Dovlecei in sarbatoare *192* LMA Ioana si Sonia!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Anomis ma bucur tare mult pt vestile bune.Te inteleg perfect ca esti tare fericita.Oricum nici nu vreau så ma gandesc prin ce ai trecut dupå primul set de analize.De aceea eu am hotarat daca ar fi ceva så nu ma panichez din prima ci så fac investigatii mai adanci sau så repet analizele.Te pup!

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 15+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna seara si va multumim pentru urari, va pupam cu drag.

bagajale nu sunt gata dar tot ce as vrea sa iau e pe pat astfel incat sa nu ma pot culca pana nu le fac
Am intrat sa va las pozicile, foarte putine dar adevarata aventura incepe de maine, trebuie sa-mi golesc cardul de la aparat
Asa arata David la 1 an



Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Anomis as bea o bere in cinstea vestilor atat de bune dar nu am si ma cam doare si capu'. Va pup. Programul inca nu e stabilit dar las vorba cum se intocmeste

Referitor la gradinite bineinteles ca sunt de mai multe tipuri.
Am avut un musafir care intamplator a mers cu mine cand l-am dus pe David la gradi si a spus ca asa mizerie nu a vazut la nicio gradinita in Romania. Sa intre oamenii incaltati de afara si sa doarma copilasii pe jos.
E adevarat ca ei pun accentul pe dezvoltarea imaginatiei, a independentei copilului, inteligentei, invatatului prin mii de jocuri si activitati si mai putin stau sa lustruiasca podelele.
Insa cazuri de ciuma si alte bube la gura nu am vazut. Este cred in final alegerea parintelui in functie de asteptarile si dorintele sale pentru propriul copilas. Si fiecare face ceea ce crede ca e mai bine.
Daca va veni David cu ceva boli neauzite de la gradi poate nu voi mai gandi asa dar pana la proba contrarie eu sunt multumita de ceea ce am vazut ca a invatat David sa faca in aceasta perioada de timp.


Diamar hai nu te necaji, bine ca nu era lasat TV-ul pe stiri (glumesc, sper sa nu te superi)

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Vad ca iar se anunta nori pe aici.. ushi,ushi nori rai,fugiti de aici ,ati stat destul pe capul nostru... oare incantatii woo doo de gonit norii negri de suparare nu se iegsista?

Diamar am mai gasit si eu ceva ,o chifteluta si un foietaj de la cabanos ,ca am plecat pana sa ne servesti tu .

Anamaria m-am intors acasa ,dar nu pentru mult timp,luna asta sunt umblareata rau!

Ellenuta vazut si eu pozicile cu zuzele tale frumoase. Zambetul celei mici m-a topit .

Sabyna papat si tiramisu nu stiu cum naiba am ajuns la 52 kg,ca numai dulciuri imi dati sa mananc .Suflat si in lumanari alaturi de mogalnetze, si papat si tort de inghetata .

Luto am vazut ca ai scris despre albastrul de metil folosit ala tratarea amigdalelor inflamate. Ei ,am auzit si eu asa ceva,ca se folosea "inainte" ,si ca acum ar genera nu stiu ce afte si bube si tampenii... Acuma na,dupa ce chestii sa ne mai luam? Ca zau nu mai stiu... Eu am ceva cu antibioticele date prea usor,dar cei mai multi cu care am discutat gandesc ca tratamentele naturiste si homeopate "nu se folosesc la copii mici" ,si sunt chiar si doctori care spun ca "homeopatia trateaza doar adulti,la copii fac mai mult rau". dar eu mai am si ceva cu cei care nu sunt de acord cu mine,nu doar cu antibioticele .

Monica tare m-ai amuzat cu fotbalistul cu picioare scurte . Sa stii ca Dragos nu e singurul diform de genul asta ,Paul poarta hainute la fel ca Drago,Body-urile pentru 18 luni care ii vin bine si pantaloni de 12,indoiti la glezne .
Am vazut si pozute si Dragos mozolici,cu tati care s-a jucat cu jucariile puiului in nisip, mi-a placut tare si cea in care facea nani in scaunul se masa...de fapt mi-au placut tooate tare mult,un frumusel Dragoselul tau .
Mai m-ai omorat cu pozele de la "dezmotare" , acu sunt franta dar maine comentez la fiecare . Superbe pozele din cos si cele de la cratita cu mancare. De cele din sertar nu mai zic

Fragutza printesica cu cucui . Paul e deja la al doilea ,oare sunt prea lejera ?

Si ca tot vorbeati voi de paine cu vin sau linguri reci puse pe vanatai ...azi-dimineata Paul s-a lovit la socri cu capul de coltul mobilei e bucatarie si soacra-mea incerca sa ii tina o lingura pe frunte... a sfarsit cu 2 linguri in maini la Paul,una sub picior ( ca statea puiul in fundulet) ,una pe frunte ,ca i le tot lua din mana.

Aida,Monica,Iulika m-am tavalit citind ce copii nazdravani aveti .

Dana eu ce ma fac ca nu am doi boi,dar am doi dobitoci cu restante .

Aida maine vizionez filmuletul cu hraparetul si cu sunet,ca acu nu mai am casti si se trezeste Paul. E asa dragalas cum indeasa bucatelele in gurita :D]!

Alex vazut poze,minunata Alessia cu falcutele ei . Lasa ca rezolvati voi cu laptele pana la urma. O sa radeti impreuna cand o fi mare despre cum te chinuiai tu sa ii dai sa pape,si cat de mult seamana cu tine mofturici cand erai mica .

Diamar nasol cu tv-ul la gradi. Incep sa ma gandesc foarte serios sa ma mut mai la padure si sa dau copilul la gradi de la soacra-mea ,am fost inauntru si imi place mult. Educatoarele suntt dragute,copiii nu sunt chiar asa de multi,tv nu exisa,jucarii sunt multe si majoritatea de cand eram eu mica,din lemn si plastic,fara chitzaieli de astea noi. Doar cateva donate de parinti.
Am fost la sora-mea trei zile,dupa aia doua la socri . Stau cateva zile acasa si o sterg iar. Ultimele doua zile petrecute cu socrii au fost cele mai placute zile pe care le-am petrecut impreuna. In sfarsit ne-am inteles cum trebuie,nu au mai aruncat cu vorbe fara rost iar eu nu am mai dat ochii peste cap .

Anomis ma bucur ca nu are Dinutu mai nimic ,bine ca nu e grav.
Laura ai fetita mare de acum ,va plange din ce in ce mai putin dupa tine .
Ma bag sa il vad pe Davidutz la un an si ma intorc .

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Luto vazut si Davidos cu ochi frumosi . Zi asa,maine vii in Romanica? Iti urez sa ai un sejur super, sa vezi numai ce este frumos,ca de urat si rau trebuie sa te fi saturat deja .
Am ramas singurica?

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

La Multi David, Stefania si Irinel! dar si ceilalti dovlecei care si-au sarbatorit zilele de nastere!

Noi am fost in tara, am venit, iar acum ne-am intors la normal ..adica pe la munci, scoli si gradinite. A fost bine in Ro, dar fetele s-au umplut de alergii/eczeme si de-abia am reusit sa scapam de ele. Ruby a fost mai rau, am dus-o la doctor si cand am ajuns aici..concluzia desteptului de medic: varsat de vant. Nu, n-a fost varsat de vant (ce soc!), nu stim ce a fost (alergie alimentara sau nu) dar a trecut

Luci, pupam cu grasunelul cu valiza roz! Drum bun si sedere placuta in Romanica!

Maria,"la vie en rose", nu blue..ok? Ne vedem pe 26, de-abia astept

Lili, va pupam..mult succes Andrei la scoala si pupici lui Raducu. Pai si Ruby e cam nesociabila..nu vrea la nimeni decat la mine. De cate ori merg in vizita la cineva primesc comentarii de genul " e fata lu' mama din cate observ"..pai si-a cui ai vrea sa fie mai frate?

Suede, casa de piatra..foarte frumosi!

Mada, mult succes!

Nela, o salutam pe Anuska si sper ca e mai bine

Vroiam sa mai zic multe, dar am avut o zi grea ..am ajuns la 6 seara de la job..dar fetele mele au adormit langa mine si tare bine a fost. E greu tare dar altfel nu mi-as inchipui viata..la job ma simt implinita , iar acasa sunt cea mai fericita mamica, cu cearcane la ochi, dar fericita!

Multi pupici la toata lumea!









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

sabina pai in 2-3 saptamani ai putea sa faci. La noi e 500 euro un implant , problema e ca trebuie sa il tii 6 luni pana se fixeaza , iar daca organismul respinge implantul ... Ai putea sa faci daca esti convinsa dar sa ajungi in tara cu radiografia craniana si analizele facute sa nu mai pierzi timpul si sa iei din timp legatura cu cel la care vrei sa iti faci. Mie mi se pare atat de complicata procedura (desi se face cu anestezie locala din cate am inteles) ... ca daca oasele fetei nu sunt destul de groase trebuie implant de os care costa 600 euro si dureaza 9 luni pana se fixeaza , apoi 6 luni cu implantul ... Laci al meu a renuntat la idee cand a auzit de implant de os ...

... gata fug ca e vijelie in casa



Aida ...
povestea nasterii
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


Merci mult de info!
Am sa vorbesc cu dentistul meu cand o fi cazul.Si poate ies mai ieftin



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Buna seara si va multumim pentru urari, va pupam cu drag.

bagajale nu sunt gata dar tot ce as vrea sa iau e pe pat astfel incat sa nu ma pot culca pana nu le fac
Am intrat sa va las pozicile, foarte putine dar adevarata aventura incepe de maine, trebuie sa-mi golesc cardul de la aparat
Asa arata David la 1 an



Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra


Sunteti absolut superbi
Pot sa ma declar indragostita.
Luto draga,radiezi!



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)[/b]
fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Buna dimineata


Coffee?


Eu ma simt mult mai bine fata de ieri.Sper ca in cateva zile sa imi revin.Acum am inceput si eu diversificarea,papa numa' legume blenduite si mancare pasata.



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna dimineata, mamici.
Noi suntem pe progeam schimbat de cand merge Busici la gradinita, asa ca acum deja teroristul numarul 1 al familiei isi doarme primul somnic iar eu am intrat sa va salut inainte sa fug la treburi.
Imi cer scuze ca sunt mereu in urma cu urarile.
La multi ani pentru nazdravanii care au fost sarbatoriti ieri si pentru cei de azi! Sa fiti sanatosi si fericiti in fiecare zi din anul urmator!

Anomis, ma bucur tare mult de vestile bune.

Luto, sunteti tare frumosi. Sa-l pazesti bine pe David ca la asa mandrete de baiat, e posibil sa-l pierzi in Romania.

Diamar, imi pare tare rau pentru experienta de la gradi. Cred ca ar trebui sa o schimbi, mai ales daca ai si alte variante.

Si noi am fost ieri pentru prima data la gradinita in oras. Deocamdata am fost multumita. Gradinita e noua, curata, foarte luminoasa, frumos amenajata si cu vreo 2-3 spatii de joaca in curte. Si educatoarea mi s-a parut ok, dar sunt curioasa ce va face cu copiii. Deocamdata, in prima zi doar s-au jucat. Cred ca pot fi si experiente pozitive la gradinitele si scolile de stat. Eu, una, fac parte dintre copiii care au avut astfel de experiente si am iubit scoala.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput