Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Alina...ce poze frumoase..ce frumoasa esti..si tanara..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Intru scurt la povesti apoi diseara mai pe larg :

Georgiana, mie mi se pare suficient micul dejun cam atat mananca si Alexandra, fie 2 papanasi din aceia fierti , fie paine cu unt/almette/branzica dorna

Veniti la Sovata ??!!!

Suplimente nu ii dau Alexandrei decat fier asta ca urmare a analizelor unde i-a iesit deficitar, Ca a iesit peste limite asa ca nu e cazul iar imunostimulatoare chiar nu mi-a dat prin cap pana cand am vazut discutiile de aici dar cred ca mai astept deocamdata

Olishka, nu stiu ce sa zic cu somnul vostru, eu cred ca e o perioada de insomnii acum la copiii nostri pt ca mai nou Alexandra se trezeste noaptea pe la 2,3 si are chef de vorba si de multa multa tziti
Azi dimineata aveam niste ochi ca melcu'



Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Floric, v-am admirat pozele, Raru tot elegantos cum il stiam si tu foarte draguta in rochia aceea


Alina, foarte frumoase pozele !!


Uali, welcome back ! ne-a fost dor de tine

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Tufetelor, eu inteleg ca nu prea mai mananca nimic picii dar chiar nici una sa nu imi dati o idee de pranz ?!!

Asa ca revin cu rugamintea de a-mi spune ce mai mancati la pranz

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisik, nu stiu ce sa zic cu agitatia Anei, poate e o perioada, o fi vreun puseu ceva, dupa cum am zis si Alexandra noaptea e cam agitata, azi noroc ca a mancat ieri si alaltaieri nu a servit masa de pranz !
Speram in vremuri mai bune



Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Io-s la cap celelalt, inca n-am terminat de incasat urarile, dar vreau sa-i raspund Pisikai:

Tu crezi ca degeaba i-am cuplat pe astia 2?? Al meu de obicei se trezeste urland din somnul de pranz, ieri i-am dat si lapte, ca a venit la bucatarie si mi-a aratat cu degetul (urland)... Urla in fiecare seara cand iesim din baie - nu pt ca-l scot, ci pt ca-l imbrac si nu ma misc destul de repede, urla dimineata cand ii fac laptele (uneori vine dupa mine la bucatarie), urla... des saracu', daca altfel nu stie sa zica... Si cand urla si vreau sa-l iau in brate ma respinge, uneori destul de violent. Iti zic asta ca sa intelegi ca Ana nu e singurul copil urlacios. Dar eu nu ma focalizez pe asta. Ieri de pilda aproape mi-au dat lacrimile cand l-am vazut cum urla si nu voia consolare. Dar e tot al meu si prefer sa ma concentrez pe momentele amuzante.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

UALI, nu ma agit deloc ca ar iesi maselele prea devreme, incercam doar sa gasesc o explicatie.
Acum e super vesela, pana or apuca-o iarasi pandaliile. Imi pun atatea intrebari (poate prea multe) si imi fac atatea procese de constiinta...

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

NOvus...multzu de urari...io va citesc zilnic sau aproape, dar nu reusesc sa intru mereu sa si scriu, din pacate...

Acu va pup, petrecere frumoasa sarbatoritilor si fug si eu la sarbatorita mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Tufetelor, eu inteleg ca nu prea mai mananca nimic picii dar chiar nici una sa nu imi dati o idee de pranz ?!!

Asa ca revin cu rugamintea de a-mi spune ce mai mancati la pranz

Alexandra (03.03.09)





lasa tufata ca de saptamana viitoare te tin la curent cu meniul de la gradi ca sa ai idei

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna fetele!
Urez si eu tuturor sarbatoritilor de astazi si "La multi ani"fericiti Dianei si sotului,sa fiti fericiti si sa aveti o casnicie frumoasa!

Din "experienta"mea de mama stiu ca exista intotdeauan un motiv pentru starile si manifestarile exagerate ale Giuliei.In general este un copil vesel si independent,rar plange.In schimb cand o supara cate ceva,in special dintii-maselele...are un comportament total diferit...este agitata,se agata de mine si vrea in brate,are crize de plans de durata(aparent cauzate de neputinta de a ajunge la un lucru sau refuzul meu de ai face pe plac).Are probleme cu adormitul....fiind foarte agitata nu reuseste sa adoarma singura si pe masura ce se chinuie mai tare se obboseste si mai rau este.In aceste cazuri o adorm in brate pe muzica.Intr-o seara am adormit-o leganata pe picioare,desi nu am mai facut niciodata lucrul asta.
Mai adaug dupa amiezi in care nu doarme deloc
Sunt momente grele pt ca ma simt neputincioasa si incapabila sa imi inteleg copilul.
Azi a fost una din zilele descrise mai sus...ii ies 2 canini,care inca nu au spart asa ca zile grele mai ne asteapta.

Eu in momente de astea, recunosc,mai apelez la Panadol...mi se pare ca o mai linisteste,nu sunt impacata cu mine ca il folosesc dar parca functioneaza.

Eu dupa ce am intarcat-o pe Giulia la un an am preferat laptele de creste 1-3 ani in ideea ca are ceva vitamine si cum Giulia a inceput sa manance mancare solida dupa intarcare am considerat ca e mai bun pt ea.

Legat de micul dejun chai vroiam sa intreb ce mananca copilasii vostri dimineata..ca Giulia tot cu laptele a ramans,un bibe de 200ml cu 2-3 biscuiti in el.

Alina esti o mireasa foarte frumoasa si intr-adevar foarte frumos buchetul! Bebe ce face....a inceput sa miste???

Floric foarte frumoase pozele,Raru e baiat mare si foarte elegant.Tu arati foarte bine,deloc "voluminoasa"cum te lauzi!

Giulia da semne de trezire,dupa jumatate de ora de somn....si afara ploua!!!!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!

Mergi la inceput