Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

La multi ani Mariilor si Anelor!!!

Dyana sa aveti multi ani fericiti de acum incolo si sa nu lasati supararile sa va strice frumoasa familie

Am mai vazut 2 mirese tare frumoase: Alina si Floric

Novus condoleante cumnatei Te ajuta si mami cu fetele sau ai ramas singurica cu ele?

Monnvas cam ai dreptate cu somnul, am auzit si eu teoria asta cu 12 ore de somn in 24h, dar ce ma fac daca fii-meu a dormit asta noapte 13 ore (de la 20.30 la 9.30)? Nu-l mai culc deloc la pranz?

Fetelor merge bine dieta mea (chiar daca am mai facut mici abateri ), am slabit 1,5 kg . Mai am doar 8,5

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Merci de urari!

La multi ani, Anelor!

De ieri m-a luat o raceala, ma doare gatul si imi curge nasul, sper sa nu fie ceva viral si sa sa procopseasca si Andrei cu ea. Sunt presata cu lucrarea si parca tot felul de chestii apar si-mi mananca din putinul timp pe care il am la dispozitie. De exemplu, contam pe week-end cand poate sta H. cu Andrei sa avansez mai serios, dar s-au anuntat cumnatii in ospetie, ca vin aici la nu stiu ce nunta.Incep sa fiu tare frustrata, parca atunci cand chiar am dorinta si vointa de a scrie apare ceva neprevazut(vezi si episodul nefericit cu stergerea celor zece pagini). Ca atare, nu prea sunt in apele mele...

Din fericire, Andrei si-a mai reglat programul de somn, parca stie, dragul de el, ca, daca ma scoate si el din ale mele, chiar o iau razna.

De mult am vrut sa zic: Cati, tipa aia cu banana infulecata senin in fata fetei nici nu merita categorisita in vreun fel, se descalifica de una singura prin ceea ce face, merita doar ocolita!




Ilinca, eu i-am facut o singura data analize lui Andrei, atunci cand ne-am internat in spital, acolo asa este practica.


Floric, ai fost o mireasa frumoasa!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ah, am uitat sa va multumesc la toate pt sfaturile legate de somn
Multumesc

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ola!In primul rand va multumesc mult pentru urarile de ieri pentru mine si Eva. Si pentru cele de azi pentru mine!La Multi Ani si din partea noastra Anelor si Mariilor (scuze de intarziere, ieri a fost o zi plina)Ilinca, eu nu i-am facut Evei analize. Si nici nu ii fac deocamdata. Eu sunt la fel ca tine, destul de relaxata la acest capitol. Insa, v-am spus ca banuiesc ca raceala Evei este de fapt rinita alergica? Nu mai stiu ce sa fac, are 3 saptamani de nasuc infundat, ba e mai bine, ba e mai rau. Acum e chiar bine de vreo 2 zile, dar tot are momente cand respira doar pe gurita. Sunt satula pana la refuz de tratamentele date de doctori, de antibioticele lor. Daca era dupa ei, ar fi luat eva de vreo 4 ori antibiotic pana acum. Adica pana la 1 an si 5 luni Si ea de fapt nu a luat niciodataAna-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Denisamada, raspunsul postat de tine e la 18.30...asta-i ora de culcat la Adelake? De pranz sau de seara?!


De pranz... A repetat figura si seara: se juca ta'su cu ea, la un moment dat piticul se opreste, se da jos din patul nostru, isi ia in trecere suzeta de pe masuta si se duce la culcare. L-am gasit pe motan super-impresionat. Avem dovada pe camera, ca s-a apucat Costin sa monteze o camera care urmareste patutul Adelei, sa o poata vedea de la serviciu.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Olga, eu am inceput sa-l trezesc mai devreme si functioneaza metoda: ieri l-am trezit la 8.30 si la 15.30 a cazut lat, a dormit pana la sase si la 10.30 dormea deja.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka



Monnvas cam ai dreptate cu somnul, am auzit si eu teoria asta cu 12 ore de somn in 24h, dar ce ma fac daca fii-meu a dormit asta noapte 13 ore (de la 20.30 la 9.30)? Nu-l mai culc deloc la pranz?



Daca cere el... Dar nu-l cula la 4 sa se trezeasca la 7, ca atunci logic ca se culca la 12 - 1. Culca-l cumva sa se trezeasca la maxim 4. Si atunci, pana la 8.30 (ora normala de somn, dupa parerea mea!!!), e obosit si gata de facut nani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly

Am o burtica de 13 saptamani


superr eu am 17saptamani


sunte-ti la aceeasi odisee martie aprilie 2011

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

liv52 e pe reteta de la dr pediatra. la analize i-a iesit o valoare mai mare la tgo sau tgp-nu mai stiu asociata cu o anemie microcitara-mostenire de la ma-sa. tot ce-i dau e prescris de dr...dupa doua ture de analize si consult amanuntit

Fiica Ploii


Of, saracutza
Intrebare: mai este vreun copilash fara analize facute? Iar cei care au facut: le-ati facut analize asa, ca sa fie facute, preventiv, sa stiti cum sta treaba? Sau ati avut voi ceva semnale, intrebari interioare? Sau chiar v-a recomandat pediatrul? Si daca da, de ce, fiindca e bine sa fie facute sau fiindca avea suspiciuni?
Abia astept sa mergem la Sovaaaataaa/ unde face Nicu-armata/ unde-i fericitaa fataaaa (va aduceti aminte piesa?)
Mihaelacg, te-ai mutat la Slobozia?
Oare Inapreda cum petrece, cred ca e un vis vacantza lor

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever


Ai pus atatea intrebari de am crezut ca Inapreda a scris:)).

Vladimir e cu analize nefacute. Nici macar caca/pipi/ exudate si altele. Pediatra considerat ca nu avem de ce sa il intepam. NU arata ca un copil care ar avea nevoie de analize si nici probleme nu am avut care sa necesite analize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Ilinca nici eu nu i-am facut analize lui Naty

Uali multumim

_

Mergi la inceput