Prietene la bine si la greu - 51

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Eu ai pun si sare, si suc de rosii in ciorbite. Ai dau si pufuleti, si biscuiti ,grisine, covrigi, paine.....HAI CA ACCEPT ROSII IN FREZA!

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Am uitat esenta. Va rog sa ma iertati ca nu am tinut minte, stiu sigur ca ati discutat despre asta, condimente puneti la mancare? Am observat ca borcanele de la Hipp le accepta asta mica mult mai bine decat mancarea facuta de mine, desi pana acum nu a fost asa si ma gandeam ca poate pentru ca au putina sare? E posibil? Unt, ulei pun deja

Multumesc

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!




busuioc, cimbru, oregano, 1 bob de coriandru, eventual ceapa si / sau usturoi.

si de la noi un munte de imbratisari

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b


acum ma gandesc sa-i fac ceva la cuptor gratinat cumva dar nu merge fara cascaval nu


by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09) hai cu bb2


exista cascaval de la aceeasi Biosevis care contine lapte si culturi - adica nu sare si alte balarii - deci ar fi bun din punctul asta de vedere... exista oare alt motiv sa nu le fie ok la varsta asta?

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Laura-andreea unde in RO vii anume?

Floricik ar fi super sa veniti si voi in parc
doar ca ne gandeam sa schimbam Herastraul cu Kiselef ca in H este cumplit: trec vesnic masini de gunoi, tractoare, masinarii etc etc si ocupatia acolo este cum sa eviti zgomotul

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Multumesc fetele pentru raspunsuri, deci sare ba. Eu tare am un feeling ca buni ii da si cu sare si de asta nu-i mai place mancarica facuta de mami. Sau ne iese si noua primul dinte? Ca tot suntem codasi Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Salutare! Am ajuns si noi acasa, la mangalia....
Din cap. asta..... Andre este intr-adevar greu sa tii piept la asa ceva..... eu stau doar 3-4 zile si-mi iese fum pe urechi....
Dankutza asteptam vesti bune. Asa e, cand sunt inca mici recuperarile sunt relativ usoare. Eu am vb mai mult cu un "osolog".
Am vazut poze super din parc, in sfarsit am vazut si eu mamicile mai bine, dar si o gravi mortala Alexa pupici
Asa... Floricik foarte tare zburlita... primii pasi, a spus mama.... e clar ca i-a priit muntele, nu ca la mare de zici ca bause energizante
laura_andreea vine la Romanica drum bun, si vreau si eu sa stiu unde vii, ca am vazut ca intrebat si monis
raluci cum merge bb 2?
Stai ca era intrebare cu sarea. Am incercat mereu sa ii pun sare la fiert.
Intr-adevar ne iese primul dinte si ....premiera : a mancat peste . Noi suntem tot la fructe exclusiv...
Ma duc la recuperari


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

LauraAndreea, fain ca vii si acasa! Ce face pisu bolnavior? cum sta cu diabetul?

Floricik chiar ma gandeam ieri ca tre sa va fi intors si voi de la munte, deci a fost super! Hai ca reusesti maine sa te vezi si cu fetili in parc, sa nu zici ca te-ai vazut doar cu fetili de la mare

Am vorbit cu Ramonika la telefon, sunt inca in spital, i-au gasit cretulinei o infectie urinara pe langa putinul ros in gat care ba a fost ba nu a fost, spera maine sa le dea drumul acasa sa continue tratamentul la domiciliu. Intra ea sa ne zica mai multe cand poate.

Andre, apoi mai bine sarbatoreai ziua ta doar voi 3 decat cu neamurile iestea 'di soi' care adica s-au sacrificat sa fie cu tine
Vorba lui Monis, la mine nici maicamea sau soacramea nu indrazneste sa imi umble prin dulap sa isi faca singure o cafea, darmite sa arunce din haine, si acu imi sta gandu la chilotii lu tati de Chiara zburand la gunoi

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13Andre, apoi mai bine sarbatoreai ziua ta doar voi 3 decat cu neamurile iestea 'di soi' care adica s-au sacrificat sa fie cu tine Vorba lui Monis, la mine nici maicamea sau soacramea nu indrazneste sa imi umble prin dulap sa isi faca singure o cafea, darmite sa arunce din haine, si acu imi sta gandu la chilotii lu tati de Chiara zburand la gunoi
Azi au zburat si niste tricouri tot de-ale lui A facut cartofi copti la cuptor, ca mancarea gatita de mine nu a putut sa o manance si a vrut sa ii dea un cartof la Chiara, am zis "nu, reactioneaza urat la cartofi". In momentul in care m-am ridicat, a sarit cu un cartof la gura ei, faza la care am izbucnit si de atunci sunt oaia neagra a familiei. Buni a zis asa: sunt bolnava cu nervii, proasta, viata cu mine e imposibila si inca 2 chestii care nu-mi vin in minte. Feriti-va fetelor ca musc. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Simino - ia-o fata mai usor o sa bage prostii toata viata in stomac, macar cat putem sa le dam ce-i mai sanatos AM ZIS

monis - sarumana de ponturile cu ierburile nu m-am gandit sa pun acu trebe sa studiez care cu care merge ca la ce gatareasa sunt io , o sa caut cascaval de care zici, asta era buba mea sa nu aiba sare

Andre - io nu stiu cum rezisti si cum permiti, nu vreau sa te atzatz, dar ia sa te mai slabeasca frate, e copilul tau mananca ce zici tu si ce-i dai tu PUNCT, la mine asta a fost regula de baza ca ai mei sa stea cu noi, altfel USHI. HUA de trei ori pt matusa bagareatza. techieromucho


Many ? LILI?



by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09) hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80
raluci cum merge bb 2?


merge adica sunt in perioada fertila sarumana de intrebare

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09) hai cu bb2

Mergi la inceput