Abdomen extra-plat (44)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Si la mine a fost o zi superba. Ce mi-ar fi placut sa ma plimb prin parc sau prin padure, dar u am avut timp.
Cu mancatul am fost asa si asa. La M.D am mancat iaurt cu ananas si 1 cafea;
Gustare: 1 strugure;
Pranz: 1 copan de pui la gratar cu salata de varza, cartofi natur si branzica si rosii;
Cina: 3 clatite cu gem de prune si dulceata de gutui. (mancarurile au fost facute de bunica mea si de mine)
Iar ca sport am avut de carat lemne taiate de tatal meu si de prietenul meu pt. bunicii mei.
Sa aveti o seara placuta si linistita.






.....................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Neata!
Mi-a facut mama-mea dulceata de lubenita si de pepene galben
In rest nimic nou, doar stau in pat si citesc.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:



Am uitat sa va zic.Azi am avut o extractie.Mi-au scos maseaua.Ce rau imi pare,era distrusa insa...si cu o inflamatie de toata frumusetea ce a dezvoltat un polip(daca am inteles io bine)
Dar mi-a fost tare frica si acuma ma simt trista...nu ma asteptam la asemenea reactie...iaca ca nu ma cunosc deloc


In fine,doctorul mi-a zis stip la miscare cateva zile,pana se inchide rana..
Nici nu stiu ce sa mananc...acuma beau decat apa.



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna dimineata

va doresc o saptamana frumoasa revin diseara sa raportez ce am facut azi

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Buna dimineata,

ASa trebuia sa incep mesajul anterior.
Eram pe fuga,am avut sedinta la gradi pentru festivitatea sportiva.

Mi-a mai trecut tristetea.Bine ca am scapat de probleme si dureri,caci m-a chinuit maseaua asta de prin mai.Au tot incercat sa o salveze.


Va doresc o zi buna,
Plec la treburi!



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Salutare si de la mine,scriu doua cuvinte pt. ca mi-a fost dor de voi.
Abia am ajuns acasa si am de`a treabaa

Sabina,idem ieri am mincat mult si prost .Am sarbatorit pitica si`am fost intr`un parc de distractii,apoi la ocean(superb apusul pe malul marii) am cules scoici si pietricele deosebite si am mincat in oras ca nu mai rezista nici unul pina acasa,si chiar de rezistau nu aveau ce sa manince ,batea vintul in frigider (pina si hainele le uitasem in masina de spalat dimineata,cind am ajuns acasa a cazut cerul pe mine -ca mi-am amintit).Nu zic ce am mincat dar zic ca nu m-am atins de tort!!!
Bey,io nu mai stiu ce program aveam inainte de post,nu mai stiu ce sa maninc ca sa fie "sanatos". sunt complet data peste cap.
Aaaaaah,ce bine mi-ai facut povestind de maseaua ta(imi pare rau pt. suferinta ) dar uite asa mi-am amintit ca maine am programare la dentist(anulata de luna trecuta cind eram prea somnoroasa sa ma duc si pina acolo).

Xio,dulceata de lubenita???Cum asa?N-am auzit pina acum!
Lumi,cum esti?Sper ca bine!
Nikole,pup si pe tine si pe toate fetele care chiulesc nemotivat!


Deus,Allure,fetelor treceti pe baricade cu sfaturi noi ca eu trebuie sa o iau de la capat .M-am pierdut de tot in spatiu.
Azi sport nimic,insa am o durere de spate de zile mari(al meu zice ca`i de la AC) aseara i-am dat drumul si invelita cu patura si m-am trezit lemn,inghetata pocna.

Ma duc ca striga soata,iese trupa de la baie pe rind...proapeleeeeRevin de`o mai fi vreme!


************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Servus fetelor!

Acuma m-am trezit si eu..ca am ajuns acasa la 7 dimineata. Sunt cam varza, dar azi tot fac abb ripper si ceva pt fesieri. Simt ca daca nu fac sport cateva zile, ma apuca lenea si nu mai am chef.

Pana acum am mancat numai lebenitza...atept sa apara sotul si mergem la un restaurant pakistanez .



Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Cita dreptate ai cu lenea,Pearl!Acum eu sunt lenoasa si imi gasesc motive.Adevarul este ca ma doare inca spatele ,deja m-a luat cu greata(ce dureri ciudate am) dar dupa ce termin pe aici ma arunc intr`o cada cu apa cu vad eu ce(ceva de bai termale pt. dureri..am la alegere)

elena,raspund aici ca`s pe fuga!La cit gunoi am eu in inbox ,cred ca singurele chestii interesante din ultima vreme sunt cartile de la tine!Am citit ideea,n-am apucat sa o pun in practica ca m-a luat al meu pe sus ieri(si tot a asteptat 30 de min, in fata blocului) iar azi am fost femeie serioasa,m-am tinut de munca si atit ca nu`i rost de aruncat ochi pe DC(lucrez cu cifre si cu ceva kanji dificili-habar nu aveam,dupa juma de ora am inceput sa pricep cite ceva,nu`mi permit sa fac gafe ca alea costa la buzunar)

Iulix,am uitat sa`ti zic.Daca nu pui putina sare la "paine",iese aiurea,fara gust!Eu asa stiu de la bunica.Un praf de sare trebuie oricum!


************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Buna ziua si de la mine.
Acum am ajuns si eu acasa si ma pregatesc sa plec la curs pe la 17.
Hannen saru'mana pt. sfat. LA MULTI ANI pt. piticutza. Scuze ca am uitat sa iti zic. Pune pe sotul din dotare sa iti faca un masaj poate mai trece durerea.
Pearl pofta buna! Eu de lubenitza nu m-am saturat anu' asta ca la noi nu prea au fost coapte. Doar 2-3 din ce am mancat au fost suuuper bune, dar in rest oribile.
Xio ce de bunatati!!
Sabina si sa iti treaca repede rana.
Mai fetelor am o energie de zile mari. Nu stiu ce este cu mine , dar sper sa ma tina pana diseara ca mai vreau sa mai fac tura a doua de sport (zumba si bicicleta) prima fiind de dimineatza la sala unde ma facut iar pilates.
Sa aveti o zi linistita.






.....................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

A venit si clipa mult sosita!Sa aduc raportul sportiv!!!
Executat 40 de min. de fat burning cardio!Altceva nu am avut curajul sa fac din cauza pauzei prea mari.Daca ma navaleste febra musculara aia`s!

A facut si jupinul putin cu mine dar l`a frustrat shaun,ca`i prea rapid pt. el.Eu l-am incurajat ca o sotie iubitoare ce`s,sper sa se tina(zice ca se duce la sala decit sa faca ca maimuta prin casa-a lasat si jaluzelele cica sa nu`l vada lumea)

Fug la baie,ca e pregatita!


************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput