Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

ADRISIMO si restul fetelor, nu cred ca e de la urechi si nici alt discomfort fizic decat cel post boala, pt ca nu e o saptamana de cand a controlat-o dr. peste tot, inclusiv urechi, gat, etc. Cat despre post boala, azi a facut kk absolut normal, burtica nu mai forfoteste iar de papat papa chiar bine, sa n-o deochi, mancare de regim, dar f ok cantitativ.

De durut nu stiu, dar chiar nu cred sa o doara ceva. Face asa fie cand vede ceva si nu i se da, fie cand e obosita.
Adormise in scaun, am vrut sa o mut pe canapea (distanta de maxim 10 cm, practic am lipit scaunul de canapea si am ridicat-o). S-a trezit si a inceput sa urle, s-a dat jos tot in urlete. Am mers cu ea in patul mare si am incercat orice: cantat, soptit, mangaiat, tinut lipita de mine. Nu vroia decat sa se dea jos, se zvarcolea in fel si chip si urla. A urlat peste 20 de minute, nu mai avea glas, transpirase, se ineca. Ne-am plimbat putin prin casa, s-a linistit cat de cat sau si-a refacut fortele, pt ca atunci cand ne-am reapropiat de dormitor a inceput din nou. Nu am mai avut putere asa ca am dus-o sa ii dau sa pape. Acum e Buni cu ea, eu am dat bine de tot la soareci si ma tot intreb unde am gresit, de ce copilul meu nu se poate linisti singura, de ce nu poate adormi si ea normal, in pat (oricare pat, nu neaparat al ei), mangaiata, cu cantec,cu povesti. Ma simt oribil,simt ca totul e numai vina mea. A facut o fobie de pat, nu il asociaza deloc cu somnul si nu stiu ce sa fac

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uali

adrisimo...doar 60 ml? de ce, strica burtica?

eu asa am citit.

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Mersi Simonaoricum si grijile sunt intreite..si toate cele

stiu bucuriile intrec toate necazurile si grijile.

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

UALI, poti sa ii pui o intrebare scurta dlui sotz? Pot aparea ultimele masele (cele 4 pe care le mai avem noi de iesit) de acum? Ana a fost ea mai inaintata la dinti, dar totusi stiu ca astea apar pe la 2 ani sau gresesc eu? Ana face 1 an si 7 luni pe 20 sept.

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Gata si cu pozele am rezolvat:
si la mine in comp tot roscata esti si frumoasa

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pisik pot sa fie cu siguranta maselutele; eu am intalnit o piticuta in parc care avea 2 seturi de masele la 1 an si 6 luni; iesite fara sa le simta, la fel ca toti dintii..... dar iesite; eu nu-mi imaginez cum e sa apara dinti fara scandal, ca la Sophiphi de ex, ca la noi fiecare iesire a fost tragica; iar acum caninii... parca nu se mai sfarsesc. si sa stii ca mutzu se freaca tare rau si-n spatele maselutelor, adica la sirul 2, care trebuie sa iasa, si intr-adevar m-am uitat azi si are gingia umflata exact unde-mi arata el ca-l doare, semn ca se rascoala maseluta pe acolo, macar ca-si face loc... dar misca

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Gata si cu pozele am rezolvat:

uau, superbe primele 2 poze; si ador buchetul pe care l-ai avut ... flori de camp???

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Si la andrei au eisit dintii+maselele..fara sa stiu, doar ii vedeam. Ei..acum la randul ultim de masele, ca acum ies..a facut un circ..mereu mi s-a plans ca-l doare de numa..ba chiar mi-a facut si febra.



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Pisik, am vb cu sotz si zice sa nu-ti faci probleme din cauza asta...ca ai tu destule, as adauga eu.
serios vorbind, fiecare copil cu ritmul lui, e perfect normal sa iasa si acum, nu exista regula stricta, exista doar statistici.
depinde de "materialul genetic al clientului", toti suntem diferiti...
el oricum e mai lax in opinii, nu da verdicte, lasa loc de discutii si interpretari si in anumite cazuri chiar face apel la second opinion a altor medici...nu are mandrii din astea excesive cand e vorba de corectitudinea unui diagnostic, cum au altii (stiu pe pielea mea cu mama care a fost refuzata la consult de second opinion doar pt ca a fost operata de "rivalul" unui dr, ambii din fundeni).
exemplul graitor e fata noastra, care are doar 2 dinti si 1/2 sus, 2 sinti si 1/2 jos :)))
si nu dispera nimeni...ca ar trebui sa aiba mai multi...stiu...dar sotz e f relaxat si zice sa ma calmez si eu, ca asa e cu genetica asa...atat timp cat e sanatoasa si nu are carente de vitamine/minerale...asta e ritmul ei...s-ar putea sa erupa masiv la un moment dat si sa prindem pe multi din urma.

deci Pisik...relax ca nu e nici o problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Ilinca...ai PM

Mergi la inceput