Bobocei sept-oct 2008, la 2 ani (310)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Seara buna

Cu ce sa incep....cu soricelul : am terminat tratamentul pentru viermisori. A luat Zentel fiole, 3 doze. Saptamana viitoare repetam analiza. Ne-a iesit si E.coli la copro, dar a zis dr sa repetam analiza peste 2 saptamani, e posibil sa scapam de ea de la antibioticul pe care l-a luat acum 2 saptamani pentru enterocolita. Oricum nu ii dadea iar antibiotic atat de curand.
A inceput sa manance bine-spre foarte bine. Cel putin e dispus sa incerce lucruri noi, ceea ce pana acum nu facea. Papa si el ciorbita si mancarica (altceva decat favoritul lui pilaf cu pui)
E mult mai bine dispus, doarme mai bine noaptea si incepe sa puna la loc din ce a pierdut.

Tina : e mereu caftita de fratica, nu o mai scapa nimeni de el :)
S-a vazut cu colegii ei saptamana asta, ne-a sunat doamna invatatoare sa mearga si ea la recapitulare, ceea ce a bucurat-o teribil.
Nu mai pleaca cu tati cu masina, merge cu mine cu avionul. Nu am reusit sa facem procurile necesare ca sa plece cu el si la granita nu ar fi trecut....il bagau aia la rapire sau pedofilie (el cetatean suedez, ea italianca minora......) Asa ca din cauza legilor de kkt din aceasta tara , nu pot sa imi organizez eu treburile cum vreau ....in fine, bine ca am gasit bilet cu noi in avion.

Noi ne-am luat masina cu 4 usi in locul celei coupe , azi am terminat cu actele. yuhuuuu.
Dupa ce a facut tati talonul, in drum spre casa i-a iesit un batranel fara sa se asigure si l-a ciocnit ....fuck ....
Avem farul spart si bara zgariata. Acum e tati la politie sa ia dovada...

Tata : i-au iesit analizele la biopsie , e tumora benigna ! Ieri l-a operat si este bine.
E la terapie intensiva, maine cred ca il muta la salon. Este bine !!

Eu .... greu de zis. Sunt ...nu stiu cum as putea descrie ce simt. Sunt varza Mi-e dor de mama. Ii simt lipsa ingrozitor de tare. Imi vine sa urlu de durere. Stiu ca ei ii este mai bine acolo unde e, ca nu se mai chinuie....dar doare atat de tare
Ma simt vinovata atunci cand rad cu cineva , ma simt vinovata ca nu am mai apucat sa ajung la ea in ziua aia , ma simt vinovata pentru toate certurile pe care le-am mai avut cu ea , ca imi mai pierdeam rabdarea si ma mai ratoiam la ea.....
O visez mereu , e mereu langa noi, ne apara. Apoi ma trezesc dimineata si imi dau seama ca de fapt ea nu mai e ......
As vrea sa ii multumesc lui DD ca suntem sanatosi si pentru tot ce avem, insa nu pot sa vad lucrurile asa. Nu acum. Acum sunt suparata ca ea s-a imbolnavit, sunt suparata ca ea s-a chinuit atata , sunt suparata ca ea a suferit atat , sunt revoltata pe tot ceea ce inseamna cadru medical din tara asta de kko si sunt suparata ca El a luat-o atat de repede de langa noi

Iar cu plecarea sunt agitata. Mai e atat de putin si inca nu am facut nimik. Azi mi-am dat seama ca pasaportul meu e inca pe numele vechi...si am alergat sa il fac pe cel nou. E gata luni.
Azi mi-am dat seama ca nu am luat foaia matricola a Tinei de la scoala....aia mi-o dau repede.
Nu am facut bagajele....am atatea de facut si nu am niciun chef


Urez si eu un sincer LA MULTI ANI pentru toti boboceii !!!!! nu mai nominalizez ca am ratat multi zilele astea.
Si pentru mamicile lor care s-au sarbatorit zilele astea
Va pup si va citesc mereu dar mi-e tare greu sa va scriu



Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Roxi, in primul rand ma bucur mult pt soricel ca e bine si papa, multa sanatate in continuare.
in al doilea rand m-au induiosat teribil randurile despre mama ta , suntem oameni cu sentimente e normal sa simti asa, timpul va vindeca ranile. un sfat, speri sa nu te superi, mergi si spovedeste-te la un preot de suflet. te vei simti mult mai bine. te pup si te imbratisez cu drag
sa stapaniti sanatosi masinutza! cand plecati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Roxana sunt si eu cu gandul alaturi de tine. Stiu ca golul va fi mereu in sufletul tau si sper numai sa gasesti putere sa razbati senin prin schimbarile astea. E bine ca schimbati cel putin mediul si, mai ales, ca tatal tau e OK pana la urma.

Urez si eu la multi ani tutoror puilor care s+au sarbatorit in perioada asta. Imi sunt dragi toti, dar nu am reusit sa ma adun deloc, alerg dupa o anda care ar sta numai la curu gol, e o adevarata epopee sa incercam sa iesim din casa, am inceput sa+mi fac cumparaturi in timp ce doarme si azi nici nu a dormit, iesim dimineata devreme sau seara, asta dupa ce la tara am stat numai afara... In sfarsit, o fata are mama si aia zapacita ca ma-sa.

Fetelor ma iertati ca dau buzna in felul asta cu o rugaminte, am nevoie de informatii in legatura cu un ortoped e copii OK. Fetita unei prietene si-a fracturat clavicula si acolo unde e acum nu i+au recomandat nimic, cica se reface osul. Am vrea o noua opinie. Va multumesc mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300


Fetelor ma iertati ca dau buzna in felul asta cu o rugaminte, am nevoie de informatii in legatura cu un ortoped e copii OK. Fetita unei prietene si-a fracturat clavicula si acolo unde e acum nu i+au recomandat nimic, cica se reface osul. Am vrea o noua opinie. Va multumesc mult de tot.



Dr ortoped chirurg Brumei de la Budimex, este cel mai bun ortoped zic ei din Bucuresti!Foarte greu ajungi la el, dar merita incercat!

cu K2 in 32s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:


La multi ani HARRI, ANDREEA, CLAU_GEO Sanatate si fericire va doresc!!!

rox

cu K2 in 32s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Fete cine are sa ne imprumute si noua o scoica?

cu K2 in 32s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Sondaj:
1.de regula o spal ;pe cap cam o dat pe saptamana, noi avem plete si e tare greu sa i le usuc.Maxim de 2 ori la nevoie de obicei.

2. lapte...si noi stam prostutz la capitolul asta , cred ca intre 200-300 ml.in 2 etape de dimi si seara.

3 nu mai stiu ce era la 3...parca desene animate? Hmmm sta cam 1-2 ore, pt ca sunt epuizata sa ma ocup numai de ea si in felul asta imi fac treburile in modul meu de melc sau de rac, cu 1/h.:)

cu K2 in 32s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Babytza o imbratisare calda si din partea mea, cuvintele sunt de prisos in astfel de momente, te inteleg perfect, incerc numai sa-mi imaginez ce e in sufletul si inima ta, nu pot decat sa spun ca timpul va sterge incetul cu incetul durerea..te pup si spor la facut bagaje !!!

P.S. ma bucur ptr soricel, e un scump !

Nikol imi pare rau, eu nu pot sa te ajut cu scoica, sta Nicolas in ea..poate unele fete o mai au inca..

300 mi-era dor de postarile tale..

noi..hotarat de astazi sistat desene animate..cel putin cateva zile sa vad cum reactioneaza..si eu sunt constienta ca nu ii fac bine dar de multe ori asa cum zicea si Nikol, ca sa mai pot face si eu ceva prin casa, sau sa ma ocup de baiat o las la desene...:(
in seara asta nu a zis nimic, s-a jucat cumintica, sper sa fie asa si maine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

,

am citit tot.. sa vad si ce am retinut

Andreea_Maria pui de _Irina Harri Alexandru pui de Cristineescu CLau_geo
Luca Nicolae pui de Musettepink

sondaj:

spalat la cap: 1-2 ori pe saptamana, in functie de cata mancare isi pune in cap

lapte: dimineata bea cam 150ml, uneori ii mai dau seara insa bea foarte putin.

desene: se uita la 2-3 episoade din Mickey Mouse Clubhouse, ii place foarte mult si mai spune si anumite cuvinte, ba chiar il striga pe Dodles "Ototal"

o las la tv numai pe boom hop, un program de desene pentru copilasi mici, invata sa numere, culori, jocuri, etc.

Roxana , tare mult imi doresc sa te imbarbatez cu mii de cuvinte insa stiu cum te simti si mai stiu ca nimic nu te alina acum, timpul insa te va ajuta. Ma bucur ca a inceput sa pape soricelul.

Niko eu nu am scoica ci cosulet pentru bebe, daca iti este de folos ti-l dau

am mai gasit un magazin cu jucarii, ieftine si bune zic eu, www.jocul.ro/subcategorie_listare.php?id=65" target="_blank">aici este daca va intereseaza

cuvinte pe care le zice crina mai noi: papusa=papusa, frumoasa-moasa, tricicleta=cheta, mancare=caie, ceai=tzai, neatza=neasa, amin=amiiiin, speriat=piat, hotii-hosii, ajutor-ato, si inca cateva insa le-am uitat acum.

referitor la desene: pe disney chanel o las numai dimineata, minimax nu prea, boomerang mi sa pare cam violent, iar cartoon....

eu sunt terminata de somn, nu pot adormi de doua zile la ore cat de cat normale ci 2-3 dimineata si trezit la 7.

crina: a cazut din pat acum doua nopti, offf cat m-am speriat sa nu se fi lovit rau, toata noaptea am urmarit-o.

azi dimineata am avut un cosmar legat de pitica: eram intr-o statie de autobuz si ea s-a indreptat cu viteza inspre sosea tocmai cand trecea un autobuz, m-am trezit strigand-o, cumplit, ea era treaza si ma mangaia in par iar eu am speriat-o

o pregatesc pe sor'mea de scoala, ieri am spalat la greu, maine calc, plus mancare normal...

Dya, eu am facut azi cartofi la grill(mai intai i-am fiert) cu branza si cimbru, alaltaieri tagliatele cu sos de rosii, ursturoi si busuioc.

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata,

Se vede treaba ca au crescut boboceii si nu se mai trezeste nimeni inainte de 9, ca eu dau in fiecare dimineata cafeluta..... nu ca nu mi-ar placea.....

So, ?

??


La Multi ani, LUCA Nicolae!!!
SA AI PARTE NUMAI DE LUCRURI BUNE SI SA FII SANATOS!!!! musette, ne-ai parasit?





Mergi la inceput