Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Neatza fetelor,

Am inceput mesajul asta azi noapte, dar intre timp m-a lovit si pe mine virusul lui Jane, m-am mutat la baie si apoi am zacut pana adineaori...

Il trimit acum...

Cine bantuie pe forum la 5 dimineata... eu, bineinteles. M-am trezit ca a papat Jane si era asa liniste si pace ca am zis sa profit un pic...

Miria -- nu stiu daca e bine sa rad, dar chiar ma pufneste rasul cum gasesti tu cate o buba la fiecare cateva zile... Sper sa nu fie reala nici de data asta...

Alina -- stai linistita ca nu ai modificat creatia lui Dumnezeu, daca ar fi asa, de ce ne mai tundem, de ce ne epilam, de ce ne punem machiaj si cate si mai cate.

Ioana -- sunt convinsa ca ce fac copiii la tara/oras mic, desi diferit de ce facem noi, este super interesant. Pescuitul de exemplu mi se pare o activitate super. Si copilaria in natura mi se pare ceva nemaipomenit, de care din pacate nici eu nu am avut parte si nici copiii mei se pare ca nu vor avea...

Poze -- eu pot sa vad pe photobucket si pe flickr. Numai vreo 2-3 fete au pozele pe unul din site0urile astea, restul, nu pot sa va vad...

Niki -- distractie placuta la botez, o sa arati trasnet!!! Si eu ca si Miria, faceam misto de mama ca purta tocuri joase, iar acum numai cu pantofi complet plati umblu... Abia astept sa vad poze cu rochita si sandalele pe tine :). Mariuta e o frumusica, imi place creasta ei de par lung si blond :)

Erina si Nafi -- bine ati revenit de la plimbari si distractii!!

Alina -- da, Jane umbla peste tot cu noi, doarme in timpul zilei cel mai mult in Ergo. In general, la pranz suntem acasa 2-3 ore si atunci are un somn mai lung.

Miria -- eu nu reusesc sa vad pozele tale, imi da eroare. Ai idee de ce?

Cori -- trimite-mi poze cu Eliza, adresa mea este acelasi nick ca si aici, la yahoo. Jane azi (la 6 luni si 9 zile) a avut 7.600 kg, asa ca nici ea nu e foarte mare. era un bebe de 2 luni jumate azi la dcotor care avea 7.5 kg!!! dar e vesela, vioaie, mananca bine, doarme bine, asa ca nu imi fac griji...

Vladi -- imi pare rau ca Floricica nu e prea bine :( Jane are un virus la burtica, dar dr. a zis sa nu ii dau nimic si vad ca deja e mai bine, a mai vomitat numai de vreo 2 ori in ultimele 12 ore, si numai un picut de fiecare data. Sa stii ca si eu am o inhibitie majora la pompa, nimic nu iese!!!


Va pup si ma mut din nou la baie... ce naspa e sa fii bolnav...

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marsy_baby spune:

Buna dimineata mamici si puiuti frumosi!
Am o nelamurire si din cauza asta m-am trezit ca si cum n-as fi dormit deloc..nu stiu cum mananca puiutii vostrii dar a mea face figuri cand vreau sa-i dau papica(legume,fructe)ca sa reduc din mesele de lapte, in schimb ii place iaurtelul danonino branzica de vaci cu fructe...ar manca cate 3odata(am incercat sa-i dau prima data iaurtel simplu cu fructe cumparate,dar nu vrea de nici o culoare)voi le dati la bebici Danonino?am auzit k nu ar fi sanatos
sa aveti parte de o duminica frumoasa!

Mami de minune mica, Daria Marcela 26.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

freedelia mie mi se pare foarte bine 7600 la 6 luni
sanatate sa treaca burtica!

imi spuneti si mie la ce scaune de masa v.ati gandit?
stokkele meu si inca unul din lemn care.mi placea nu se lasa pe spate si stiu ca ei mai adorm si in scaunul de masa, stokke cu toate accesoriile costa destul, dar celalalt e ok, oricum nu se lasa pe spate
polly de chicco cum e? sau altul?


roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

freedelia mie mi se pare foarte bine 7600 la 6 luni
sanatate sa treaca burtica!

imi spuneti si mie la ce scaune de masa v.ati gandit?
stokkele meu si inca unul din lemn care.mi placea nu se lasa pe spate si stiu ca ei mai adorm si in scaunul de masa, stokke cu toate accesoriile costa destul, dar celalalt e ok, oricum nu se lasa pe spate
polly de chicco cum e? sau altul?


roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE


Neata
Roxi,am auzit ca polly e un scaun bun.Eu m-am uitat cand am cumparat scaunul sa se poata da spatarul pe spate sa aiba tavita detasabila si scaunelul sa se regleze pe 2-3 trepte.Pun scaunelul ei langa canapea si sa fie la acelasi nivel cu mine sa o pot hrani

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....7KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Eu am luat Raiforest de la Fisher Price si aceeasi impresie o am, ca e mic.Are o prietena Chicco Polly si imi pare rau ca nu am luat si eu. ori second ori nou acuma as lua polly swing.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

niki ce scaun ai luat?

gaby merci
polly swing e scaunul ala de masa care e si leagan si se da pe spate, polly magic parca?

de asta intreb ca o prietena tot ca voi spune ca are polly si e bun ca se da pe spate, se regleaza in multe pozitii, e mare etc etc

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ah i-am mai luat ieri de la tommie tippie linguritele astea
http://www.tommeetippee.es/viewproduct/parentcat/2/subcat/8/pageid/43/
pt cand incepem sa mancam :)
sunt bpa free si cand e prea calda mancarea se fac galbene, cand e ok se fac rosii :)))
si mi-a mai placut la ele, ca sunt facute in asa fel in cat partea care intra in gura nu atinge masa, adica nu mai stau sa le pun pe nimic cand ii dau vitaminele sau probioticele, se sprijina in coada doar

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

niki ce scaun ai luat?


roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE


Pe asta.Si sunt foarte multumita de el:
http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=201&cat=80&mCat=5&page=2

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....7KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Buna dimineata!
DENISA si eu l-am dus pe Albert la un botez, a fost foarte bine, dar la botez nu e asa nebunie ca la nunta, lumea e mai linistita.

Poate Maya adoarme in vacarm, dar Albert ar fi facut urat, cred ca dadea nuntasii afara din sala .
Asa m-am gandit si eu, ca vad cum e atmosfera si il aduc si pe Albert. Dar cand am vazut ca orchestra era la doi pasi de noi si in spatele nostru unul fuma trabuc, de ne-a afumat cu totul am zis pas.
Oricum, vreau sa se obisnuiasca cu mama, ca din martie reincep cursurile la facultate si trebuie sa-l las vreo 2-4 ore pe zi cu ea.
Si in plus, mie mi se pare foarte importanta relatia nepot-bunica, sunt lucruri pe care noi, ca parinti, nu le putem oferi, oricat am vrea.
Eu am crescut fara bunici si stiu ce inseamna!

ROXANA si la mine se uita lumea crucis cand zic ca mi-a crescut piciorul!

Cu scaunul de masa, la noi sunt discutii aprinse.
Cand am vrut sa iau unul mai performant, sotul meu a fost sceptic, ca daca nu ii place lui Albert in scaun, asa cum nu i-au placut multe pe care i le-am luat.
Asa ca am luat un simplu, fara spatar rabatabil sau reglaj pe inaltime.
Acum vedem ca lui Albert ii place in scaunel si pe sotul meu il bate gandul sa ia unul performant. Dar acum nu mai vreau eu!
Mai bine ma asculta de la inceput! Am si eu incapatanarile mele!
Deocamdata vad ca lui Albert ii place in scaunelul acesta, mai tarziu mai vedem.

Vreau si eu scaunel de cada, de unde luati? Ca nu am vazut in magazine!

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

child da na...iar nu stiu ce sa fac, si eu ma gandesc ca poate nu sta in el, in leagan a inceput sa stea f putin mai deloc
eu am scaun de masa de la ikea, dar am zis sa iau unul mai bun
dar nu vreau sa le mai vad imprastiate prin casa iar

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput