maria_rubi, o mamica DC, are nevoie de ajutor!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Zilele astea ma mobilizez si eu sa pun ceva frumos la bazar pt Cristina.

Multa, multa sanatate ii doresc

pt toate cele care ati facut acest subiect

edit ca m-am mobilizat acum: pt mamici de fete

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Iselin, multumim ca sunteti alaturi de noi sa o ajutam pe Cristina.
Multa sanatate! Sper sa nu ai nimic grav.

Mamagiuliei, .

Aradencele alaturi de maria_rubi


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Haideti sa ajutam aceasta mamica DC. Fiecare poate face o diferenta.
Acordam si iconite la profil!



**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mirela, multumim mult ca sunteti alaturi de noi si de Cristina.

Aradencele alaturi de maria_rubi


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Multumim pentru ajutor tuturor.

In seara asta am mai cautat si eu hainute ce sa le pot pune la bazar, de data asta pt copii ... o gramada is la nepotelul meu, dar tot mai gasesc cate ceva. Trebuie sa cer iara imprumut aparatul foto de la cumnatu si sa le pun la bazar.

Alina, pune tu aici si mesajele ce le mai primim noi de la familie, sa le vada toate fetele.

de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)

Alaturi de Cristina (maria_rubi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Astazi mi-a trimis Adi (sotul Cristinei) un mesaj din partea ei. Il postez si aici:
"Salutare,
Operatia a durat 7 ore si am pierdut foarte mult sange, 2.5 litri mi-au administrat in sala de operatie si 0,5 litri la terapie intensiva. Am doua taieturi, una pe coloana in spate si una in fata in forma literei T deoarece mi-au scos clavicula de la umarul drept si au taiat o bucata din stern ca sa poata scoate focarul localizat dedesubt. Doctorul a spus ca a fost o operatie foarte grea iar la sfarsitul operatiei s-a temut ca nu voi supravietui din cauza pierderii masive de sange, am facut tahicardie iar pulsul abia se mai simtea. Am stat la terapie intensiva pana dimineata timp in care m-au stabilizat apoi m-au dus in salon. Am avut 2 tuburi de dren in gat si 2 in piept, toate au fost scoase deja(3 sambata iar ultimul astazi, duminica). Nu am voie sa misc gatul si capul defel ci doar picioarele, bazinul si mainile, stau la orizontala in pat. Maine vine fizioterapeutul sa incepem primele miscari de recuperare. Am inceput deja sa pot sa beau si sa mananc, ma mai deranjeaza gatul de la intubatie iar jumatatea stanga a fetei e umflata. Mai am 4 rani la cap care ma dor pentru ca in timpul operatiei a trebuit imobilizat. Sper sa ma recuperez cat de repede. Va multumesc din suflet pentru ajutor,sustinere, mesajele de incurajare si pentru gandurile voastre, va imbratisez pe toate!"



Aradencele alaturi de maria_rubi


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Flavia, chiar asta faceam acum.
Azi dupa masa Cristina a sunat-o pe una din prietenele noastre, de la Aradence.

citat din mesajul lui Somleac


M-a sunat Cristina, Doamne asa m-am emotionat, cred ca-mi pierd de-a dreptul mintile, de la genunchi mi se trage sau ce m-am facut asa pleostibila.
Deci e mai bine, azi s-a ridicat si a stat 30 min in fund, cei de acolo se minuneaza de cat de repede se recupereaza, cica n-au mai vazut asa ceva. Va multumeste din suflet pentru mesajele de incurajare si pentru toata sustinerea. Era vocea ei, a avut putere si sa rada cand i-am zis ca decat sa trec prin ce trece ea ma mai arunc o data de buna voie de pe scara.
Nu mai stiu ce a zis ca m-am pierdut cu totul.


Aradencele alaturi de maria_rubi


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Numai vesti imbucuratoare!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Aradencele alaturi de maria_rubi

Impreuna pentru maria_rubi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Ma bucur mult de tot pt. vestile bune! Astazi deschide Adi cont la BRD. Alina m, o sa-ti dea tie pe mail contul sa-l trecem pe prima pagina. O sa ramana si celelalte conturi pt. clientii ING care depun fara comision.
Sa auzim numai de bine!

Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Aradencele alaturi de maria_rubi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Nu stiu cum se procedeaza, dar scriu aici de la cine s-au adunat banuti cash:
Alinamoro
Adablackcat
X-ray
eu

Vine sotul Cristinei sa ii ia pentru ca deseara pleaca din nou la Szeged. L-m rugat sa aduca un extras de cont de la ING pentru a confirma si alte donatii daca s-au facut.
Daca e cineva de pe forum care a facut donatii in contul de ING rog sa trimita PM catre adablackcat cu numele de pe care s-a facut donatia si id-ul de DC pentru a fi trecut pe prima pagina. Eu voi scana extrasul si il voi trimite lui Ada. Ea este cea care a deschis subiectul si care poate modifica prima pagina.



de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)

Alaturi de Cristina (maria_rubi)

Mergi la inceput