Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uali
nici eu nu am facut analize fetei, nu mi-a cerut nici dr si nici eu n-am luat vreo initiativa.a fost un moment in care imi puneam problema sa-i fac sau nu, am intrebat-o pe dr si mi-a spus: n-ai ce face? ce, asta-i copil de facut analize? nu vezi ce culoare are in obraji si ce roz e-n palme? (cica asta inseamna ca are destul fier...ca io la carenta de fier ma gandeam...)Medeea
a mea e Alba-ca-Zapada, chiar si in palmeFiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28
Citat:
citat din mesajul lui cativ13eu am observat doar ca nu mai e burtica tare...
habar nu avean de faza cu burtik tare. merci dragastoasa de Dragos http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT
mi-a pipait-o dr duminica dar banuiesc ca e chestie babeasca...soacra-mea mi-a zis ca are fata ceva ca e burtica tareFiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

a mea e Alba-ca-Zapada, chiar si in palme

Fiica Ploii



noi avem "noroc" - de la cat morcov mancam avem o foarte frumoasa coloare aramie de zici ca acum ne-am intors de la mare

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

m-am lamurit cu protectia de patut...
ce am vazut pe net au lungimi de aprox 150 cm...iar patutul meu are 120 :)))
chiar daca ar exista si mai scurte tot n-as avea ce sa fac cu ele...mirificul nostru pat de la ikea nu are optiunea de a scoate o laterala, nici macar cateva gratii...decat daca le taiem...si nu putem face asta ca i-l dam la iarna cumnatei care va naste in decembrie.
so...adio urcat si coborat din patut de voie...mai asteptam pana ii luam alt patut, la iarna...

tufete, unde ati citit voi despre "copilul captiv"? ca n-am gasit nicaieri in topicuri...dati-mi si mie un link, ceva...ca-s curioasa:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

La multi ani!

Anelor

Floric: mi-a placut mult, cum ti-a stat mireasa

Piticului meu i-am facut analize pe la 1 an doar la sange, ca urina n-am reusit sa i-o colectez, mai mult preventiv si ca avea fontanela cam mare. Si eu imi fac griji ca are Lucian burta cam mare, dar alte simptome nu are, el ia in greutate, doar ii mai curg balutele, parca nici tare nu este burtica.



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Sa va zic faza tare!!! Am facut-o de dimineata, dar si acum ma bufneste rasul la gandul ce mi-o voi lua eu acasa...

Il tot amenint pe D. de vreo 4 ani ca daca mai lasa capacul ridicat la toaleta, cand vine cineva mai "de vaza" la noi o sa pun anunt deasupra toaletei pe care sa scriu: D., te rog, lasa capacul jos!!!

Ei si, eu zic, eu aud!!! Mai mult, e atat de catar omul asta ca cu cat ii zic mai mult, cu atat e mai rezistent la rugamintea mea! Ma si distreaza uneori.

Ei, de dimineata, eram super nervoasa. Nu-mi gaseam nimic de imbracat, Bris vroia in brate (NUMAI LA MINE, of course!!!) si intru in baie si... CAPACUL RIDICAT!!!

No, zic... las` ca ti-o coc eu!!!

Ajung la birou, deschid un Word si scriu:

Ta-ta, ba. ssshhhuu, josh. Pish

B.


Adica, translate: Tata, lasa capacul jos, pe apa, la pishu!

Mi-a scris pe mess ca a intrat un coleg de-al lui in boirou neintelegand ce e cu hartia aia, fara antet, fara nimic... Oare ii contacteaza extraterestrii? Unul mai smecher zice: ba, poate iti trimite Bris ceva mesaj, de la gradi!

Ei, acum ca a vazut de ce sunt in stare, sper sa se potoleasca. Oricum, mai fac ceva si iar rad... Sa vezi ce-oi plange acasa cand o sa imi tine morala ca el are de lucru!!! Dar eu stiu ca s-a distrat grozav!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Uali, aici incepe:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=151140
Tre sa ai nervii tari!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Salut,La Multi Ani sarbatoritilor de azi!Am vazut poze cu Floric si cu Alina foarte frumoase amandoua.Mie mi s-a bulit dvd-ul de la calculator si nu am cum sa pun poze de la nunta, sper ca sunt acasa, ca le-am tot dat la prieteni si nu stiu daca le-am recuperat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Am trimis niste poze pe mail-ul comun cu Theo, asta ca sa nu ne uitati.Theo de ieri nu a mai plans deloc la cresa, nici dimineata, la luat tanti de manuta si s-a dus cu ea, sper ca s-a acomodat.Gigelica unde faci cursuri de engleza,m-ar interesa si pe mine?Am citit si eu un pic din copilul captiv dar ma deprima rau de tot asa ca am renuntat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

georgiana, super va distrati voibravo! daca si sotul are simtul umorului nu cred sa patesti ceva...poate doar sa ti/o coaca si el cand te/o prinde cu ceva.

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput