Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

novus - si noi am avut ceva probleme cu fructele
nu mananca decat pere belgiene si, de cateva zile a acceptat si perele williams (cele aparute de curand in car4)

poate trebuie sa testezi toate soiurile, nu doar felurile de fructe

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

uali-asa pofticioasa-i si fi-mea...v-am povestit eu cum a ramas cu mana-ntinsa in casa unor ....prieteniFiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

adica laptele nu il papa in bibe si biscuitii separat?eu asta nu inteleg, sau ea papa lapticul din cana normala?

tu esti insarcinata?

_




Aaaaa, gata! Am inteles! De Georgi stiam, de Alina nu stiam...
Tu cat ai, Alina???

Iooi, ce fain... cred ca e tare interesant!

Giulia bea laptele cu biberonul,biscuitii ii pun in biberon!Am incercat diferite canute fata succes!

Am o burtica de 13 saptamani



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!



Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/



superr eu am 17saptamani

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Buna dimineata!

am doua intrebari:
1. cat tineau reactiile alea urate date de impreunarea vaccinului de un an si a ROR-ului? am o prietena cu o fetita... face febra de ieri, deja 38,4.
2. ce ma fac cu fi-mea care nu pune gura pe lapte?nici de vaca, nici de zuzu, nici de praf...analizele au iesit bine, nu are lipsa de Ca, nici de Fe.

Va pup

Fiica Ploii



Avand in vedere ca ai alaptat-o un an si ceva eu cred ca nu ar trebui sa te mai stresezi. Si iarasi, avand in vedere ca laptele la cutie e apa de ploaie chiar ca nu ai de ca sa iti faci griji.

Daca mananca un iaurt si alte lactatea intr-o zi e ok. Vladimir bea maxim 80-100 ml de lapte/zi.

Cu reactiile, nu stiu ce sa iti zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Georgiana, imi pare rau ca nu puteti veni la intalneala, locatia nu era atat de importanta ci personajele principale

Sanatate multa mamei, la ce se opereaza ?



Alexandra (03.03.09)




Asa zic si eu, referitor la locatie. Si sigur ca cel mai simplu e sa dau vina pe altii, ca sa ma justific dar al meu sot a avut o intamplare nefericita acolo si... nicicum nu il pot scoate din ale lui, referitor la asta.

La genunchi se opereaza. Trebuie sa isi puna un inlocuitor de ligament..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Nici eu nu as refuza niste tort fie el si cu noaptea in cap

La multi ani sarbatoritelor de azi Ana!!!

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

uali-asa pofticioasa-i si fi-mea...v-am povestit eu cum a ramas cu mana-ntinsa in casa unor ....prieteni

Fiica Ploii



aoleu..daaa, imi amintesc...doamne, ce nesimtiti, ca sa nu zic mai urat...sa faci asa ceva cu un copil!!!...ce dobitoci...ma revolt de cate ori imi aduc aminte episodul pe care l-ai povestit tu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

liv52 e pe reteta de la dr pediatra. la analize i-a iesit o valoare mai mare la tgo sau tgp-nu mai stiu asociata cu o anemie microcitara-mostenire de la ma-sa. tot ce-i dau e prescris de dr...dupa doua ture de analize si consult amanuntit

Fiica Ploii


Of, saracutza
Intrebare: mai este vreun copilash fara analize facute? Iar cei care au facut: le-ati facut analize asa, ca sa fie facute, preventiv, sa stiti cum sta treaba? Sau ati avut voi ceva semnale, intrebari interioare? Sau chiar v-a recomandat pediatrul? Si daca da, de ce, fiindca e bine sa fie facute sau fiindca avea suspiciuni?
Abia astept sa mergem la Sovaaaataaa/ unde face Nicu-armata/ unde-i fericitaa fataaaa (va aduceti aminte piesa?)
Mihaelacg, te-ai mutat la Slobozia?
Oare Inapreda cum petrece, cred ca e un vis vacantza lor

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Alina...f frumoase pozele, esti asa "domnitza" in poze, cu palaria si rochia-sirena...bravo!!!

sa-ti fie de bine sarcina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uali

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

uali-asa pofticioasa-i si fi-mea...v-am povestit eu cum a ramas cu mana-ntinsa in casa unor ....prieteni

Fiica Ploii



aoleu..daaa, imi amintesc...doamne, ce nesimtiti, ca sa nu zic mai urat...sa faci asa ceva cu un copil!!!...ce dobitoci...ma revolt de cate ori imi aduc aminte episodul pe care l-ai povestit tu...

Medeea


Mai zi o data, pls!!! Ca sunt baba curioasa!!!

Mergi la inceput