Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Gia,Foarte tare si al meu il lasa ridicat si eu ma gandeam la un mesaj de pus la Wc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Bun, deci Sophiphi e la categoria mai "hippy", fara analize...Initial si eu ma gandeam ca e bine sa fii preventiv, sa stii cum sta copilul...dar stiind ca trebuie luat sange din vena, cu mult chin si spaima...nu, multumesc, daca n-am semnale de alarma nu vreau s-o trec prin asta.
Georgiana, la ce te referi, la capac sau la colac? Si la noi e regula cu capacul lasat INTOTDEAUNA dar stii de cand? De cand o data Manole, care avea 5 luni, s-a apucat sa bea apa din buda! Eu am auzit ca bea si ma gandeam ca am o problema cu urechile, ca nu percep sunetul ca venind din bucatarie...De atunci s-a instituit regula asta, desi atunci bietul Manu era puiandru prostanac, ulterior nu i-ar fi trecut asta prin cap...Si huzband mai uita sa-l lase, i-am zis: vrei s-o gasim si pe Sophiphi band apa de-acolo?:)))
Mesaje de-astea in word pe calculator are huzbandul obiceiul sa-mi lase, cu tot felul de traznai; pana merg la baie de ex, cand ma intorc vad tronand pe ecran un mesaj cu ditamai characterele, de-mi vine sa merg iar la baie de ras:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

georgiana, am citit pe blogul tau...ce sa zic? te admir pt curajul de a recunoaste ca e nevoie de recucerireFiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uali
tufete, unde ati citit voi despre "copilul captiv"? ca n-am gasit nicaieri in topicuri...dati-mi si mie un link, ceva...ca-s curioasa:)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154383
cred ca aici e vb


dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Ilinca, mie doctorul mi-a zis ca nu are rost sa chinui copilul sa-i iau din vena sange,mai ales ca la el nici nu se vad venele.Eu am tot insistat ca e cam palid, i-a luat din degetel si a iesit ca are anemie.Acum daca nu e nimic suspect nu are rost sa chinui fata degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

georgiana, am citit pe blogul tau...ce sa zic? te admir pt curajul de a recunoaste ca e nevoie de recucerire

Fiica Ploii


Ei, de recunoscut mai recunosc... Greu e cand trebuie sa trec la fapte :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mirea, pai din degetel as fi fost si eu de acord, de curiozitate, dar cand mi s-a zis ca din vena...si mi s-a zis si ca nu am motiv de ingrijorare...
Cativ, apropo de recucerire tu nu ne-ai mai dat niciun "raport"...totusi indraznesc sa te intreb: "recordul" ala, stii tu care, e de domeniul trecutului, nuuu?
Sophiphi a revenit la obiceiuri bune dupa 2 zile aiurea, doarme de la 14 (ieri "somnul de pranz" a fost 10 min, pana am mutat-o de pe canapea in patutz...)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Mirea, pai din degetel as fi fost si eu de acord, de curiozitate, dar cand mi s-a zis ca din vena...si mi s-a zis si ca nu am motiv de ingrijorare...

din degetel se ia ptr sideremie, din vena ptr Hemoleucograma completa, daca zic bine.

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

la noi pt hemoleucograma a luat din degetel, insa cand a mai trebuit ceva pe langa nu a ajuns si a luat din vena, insa ei au dormit cat le-a luat sange..deci va imaginati "ce tare"i-a durut



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

la Piti i-au luat sange din vene, din ambele brate pt hemoleucograma completa. la spital au intepat-o doar in manuta, acolo unde ne ies venele cand batem la calculatornu stiu sa explic...Ilinca, am scapat de recordul negativ... saptamana asta ne inscriem pt alt recordca pleaca de luni pt o saptamana in Italia...Fiica Ploii

Mergi la inceput