Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Sa traiasca cu numele cele/cei ce azi sarbatoresc Sfintii Ioachim si Ana.


La multi ani! si

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly

Am o burtica de 13 saptamani


superr eu am 17saptamani


sunte-ti la aceeasi odisee martie aprilie 2011

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT


cred ca ai dreptate dar nu prea am mai intrat de mult

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

pt Georgiana, cu banana: am fost impreuna cu nepoata de 3 ani si cumnata la niste cunostinte care au o fetita de 11 luni. mama-gazda imparte o banana fetelor...nepoatei, fetitei ei si ....a mea intinde mana-cersetoare cum e ea- si doamna preoteasaamanuntul asta l-am omis data trecuta infuleca restul de banana sub privirea umila a lui Piti...concluziile le trageti voi.pt Ilinca, analizele le-am facut pt ca eu banuiam ca e ceva in neregula cu Piti. desi mananca f bine, nu ia in greutate si e foarte alba-palida. pediatra a fost de acord si ne-a spus o serie de posibile cauze pt asta. i-am facut analizele de 2 ori si au iesit la fel. anemie microcitara si...viermisori. nu lipsa de Ca sau Fe, nu alte belele.Fiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani Anelor!

Dyana caut si eu cavit junior bun de la 1 an pentru mandra ....caci in vara asta a vrut sa-si mentina silueta(din cauza caldurii....)a inceput sa manace ceva mai bine dar e fff sclifosita/pretentioasa(dar din pacate eu nu pot sa-i mentin necesarul de tot pentru nutritie decat cu suplimente)

Oli ce face ochisorul lui David?

burticile de martie-aprilie 2011 si nu numai...De Mady ce mai stiti...aiti scris si n-am vazut






Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13
si...viermisori. nu lipsa de Ca sau Fe, nu alte belele.

ce va dat ptr ei?

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28
Citat:
citat din mesajul lui cativ13si...viermisori. nu lipsa de Ca sau Fe, nu alte belele.
ce va dat ptr ei? dragastoasa de Dragos http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT
zentel, 5 ml la 7 zileFiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
Mady ce mai stiti...aiti scris si n-am vazut

sunt bine atat cat se poate, face analize, eco si spera ca pana pe 17 maria sa stea in burtik sa mai ia in greutate.

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13
zentel, 5 ml la 7 zile

noua ne-a dat flagyl 5 zile cate 3.5 ml dimi si seara. asteptam sa treaca 10 zile de pauza si reluam analiza cu metoda eliza.

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

pt Georgiana, cu banana: am fost impreuna cu nepoata de 3 ani si cumnata la niste cunostinte care au o fetita de 11 luni. mama-gazda imparte o banana fetelor...nepoatei, fetitei ei si ....a mea intinde mana-cersetoare cum e ea- si doamna preoteasaamanuntul asta l-am omis data trecuta infuleca restul de banana sub privirea umila a lui Piti...concluziile le trageti voi.


Ma gandeam ca e ceva naspa rau. Daaar... tot am ramas blocata!!! Bai, unii sunt de-o prostie rara!!! Cum dracu` reusesc sa respire, repetat si fara intrerupere??? Vaai, eu la faze de-astea sunt ca o vipera. Am mereu replici taioase si actionez imediat. Tot timpul ma tem sa nu sufere Bris de ignoranta altora DAAAAR, de fapt, ma tem sa nu ma vad eu ca o mama incapabila sa ii ofere tot comfortul puiului ei si atunci, reactionez! Cum ziceam, subconstient, sa ma apar pe mine mai mult, nu atat pe ea!

Faza tare tot cu bananele, povestita de soacra-mea. Sotiorul meu era mic, pana intr-un an, dar deja manca. Si, a ajuns in oras duba cu fructe - in cazul nostru, banane! Pe vremea aia, nu erau mobile si ea incerca disperata sa dea de sotul ei ca sa il trimita la "BIG" sa ia banane. Sotul ei, era la ziua unui coleg de munca si... fara sotii! Ei, spre seara, ajunge acasa omul ei, impreuna cu colegul sarbatorit, dealtfel, prieten de familie cu ai mei socrii.
Suparata tare, soacra-mea il apostrofeaza: "eu stau cu copilul si ma dau de ceasul mortii, cum sa fac sa iau banane la copil si tu... umbli vandra! Acum, ramane copilul asta fara banane!!!". Socrul, cu ochii in pamant.
Prietenul si colegul lui, ca sa salveze situatia zice: "Lasa, Iulia, ca copilul nu stie ca sunt banane la BIG!"

Faza la care, evident ca pe soacra-mea a bufnit-o rasul si... GATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

pt Georgiana, cu banana: am fost impreuna cu nepoata de 3 ani si cumnata la niste cunostinte care au o fetita de 11 luni. mama-gazda imparte o banana fetelor...nepoatei, fetitei ei si ....a mea intinde mana-cersetoare cum e ea- si doamna preoteasaamanuntul asta l-am omis data trecuta infuleca restul de banana sub privirea umila a lui Piti...concluziile le trageti voi.


Ma gandeam ca e ceva naspa rau. Daaar... tot am ramas blocata!!! Bai, unii sunt de-o prostie rara!!! Cum dracu` reusesc sa respire, repetat si fara intrerupere??? Vaai, eu la faze de-astea sunt ca o vipera. Am mereu replici taioase si actionez imediat. Tot timpul ma tem sa nu sufere Bris de ignoranta altora DAAAAR, de fapt, ma tem sa nu ma vad eu ca o mama incapabila sa ii ofere tot comfortul puiului ei si atunci, reactionez! Cum ziceam, subconstient, sa ma apar pe mine mai mult, nu atat pe ea!

Faza tare tot cu bananele, povestita de soacra-mea. Sotiorul meu era mic, pana intr-un an, dar deja manca. Si, a ajuns in oras duba cu fructe - in cazul nostru, banane! Pe vremea aia, nu erau mobile si ea incerca disperata sa dea de sotul ei ca sa il trimita la "BIG" sa ia banane. Sotul ei, era la ziua unui coleg de munca si... fara sotii! Ei, spre seara, ajunge acasa omul ei, impreuna cu colegul sarbatorit, dealtfel, prieten de familie cu ai mei socrii.
Suparata tare, soacra-mea il apostrofeaza: "eu stau cu copilul si ma dau de ceasul mortii, cum sa fac sa iau banane la copil si tu... umbli vandra! Acum, ramane copilul asta fara banane!!!". Socrul, cu ochii in pamant.
Prietenul si colegul lui, ca sa salveze situatia zice: "Lasa, Iulia, ca copilul nu stie ca sunt banane la BIG!"

Faza la care, evident ca pe soacra-mea a bufnit-o rasul si... GATA!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/



...aoleu...ce istetz!!! te doare mintea....aici da, cred ca te buseste rasul, insa la faza cu coana preoteasa te buseste plansul...

Mergi la inceput