Prietene la bine si la greu - 51

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Salutare scurta cu cafele eventual, de sunt doritoare. Dankutza Bafta mare la kinetoterapie, sa fie cu folos! Bubu e chiar delicios. Nu aluneca antepremergatorul ala sa pice copilu'-n cap? Ca ma bate gandul si pe mine.Vazut poze and filmulet de la intalnire, ce dulce e Alexa . Am emotii cand ma gandesc la agitate! Fulgusorii vostri sunt tare frumosi si marisori, nu pot sa cred cum stateau ei pe paturica cuminti si se studiau. Ancutzic tare astept sa va mutati, sa ne cinstesti din casa noua! La noi the show goes on, aseara a iesit cu razboi, am devenit persona non grata si cica familia mea s-a adunat sa nu ma lase "singura departe" de ziua mea. Asta e. Pentru mine oricum va fi cea mai frumoasa zi de nastere, pentru ca e prima de mama, asa ca putin imi pasa de rest. Va pup Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare. Am sosit si noi de la munte. Am ceva de citit din urma...am citit doar cap asta

Am avut o vacanta frumoasa, Ema a dormit mai des, a papat bine si am plimbat-o la greu. Am si cultivat-o ca am vizitat ce era de vazut prin zona.
A facut multe lucruri noi acolo: a mers pentru prima oara(tinuta de manute), a zis mama(dar eu nu eram in camera ca-i pregateam laptele), zice tata, tati, dai si a descoperit litera C si H...va dati seama ce iese.

Am vazut poze din parc si bineinteles ca va invidiez. Saptamana asta stam acasa ca de sambata dau o tura la parintii mei si mai stam si pe acolo vreo saptamana. Daca mai iesiti, venim si noi.

Dankutza, bafta la kineto.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Bubu e chiar delicios. Nu aluneca antepremergatorul ala sa pice copilu'-n cap? Ca ma bate gandul si pe mine.



amore sa stii ca si mie mi-a fost teama de asta, insa pana acu nu a picat, greutatea lui face ca rotile sa fie mai stabile

iti trimit multe imbratisari sa ai acolo cand iti trebe

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09) hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_biti trimit multe imbratisari sa ai acolo cand iti trebe
Multumesc, am nevoie Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Am uitat esenta. Va rog sa ma iertati ca nu am tinut minte, stiu sigur ca ati discutat despre asta, condimente puneti la mancare? Am observat ca borcanele de la Hipp le accepta asta mica mult mai bine decat mancarea facuta de mine, desi pana acum nu a fost asa si ma gandeam ca poate pentru ca au putina sare? E posibil? Unt, ulei pun deja Multumesc Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Am uitat esenta. Va rog sa ma iertati ca nu am tinut minte, stiu sigur ca ati discutat despre asta, condimente puneti la mancare? Am observat ca borcanele de la Hipp le accepta asta mica mult mai bine decat mancarea facuta de mine, desi pana acum nu a fost asa si ma gandeam ca poate pentru ca au putina sare? E posibil? Unt, ulei pun deja



Andre, eu nu-i pun decat ulei de masline deocamdata

Floricik, maine poat ene vedem in IOR pe la 10 jumate 11

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Am uitat esenta. Va rog sa ma iertati ca nu am tinut minte, stiu sigur ca ati discutat despre asta, condimente puneti la mancare? Am observat ca borcanele de la Hipp le accepta asta mica mult mai bine decat mancarea facuta de mine, desi pana acum nu a fost asa si ma gandeam ca poate pentru ca au putina sare? E posibil? Unt, ulei pun deja

Multumesc

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!




se prea poate, nici eu nu pun decat unt/ulei dupa caz

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09) hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Am uitat esenta. Va rog sa ma iertati ca nu am tinut minte, stiu sigur ca ati discutat despre asta, condimente puneti la mancare? Am observat ca borcanele de la Hipp le accepta asta mica mult mai bine decat mancarea facuta de mine, desi pana acum nu a fost asa si ma gandeam ca poate pentru ca au putina sare? E posibil? Unt, ulei pun deja



Andre, eu nu-i pun decat ulei de masline deocamdata

Floricik, maine poat ene vedem in IOR pe la 10 jumate 11

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e

ne bagam si noi

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Va pupam de regasire si ma bucur ca reusesc sa intru sa vad ce mai fac mamicile mele preferate.

Ca de obicei sunt pe fuga insa promit solemn ca voi citi tot si voi raspunde si retroactiv.
Cateva cuvinte despre noi: nu stiu cum va vedeti voi puisorii insa mie mi se pare ca a crescut asa mult, intelege mult din gesturi, mimica, vorbe, imita f mult. Ma uit la ea si tot nu pot crede ca nu mai este un bebelus. Pe 1 septembrie a inceput timid sa mearga de-a busilea, i-a placut tare mult la mare, la soare, a mancat coji de bagheta (am fost in Franta), a dormit cum nu a dormit niciodata pana acum si...ar fi multe de spus. Minunea noastra... Acum ne pregatim de urmatoarea aventura, sambata plecam iar, de data asta pe meleaguri romanesti

Am citit ultimile postari si raspund si eu la ultima intrebare : daca se intelege prin condimente ierburi, eu ii pun patrunjel, telina, marar si busuioc, toate proaspete.

Fug acum, de-abia astept sa vad ce ati mai facut si sa vad pozici noi cu fulgusorii nostri!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

smara uite reteta de papanasi

Ingrediente:
- 200 gr de branza proaspata de vaci
- 1 galbenus de ou
- 2 linguri de gris pentru bebe sau gris normal
- 20 gr (o lingurita cu varf) de zahar brun asta NU, inlocuiesti cu pudra de carob, banana, stafide pisate/macinate/blenduite

Amestecam intai branza de vaci si galbenusul de ou pana cand se omogenizeaza, apoi incorporam si zaharul si grisul. Compozitia obtinuta trebuie sa se lege destul de bine pentru a putea modela bilute. Daca e prea cremoasa (cand branza de vaci mai cremoasa, cum e branza Milli, de exemplu), mai puneti o jumatate de lingurita de gris. Modelati bilutele si le fierbeti 10-15 minute in apa clocotita.


eu i-am mai dat MBS, somon cu sfecla, supa de vita /pui adica, am pus in castron intr-o parte nebuniile pasate si intr-o parte zeama si ii dadeam una dinaia una dinaia, la zeama se bat turcii la gura lui, am bagat si quinoa care-i place mult si am combinat-o ba cu fructe ba cu legume. Eu incerc sa combin cat mai putine sa se simta gustul.

acum ma gandesc sa-i fac ceva la cuptor gratinat cumva dar nu merge fara cascaval nu


by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09) hai cu bb2

Mergi la inceput