Iuliei un pic si pt mine?

Laurairina imi place de mor cum ai pictat peretele pt Rechinasa .
Zici ca in curand ,incepem si la tine galeria pt bebe 2 ... Super ,abia astept !
Sper sa iesi curand din pasa proasta

Ali daca iti face bine ,poti oricand sa te descarci ,sa ne povestesti despre "tampeniile" din viata ta.
Idei de papa ,uite iti dau fetele .Noi suntem in urma rau .

Ava m-am bucurat mult sa te vad prin zona .Mi-ar placea sa se intample mai des ,dar stiu cat de greu e.Parca intrebasei ceva ,dar nu reusesc sa-mi amintesc ce.

Padi hai mai cu curaj .Scrii prea rar. Si la noi vremea e super .Parca nici nu-mi vine sa cred ca iesim iar in tricou ,dupa cat frig am tras la inceput de septembrie.


Lavinia presimt ca in curand vii cu alte vesti bune

Gabitza pupici pt cei doi busilatori

Ralu cum a fost nunta surioarei? Casa de piatra ! Si pozeeeeeeee

Lumi si eu ma ucur ca papa pisicuta .Doamne ajuta sa o tina tot asa

Smara sa te lase lumea -n pace cu ideile lor de papa. Bebelusii nostrii sunt fericiti cu fructe proaspete si legume aburite ,nu retete sofisticate .
Daca faci perisoare de pui ,sa tii minte ce ne-a invatat Monis .Carnea nu se toaca la masina ,ci cu satarul.
Eu stiu ca i-am facut Stefaniei ciorbita de perisoare de pui dar nu mai retin exact cum. Parca (dar nu sigur) am pus piept de pui tocat ,putin orez si ou (eu am pus intreg ca avea vreun an jumate Stefi cand am inceput cu ciorbitele dar sunt sigura ca si galbenusul le leaga bine.
Ce fain ca aveti atatea piersici bune acolo .Eu am nimerit numai porcarii anul asta.

Tino pe unde ai disparut iarasi?

Na_bo mai povesteste de Amalia.

Tina- gospodina ce mai faceti voi? Uau cate gatesti si tu pt Geo


fetele ,fug ,prima trezire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

A supt circa 1 minut ,a adormit iar .

Alexa ,frumoasa noastra ,abia asteptam sa te vedem cu buburuza ta in brate .

Noapte linistita tuturor ,sper sa ne revedem curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Buna dimineata



O zi frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata, sar cu multa pentru doritoare si cu multumiri pentru ganduri. Stephy Ma bucur mult sa te citesc. Am o curiozitate, cum obisnuiesti copila la 2 ani jumate sa nu mai doarma cu tine? Aseara am decis eroic ca doarme in patul ei, am rezistat 15 minute pentru ca a inceput sa planga dupa suzeta si simteam nevoia sa o mangai pe pielicica aia de bebe. Many e tristuta, o pupam s-o mai alinam putin si ma bag la vizionat poze de David , one of my favourites Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj


Stephy Ma bucur mult sa te citesc. Am o curiozitate, cum obisnuiesti copila la 2 ani jumate sa nu mai doarma cu tine? Aseara am decis eroic ca doarme in patul ei, am rezistat 15 minute pentru ca a inceput sa planga dupa suzeta si simteam nevoia sa o mangai pe pielicica aia de bebe.



Nu am putut s-o obisnuim niciodata .Dupa ce nu a mai papat tzitzi (zic asa ca urasc cuvantul intarcare ) ,tot cu noi a dormit .Iar mai apoi ,dupa ce nu l-am mai putut tine pe Iustin in patut ,m-am mutat cu el intr-o camera si ea doarme cu taica-su. A avut doua tentative de a dormi singura in camera ei ,dar noaptea ne trezeam cu ea in pat la noi .Nu am insistat mult pe tema asta ce-i drept. Mai greu a fost sa o adormim fara tzitzi.
Te inteleg perfect ca nu ai rezistat mai mult de 15 minute fara printesa langa tine .

Mergi la inceput