Bobocei sept-oct 2008, la 2 ani (310)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Clau merci am citit acum reteta cred ca asa o sa fac doar ca o sa coc si ardeii.Nu e prea multa ceapa 2 kg??

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

R nu se uita la desene...de fapt, pe vara, daca a stat mai mult pe afara, nici nu am dat drumul la TV
la filmulete pe youtube a inceput acum sa se uite, dar vrea sa-i pun alunelu, drag mi-e jocul romanesc si gummy bear, dar asta mai rar
oricum, mai mult de 10-15 min nu se uita si de obicei seara, pana-i pregatesc baia, mancarea...


nu e bine ca un copil asa mic sa se uite la filme la tv!!!
eu m-as mai uita seara in dormitor, insa mi-e teama de ce-ar putea vedea R, ce-ar intelege...
e ff atent cand mai dau drumul si comenteaza...intr-o seara i-a vazut pe unii pupandu-se: vezi mama, nenea si tanti se joaca de-a pupicii...
asta e o chestie inofensiva, cred eu, insa poti sa stii ce urmeaza?
asa ca prefer sa nu ma mai uit...

nu stiu daca uitatul la tv intarzie vorbirea, insa faptul ca un copil mic sta mult la tv nu e bine. ei au nevoie de discutii cu oameni, au nevoie sa traiasca realitatea, nu sa o vada, sa fie doar spectatori


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

dya, asa am gasit reteta...adica am facut o combinatie de 3 retete de la cunostinte, gustat din zacusca lor
pt 5 kg din celelalte, nu e multa ceapa
ies cam 10 kg de zacusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

dya, asa am gasit reteta...adica am facut o combinatie de 3 retete de la cunostinte, gustat din zacusca lor
pt 5 kg din celelalte, nu e multa ceapa
ies cam 10 kg de zacusca

www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA
Blogul boboceilor

mamica de Florin Razvan (14.08.2008)



Clau ai pus in borcane cu capac sau in din alea care se capseaza??Ca mi-a zis cineva ca nu tine asa bine in alea cu capac o fi adevarat??Eu nu prea cred dar noah....

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

am pus in borcane cu filet
am pus deasupra cate o lingura-doua de ulei incins
nasa zicea ca nu mai e nevoie de sterilizare
dar eu le-am si sterilizat, le-am lasat apoi acoperite cu ceva pana s-au racit
nu vad de ce n-ar tine, soacra-mea numai in borcane cu filet pune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Pai daca e bine fiarta si eu cred ca tine eu nici nu vreau sa le mai sterilizez borcanele si doar sa le pun asa calde in haine sa se raceasca incet ca si asta e tot un fel de sterilizare.
Merci

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Dya, Mihai inca mai bea Novalac 3. O sa ii dau pana la 3 ani, ca el are pb inca cu FE.

Lumi, ce ai vrut sa zici cu "chiar si fetele de la conta"?

Clau, nu e bine sa se uite la filme, si pe mine m-a mirat ca s-a uitat. Banuiesc ca 5 minute in viata lui, nu strica.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

eh, Didi, ca s-a uitat o data la film...se putea sa fie si intamplator, nu cred ca-l afecteaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Cu TV v-am zis ca nici eu nu prea sunt de acord la noi merge asa de fundal Deiu nici nu il baga in seama.Il pasioneaza in continuare doar reclamele si din pacate un serial tv pe care cred ca il stie de cand era in burtica (eu cred in asta ca tine minte voci de atunci) si pe care il urmarea si atunci tatal lui eu nu ca nu imi place chiar deloc...Deci Deiu e fan ,,Trazniti in Nato"Sa nu radeti ca nu e de ras e de plans din punctul meu de vedere.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Dididi si Deiu bea inca LP.Acum e pe Nestle 1+ cu miere mai am 2 cutii si il trec apoi treptat pe 2+.Si eu vreau sa ii dau pana la 3 ani.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput