Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Neata !!!

Merge super prost netul
Dupa discutiile de aseara azi m-am trezit si mi-am comandat geanta de la avent. Sper sa tina apa calda 2-3 ore si la iarna pe ger.
Pe langa geanta gasit rujuri Bourjois la reducere cu 20 Ron. Am luat 4 , sper sa nu fie teapa.

Roxi - am stat sa caut poza 28. Cred ca aia e singura poza in care arat si eu cat de cat din profil. In mod normal am o fata de o iei la fuga. Cat costa geanta avent acolo?

Scriu mesajul de la 8.........

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa 25 de euro am dat pe ea
am luat pe rosu exact ca in poza, eu sunt f multumita, bagasem ieri in ea si o suzeta de la avent direct din sterilizator scoasa si pe aia a mentinut.o calda:)))

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana - hahaha si eu am pe lista linguritele ale , dar daca nu iau bumbo nu mai iau nici lingurtele.
Mai ma gandeam la un termos pt mancarea solda, dar cred ca o sa folosesc geanta si pt mancARE.
mai vreai si farfurie termica care tine papa calda, si tacamuri cu marerul in forma de O ca sa prinda bb bine....
Care sunt cele mai bune bavete ?
cineva sa ma opreasca din cumparat...

Gaby- mai intra Joy in bumbo??
Bine ca te-am vazut. Ce era cu site-ul ala de la spanioli ?? din cate am vazut nu livreaza in afara Spaniei. Am balit degeaba la pantofi.
Acum balesc la unii cu hello kitty dar nu cred ca-i comdand ca vine iarna si nu apuca sa-i poarte.

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Si eu tot rosie am luat geanta de la avent. Ca sa fie la culoare cu (,) carutul sport.
cum ii zicea la scaunul ala de care zicea Delia ?? Ala in forma de ou?

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa depinde in ce vrei sa tii mancarea, nu prea intra in geanta aia mai mult de 2 biberoane dr brown si in buzunarel 2 suzete ceva de genul asta
bavete eu iau de unde apuc, ca si bodyurile deoarece folosesc foarte multe , se strica le arunc si tot asa, imi trebuie vreo 15-20 bavete si am vreo 25-30 bodyuri im permanenta , de aia le iau ieftine in general, gen kiabi C&A

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa cred ca de bumbo vorbea delia...
scaunul de masa in forma de ou care mi.a placut mie se cheama bloom baby, dar e bun de la nastere, altfel luat acum nu am cum sa folosesc multe din functii

miria, am citit si eu ca fapt divers, aluminiu din lp nu e din ambalaj ci acolo unde scrie ser sau aici suero, aluminiu din serul ala de lapte demineralizat se absoarbe de catre organism, nu cel din ambalaj care cum spune si anca, ar trebui incalzit, altfel nu are nimic, asa cum formula de soia are foarte mult al datorita compozitiei nu ambalajului

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna fetelor,

ce parere aveti daca ii dau fetitei mele 20-30 ml suc morcov,suc mere,o masura cereale se considera diversificare inceputa? ii dau o zi suc morcov alta zi suc mar....

nu ii dau nimic mai mult pana la 6 lunite....cu acestea vad ca doarme mai bine,nu mai plange atat de des,cei drept iesim afara ca si vara cu toate ca imi este teama de o raceala....
o duminica placuta sa aveti...:)

mama adelinei 16.04.2010

http://bebelina.sunphoto.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Neata gagici,
Citesc cu spor, da na, cand sa raspund nu mai am timp.
Merci fetele de raspunsuri. Eu ma refeream la iaurtelul facut in casa din ce lapte il pot face avand in vedere ca nu pot avea lapte de vaca de la o vaca cunoscuta (in afara de mine ). Iaurtul din comert e ok la 7 luni cat avem noi azi?
Waw avem 7 lunite mari si late. Repede a trecut vremea Doamne. Sa va mai spun despre noi, vorbim spunem tata, dada, nana, in general silabe, iar mai nou mama . Bombane pe limba ei despul de mult, se joaca foarte bine, sta in fundulet, alege jucarii, le suceste, intoarce, suge, linge. Dintisori nu prea dam semne ca am avea in curand. Ridica mainile cand ma vede sa o iau de ma termina de tot. As manca-o de 100 de ori pe zi si tot de atatea ori ma minunez ce comoara de copil am. Mai putin momentele cand e nervoasa de somn, ca nu mai adoarme singurica, trebuie lugulita, leganata. Asta e opera mamei, da na, ma ajuta. Cand nu vrea sa manance strange din buze si rade, plange, bombane cu gura inchisa, e o dulceata.
Nu ne place deloc pe burtica si refuza ostentativ sa se intoarca de pe burta pe spate si invers. De dormit doarme de doua, trei ori pe zi, dar nu chiar usor, si doarme cate o ora jumate, doua, iar a treia oara daca exista, doar o jumate dde ora. Asta in general, ca nu preaseamana doua zile. Greu cu programul asta.
Va mai intrebam de budincute, galushcute, pentru ca mi se pare monotonie in menu. Am oprit cerealele din comert din cauza constipatiei si nu stiu ce sa-i dau.
Noi papam asa:
la 6.30, 7.00 LM;
10.00 fructe - pruna, pepene, piersica, para, avocado,
14.00 piureut, supica, cu carne, ou, doar legume - cartof, pstarnac, dovlecel doua feluri, dovleac, cartof dulce, ceapa
17.00, LM
19.00 fructe in compot, mere coapte, amestecate cu avocado si branzica calcica.
22.00 - 22.30 LM.
Cam asta e meniul,orele nu sunt batute in cuie, zilnic. Mi se pare cam monoton. I-am dat intr-o zi si galushcute, apoi mi-am amntit de gluten .
AAaa si ulei de masline in piureut.
Hai ca sunt nevorbita, va pupik pe toate, duminica placuta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Neata!

Erina bine ati revenit de pe meleaguri spaniole

Ioana28 pup Ovidutzu' papacios

Denisa pt noi borcanelel Hipp au fost ok, cat despre apa, mare bataie de cap am avut cu Ianis sa bea, o refuza pe canicula aia infernala nu vroia si pace, din bibe sa nu vada, din canuta parca tot isi mai uda buzele, apoi l-am terorizat o saptamana cu bibele cu apa ca plecam in concediu si imi era greu cu canuta, ca trebuia spalata si nu aveam tot timpul unde si saracu' a tras si din bibe, iar acum bea si din bibe mai mult in deplasare, dar nu-l prefera, din canuta e ok, din pahar "de oameni mari" e o placere si sa nu iti mai spun ca l-am invatat si direct din pet si este o incantare pt el (la vazut pe tacsu' ca galgaia din petul cu apa si i-au dat balele). concluzia e ca mi-au trebuit vreo 2 luni sa il fac sa inteleaga ca trebuie sa bea si apa
am vazut pozele, e superba Maya, este atat de expresiva, are o mimica a fetei f variata

Vladi imi apare asa rau ca nu ai vesti bune despre Floricica ... of nu stiu cum sta cu mascuta aceeea pe fata, Ianis tipa ca din gura de sarpe ... nu ai incerct nimic laxativ pt Floricica, imi zicea un dr ca este ok Lass Baby, este natural si f eficient ... poate merge sa va faceti bine

Marsy eu nu i-as da deloc Danonino, nici nu as incerca sa vad daca ii place ... prefer sa nu manance deloc iaurt, dar fiecare decide ce da sau nu copilului, sunt convinsa ca-s f multi copii ce primesc Danonino ca altfel nu s-ar ma produce

noi avem scaunul ca asta, e primit cadou la botez, si cum calul de dar nu se cauta de dinti, eu zic ca-i ok ...




Poze & www.youtube.com/user/andrastephanie#p/u" target="_blank"> Video

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

kossir
cred ca e ok sa.i dai iaurt

am pus si noi cateva poze
http://picasaweb.google.es/roxana1777/Silvana5Luni#

am gasit ditamai albinoiul maya :))) si avem si caciulita cu hello kitty

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput