Abdomen extra-plat (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

mi-am amintit reteta de la pizzar
identica cu cea care v-am scris-o, dar lichid mai putin 250ml. in rest( cam la fel)
- 500gr faina
- 25 gr drojdie proaspata
- 4 linguri ulei masline
- o cana apa calduta
- 1 lingurita de sare
acelasi proces tehnologic
va las, noapte buna.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Helloouuu

La mine e ora 6 jumate seara si eu tot in pijamale sunt ce-mi mai place leneveala asta hahah well, nu am stat chiar degeaba ca am si bucatarit cate ceva (printre care si tarte cu fructe yummy!)

Ieri am prestat o ora de sala si am pus poze noi din seria "o zi la sala".. eram singura pe acolo asa ca mi-am permis sa ma maimutaresc in oglinda nu e aglomerat oricum, in general nu sunt mai mult de 3 oameni de-odata pe acolo. Nu ca nu le-ar trebui, ca am niste matahale de oameni in bloc de te sperii... dar daca tot e acolo la cateva etaje distanta de ce sa nu profit..

Hannen, cred ca ai o rabdare de fier! imi imaginez ce distractie ai avut la cumparaturi hahaha dar cred ca sunt dragute asa indecise cum sunt vezi ca ti-am inundat mailul .. sa ma anunti daca merge
La multi ani fetitei tale pt maine!

Nikole, ce ai papat bun in oras? ce mancare specifica au brazilienii? mie imi povestea sotu ca a fost la un restaurant brazilian intr-o delegatie si le-a adus la masa mai multe bete cu carne pe ele (ca nu stiu cum le zice ) cu mai multe feluri de carne, din care le taia acolo in fata lor.. cum se numeste chestia aia? asta daca ai inteles ceva din explicatia mea..

Ma duc si eu sa ma imbrac totusi ca trebuie sa merg la o petrecere in curand... si din pacate nu e din aia in pijamale

Un weekend placut in continuare si va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena_R

Helloouuu

Nikole, ce ai papat bun in oras? ce mancare specifica au brazilienii? mie imi povestea sotu ca a fost la un restaurant brazilian intr-o delegatie si le-a adus la masa mai multe bete cu carne pe ele (ca nu stiu cum le zice ) cu mai multe feluri de carne, din care le taia acolo in fata lor.. cum se numeste chestia aia? asta daca ai inteles ceva din explicatia mea..

Ma duc si eu sa ma imbrac totusi ca trebuie sa merg la o petrecere in curand... si din pacate nu e din aia in pijamale

Un weekend placut in continuare si va pup pe toate!



Hhaahhahhaha, ce simpatica esti...
sotul se refera la www.google.com.br/imgres?imgurl=http://static.px.yelp.com/bphoto/nyW0PbjxcXFnQye8GZ-SmA/l&imgrefurl=http://www.calguns.net/calgunforum/showthread.php%3Ft%3D193267&usg=21YRz_hftoyK9XBe4LgE3y2qAJw=&h=400&w=300&sz=25&hl=pt-BR&start=49&zoom=1&tbnid=Gm26YPkipbL9nM:&tbnh=112&tbnw=90&prev=/images%3Fq%3Dbrazilian%2Bbarbecue%26um%3D1%26hl%3Dpt-BR%26sa%3DX%26biw%3D947%26bih%3D511%26tbs%3Disch:10%2C1252&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=209&vpy=161&dur=1890&hovh=259&hovw=194&tx=124&ty=132&ei=NQuMTIjmDcP6lwe9holg&oei=7wqMTMG5I4T6lwe11Zhg&esq=3&page=4&ndsp=16&ved=1t:429,r:12,s:49&biw=947&bih=511" target="_blank">Brazilian BBQ(CHURRASCU)
Eu asa ceva nu pot manca, e in sange carnea(de regula), porc, vita, mi se face rau numai cat vad cum se taie felia aia...

am avut grill salmon cu legume , orez grecesc si salata de rucula
un suc de pepene galben
un cappuccino

Petrecere frumoasa

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Buna dimineata,


Ieri am fost plecati si seara s-a terminat cu gratarul.Cred ca e ultimul pe anul asta.
Azi e ultima zi de rasfat.Am mancat atat de mult si de prost!Dar am fost fericita
De maine dieta si fara carne cel putin o saptamana.

Iulix fata draga.Eu cred ca nu e neaparat de crema!Asa pateam si eu acum 4 ani.E vorba de ingrijire si etapele necesare.

In primul rand trebuie sa speli fata cu un sapun bun,de calitate,special pentru ten.Apoi evita sa "freci".Se spala cu multa grija,cu spuma de la sapun si avut grija ca degetele sa atinga cat mai putin tenul.Apoi se inlatura spuma de pe fata cu apa din abundenta,apa calduta,nu fierbinte!Sau rece daca suporti.Se tamponeaza apoi fata cu un prosop,pentru a inlatura apa.
Dupa care se foloseste apa tonica ori pe un disc de vata,ori printr-un pulverizator(eu asa folosesc).Se tamponeaza tenul cu grija.
Apoi lotiune cu vitamine(aici ii mai zice si bio eki) si se maseaza usor tenul,cu miscari ferme,de jos in sus,spre pometi si mai sus,spre tample.Dupa asta se aplica crema.
Tenul se spala dimineata si seara!Si se aplica acelasi tratament.De doua ori pe saptamana cate o masca.



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

cateva poze cu cele doua torturi,ahhh .
Azi aveti voie o felie,de luni, nu!(ca se termina)





"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Buna dimineatza fetilor!
pt. cine doreste si pofteste.
Sabina multumesc mult de sfaturi. O sa ma duc totusi la dr. ca sa scap de indoieli.
Nikole ce bunatati ai mancat.
Ema multumim de reteta. Am vazut ca vorbeai de depresie la alt topic si de un medicament xanax. E acelasi medicament pe care il lua si mama mea pt. depresie. Pt. ca eram mica (aveam 16 ani cand a murit) nu intelegeam prea bine ce se intampla asa ca tatal meu a fost langa ea mereu ajutand-o si sperand ca se va face bine. Din pacate nu a putut supravietui cu aceasta boala si a facut un atac cerebral. Asa ca te inteleg din tot sufletul si sunt alaturi de tine.
Elena ce bine e sa lenevesti... Ce-mi place si mie. Distractie placuta!







.....................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Am venit si eu de la petrecere si nu vad decat patul. S-a lasat cu shots de palinca si manele vechi hahaha tipic pt petrecerile romanesti... eu am fost cuminte si am stat numai pe apa

Nikole merci de explicatii sotul a zis ca nu a mancat cava mai bun in viata lui dar eu sunt de acord cu tine ca e destul de greu la stomac bbqul ala. Tot mai bun somonul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Mai dar ce liniste este pe aici. Se vede ca este weekend. Eu stau cu o cana de ceai de fructe in fata, cu presa ca sa ma pun la curent cu noutatile si cu musafirii pe cap.
Sa aveti o zi frumoasa si plina de soare asa cum e la mine.





.....................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:


La mine nu e weekend...deseara merg la munca. Intre timp mi-am revent in simtiri si am facut 1 ora de kempo. Ma arunc la dus, ca sunt fleoashca.

Ma lupt insa cu lenea..nu stiu ce m-a apucat..mi-a fost o leneee sa ma apuc de numa-numa. Sa scoata cineva biciul la mine, sa-mi revin

Micul dejun: vesnicele cereale cu lapte.
Gustare: multa lebenitza.
Pranz: Oua, rosii, cascaval.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

ziua buna doamnelor:-)))

La Cluj o zi superba! am fost la plimbare si este o vreme de vis

am baut un fresh mare : catina, merisoare, afine negre, mere, morcovi, patrunjel verde, seminte de in, seminte de canepa...1 pahar mare de kefir natural (home made)

intr-o ora repet figura cu fresh-ul

ma duc sa spal catelul si sa fac curat

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput