Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eeee, asa da, cativ! Vezi ca s-a putut, ca mai-mai te resemnasesi:))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

L-am vazut pe Theo!!
Mireal, da' zgarcita mai esti, tufato: pai 4 poze?! Ma asteptam la un link cu muuulte poze cu care sa ma delectez!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Hello fetele! Multumim de urari.
Noi ne incadram in trendul piticilor nedormitori. Dureaza muuuuult pana adoarme si se trezeste de un miliard de ori si ziua si noaptea. De cateva zile a dormit la pranz si doar 45 de min si m-am chinuit sa o readuc in pat ca nu ma intelegeam cu ea la cat de obosita era. Nu mai pot face nimic nici cand doarme nici cand e treaza ca e mereu calare pe mine, nici la tel nu ma lasa sa vorbesc, ce sa mai zic de stat la citit ssau povesti pe net. Ideea e ca si noi i-am oferit posibilitatea de a cobora din pat. La noi se pot scoate doua gratii si pe acolo se da jos si se urca la loc. La inceput a fost bine insa acum, cum trece din somnul profund in cel superficial sau se foieste si deschide ochii, daca nu ma vede langa ea, tusti din pat si vine in camera dupa noi si pune mana pe prima jucarie gasita, e ametita, e maraita si e ff greu sa o readuc la nani, dar nici treaza nu o pot lasa. Asa ca am decis sa reinstalez gratiile pe durata somnului de zi. Ieri si azi vad ca a functionat cat de cat, adica s-a trezit dupa 45 de min m-a strigat, m-a vazut, s-a pus la loc si dai somnic in continuare. Sper sa ne tina tot asa.

Novus, nu-mi vine sa cred ca nu-ti place ciocolata. Pt mine e crima ce spui tu. Pai eu as putea traii numai cu ciocolata. E rasfatul meu si singura placere, niciodata nu mi-a lipsit din casa. Dupa alte dulciuri nu ma omor, chiar nu prea-mi plac dar Ciocolata.... Si pt ca vad ca sunt fete pe aceeasi lungime de unda cu mine, ieri a fost ziua lui Gazu mare si a primit cadou tortul meu preferat facut de mami cu blat de cacao, crema de ciocolata, nuci si visine alcoolizate. Ne-a mai ramas cate putin si pt voi. Asa ca daca n-am apucat sa intru ieri va servesc astazi cu un tort deeelicioosss de ciocolata. (pt unii)

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

adica laptele nu il papa in bibe si biscuitii separat?eu asta nu inteleg, sau ea papa lapticul din cana normala?

tu esti insarcinata?

_




Chiar!!! Tu esti insarcinata??? Dar... Care TU??? Eu pe Alina o intreb...

Si inca ceva... MONNAVAS a avut ieri onomastica???

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/


Esti o scumpa, dar nu ma cheama Maria, ci Monica. Asta la noi nu-i sfanta (la catolici e).

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
L-am vazut pe Theo!!Mireal, da' zgarcita mai esti, tufato: pai 4 poze?! Ma asteptam la un link cu muuulte poze cu care sa ma delectez!!mami de Sophia-Diana (Sophiphi)1 AN+4 luniManole forever
Ilinca, tu ziceai ca esti mai lenesa, eu cred ca te-am luat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Buna dimineata!

am doua intrebari:

2. ce ma fac cu fi-mea care nu pune gura pe lapte?nici de vaca, nici de zuzu, nici de praf...analizele au iesit bine, nu are lipsa de Ca, nici de Fe.



Lasi fata in pace! Nu vrea, nu-i da! Da-i ceai, apa, suc, etc.. Cand va vrea, va cere.
Zic si io...

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/


Asta una. Si 2 - proteine si calciu se gasesc si in legume si fructe. Deci compenseaza cu ce mananca ea.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Ajung la birou, deschid un Word si scriu:

Ta-ta, ba. ssshhhuu, josh. Pish

B.


Adica, translate: Tata, lasa capacul jos, pe apa, la pishu!

Mi-a scris pe mess ca a intrat un coleg de-al lui in boirou neintelegand ce e cu hartia aia, fara antet, fara nimic... Oare ii contacteaza extraterestrii? Unul mai smecher zice: ba, poate iti trimite Bris ceva mesaj, de la gradi!

Ei, acum ca a vazut de ce sunt in stare, sper sa se potoleasca. Oricum, mai fac ceva si iar rad... Sa vezi ce-oi plange acasa cand o sa imi tine morala ca el are de lucru!!! Dar eu stiu ca s-a distrat grozav!


Cat am putut sa rad , super tare !!!!!!!!!!!!! si mai ales interpretarea colegului cu mesajul lui Bris de la gradi
Ma bumbaceste asta mic la burta cat am ras

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Olga, Anaan, cred ca am rezolvat misterul nesomnului.
Citeam ca la varsta asta un copil doarme cam 12h pe zi. CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Poate pe noapte!!! La varsta asta, un copil trebuie sa doarma minim 10 ore pe noapte si orice abatere de la culcatul cu cel putin 3 ore inainte de miezul noptii, trebuie controlata!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/


Poate asta in carti. Ca in realitate, vor fi mereu copii mai somnorosi si altii mai Duracell.

Al meu nu stiu daca a dormit vreodata 10h/noapte

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Da, sigur ca o las in pace, nu o fortez. nu am obligat-o niciodata sa manance nimic...daca mie nu-mi place ceva, nu mananc.ea de ce ar fi obligata? ma gandeam ca o fi vreun musai cu laptele pana la cel putin doi ani v-am zis de B ca nu a pus gura pe lapte dupa ce a fost intarcat, la 1 an jum?o fi semanand cu el...

Fiica Ploii



Nici eu n-am mai pus gura pe lapte... de cand ma stiu, ca mama nu mai tine minte asemenea detalii. Dar si acum, daca fierb lapte si-i simt mirosul imi vine sa vomit.
Nu degeaba are ea reactia asta, e ceva in Silvia care respinge laptele. Dar se poate compensa cu legume si fructe, daca branza si iaurt nu vrea. Legume si fructe cat mai diverse.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Olga, Anaan, cred ca am rezolvat misterul nesomnului.
Citeam ca la varsta asta un copil doarme cam 12h pe zi. CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Poate pe noapte!!! La varsta asta, un copil trebuie sa doarma minim 10 ore pe noapte si orice abatere de la culcatul cu cel putin 3 ore inainte de miezul noptii, trebuie controlata!




Poate asta in carti. Ca in realitate, vor fi mereu copii mai somnorosi si altii mai Duracell.

Al meu nu stiu daca a dormit vreodata 10h/noapte

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Mda, in carti. Ca din pacate, numai din experienta mea si... din carti, pot vorbi!

Bris cred ca seamana cu taica-su! Astia doi daca nu isi fac somnul... nu ai cu cine vorbi! Fata asta doarme FIX 12 ore pe noapte. Eu si stiu seara, dupa ora la care adoarme cand ma trezesc dimineata!

Aseara la 7.36 s-a culcat, azi la 7.20 se foia si... m-a impins din pat .

Si fetita nasilor nostri (are 11 luni) - la 12 noaptea se culca si la 7.30 e sus. Si e sanatoasa si voioasa... Deci, intr-adevar, fiecare cu programul lui.

Mergi la inceput