Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am vazut cateva poze de la botezul nostru, sunt o balenuta... In oglinda nu m-am vazut asa multa... O sa selectez ceva, ceva sa va arat si voua... M-am suparat, asa incat acum m-am apucat de Tae-Bo, copilul sta linistit in fisher. Si de azi nu mai mananc cele 5 prajituri zilnice (sau napolitane, sau cioco, sau budinci, ce gasesc prin casa), si nici paine... Merg sa dau slanina jos...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Io am fost la shopping cu bbu mai mic de o luna si n-am remuscari deloc. Prima data am fost in mall la 3 sapt.

Crispro, nu ti-e teama ca fuge lapticul? Stiam ca de la efort se reduce cantitatea Nu da cu rosii te rog

Sa vedeti faza de kk am patit cand m-am dus sa-mi iau ceva de imbracat pt botez. Ochisem intr-un magazin o rochita si intreb vanzatoarea ce marime sa probez, aia din mana mea fiind 40, ea stiti ce zice: " Cum sa probezi asta?! Nu vezi ce burta ai?" Venind de la o balena faza asta chiar m-am simtit naspa... Oricum, 40-ul imi era stramt la sani si larg in rest, aratam ca un fund. Oricum, pana nu mai dau jos cele 7 kg ramase stau linistita, ca ma apunca depresia prin magazine. Tot ce mi-a placut nu aveau marimea mea actuala, doar pe cea de inaintea sarcinii.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Dragaica, noi mergem saptamanal in magazine cu Raul, cand nu am cu cine sa-l las acasa. L-am dus si la 3 saptamani in Auchan si nu a luat nimic, nu-ti mai face atatea pb
Raul e bine, i se mai vede doar un semn mic unde l-a intepat nenorocita aia de albina. Dar mai tb sa ii dau medicamente... Multumesc pt cuvintele de sustinere
Cristina, te stresezi degeaba pt kg, o sa le dai tu jos imediat ce incepe Vlad sa ceara mai multa atentie si mai multa umblatura dupa el. Pt mine kg sunt ultimul gand, mai intai sa scapam de colici si apoi vedem noi.
Copilul meu nu doarme ziua decat f putin, cam in total 2 ore impartite in reprize de cate 1/2 h... nu stiu daca e normal. Si in plus acum si cere mai multa atentie, daca il las singur in 5 min incepe sa strige, sa vina cineva sa stea cu el.
Ma duc la poze.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Copilul meu nu doarme ziua decat f putin, cam in total 2 ore impartite in reprize de cate 1/2 h... nu stiu daca e normal. Si in plus acum si cere mai multa atentie, daca il las singur in 5 min incepe sa strige, sa vina cineva sa stea cu el.
Ma duc la poze.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010


Idem

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bumblebee, si io stiam ca nu e bine foarte mult efort in perioada alaptarii. Dar incerc sa nu ma obosesc foarte, foarte mult... Fac cat pot, mai ma bag la niste abdomene, am zis ca o sa iau copilul in brate si sa dau ture prin gradina, sa transpir nitel... Ma enerveaza kilele, ca inca am 72... Ori pana la 57 mai e cale foarte lunga... De azi nu mai iau nici vitamine, numai calciu... Sa vedem ce iese..

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

arissa, sa traiasca micuta crestina, am vazut pozele, e tare dulce
sorina, pozele le poti vedea aici http://www.flickr.com/photos/53661080@N05/sets/
nu le-am pus pe contul comun ca am inteles ca e deja aglomerat.
anca, e voie herba life cand alaptezi? m-ar bate gandul si pe mine...

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Am facut vaccinul...saracutul in ambele picioruse...cel de la stat...vai ce miorlaie acum de numa...plec...avem cu pa,pers si body 6003 gr.si cica intr-o luna nu a luat nici un cm cam ciudayt ca eu il vad ca a crescut...tot 57 cm ca la o luna.si la nastere 55 cm...oare in 2 luni chiar numai 2 cm a luat ????

noapte buna
fug ca plange

****************************************
Elena, mamica fericita de Yanis Stefan(08.07.2010)
si de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

Ne votati si astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Rodyka am incercat toate metodele anti-colici…atat de grav a fost la noi…ii multumesc lui Dumnezeu ca e din ce in ce mai bine
am vazut-o pe Isa, e o frumoasa…

Larissa eu inainte munceam 10-12/zi si eram in delegatie 10-12zile/luna…asa ca mancarea era intotdeauna pe ultimul loc ba chiar de multe ori uitam sa manac…ma “rasfatam” cu masaj….sa vedem acum cum va fi cand o sa ma intorc la munca, de cand cu Matei nu prea mai am chef de deplasari si 100 proiecte deodata
de fapt ma apuca depresia numai cand ma gadnesc ca o sa trebuiasca sa gasesc o bona

Crissy si voi a-ti trecut prin multe, imi pare rau si sper ca de acum totul sa fie bine
Bunica mea a fost diagnosticata cu cancer de pancreas in luna mai, a fost operata dar medicul nu putut sa faca nimic…eu nu am stiu nimic pana in august, ai mei au hotarat ca e mai bine sa nasc si abia apoi sa imi dea vestile rele…

Paula si noi ieri am avut o viespe in casa…au venit niste prieteni pe la noi si baietii au alergat dupa ea o jumate de ora sa o prinda
Ce mai face Raul? Sper ca ii e mai bine, si sa ii spui ca il pupa Matei sa treaca repede buba

Tina si eu am primit lucruri de la prieteni dar din pacate ii sunt mici de 56 cm si Matei are déjà mai mult de 60cm…le pastrez cu eticheta ca doar “dar din dar se face Rai”
Iar programelul vostru e bunnnn…noi papam la 3 ore…dar se mai decaleaza orarul meselelor asa ca nu stiu sa iti spun fix maine la ce ora papam…

Ilinca am vazut pozele

Racusor asa stiu si eu ca diversificarea incepe de la 6 luni…normal ca “reclama e sufletul comertului” caci eu inca din maternitate am primit borcanase de la Nestle cu piure de mere si scrie pee le 4 luni

Pufescu zau ca nu stiu cand as mai putea sa ma ocup de spalat/uscat pampers eco..dar va admir pentru perseverenta

Btz_Ovi bine ca nu s-a intamplat nimic

Intrebare pentru fetele mele din Ardeal, la noi se ia cadou la nasi?

Belu sunt cu gandul la tine, stiu prin ce treci

Bumblebee si noi am incercat ieri seara si a fost tare dureros, eu am fost déjà la control si totul e ok…asa ca tebuie doar sa insistam

Dragaica eu am fost la o luna in magazine cu el…cat a fost mai mic doar la plimbare prin parc…ce vaccin nu au facut?

nu mai stiu cine avea sling si nu se descurca? cu ce pozitie nu reusesti?
eladea tu iesi afara cu Filip in sling?








Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Racusor ti-am trimis PM


Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79

arissa, sa traiasca micuta crestina, am vazut pozele, e tare dulce
sorina, pozele le poti vedea aici http://www.flickr.com/photos/53661080@N05/sets/
nu le-am pus pe contul comun ca am inteles ca e deja aglomerat.
anca, e voie herba life cand alaptezi? m-ar bate gandul si pe mine...

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)


Ilinca de ce nu ar fi bun, cunosc mamici care au luat herbalife in timpul sarcinii, doar sunt principii active si vitamine!

Omega 3 e ulei de peste si sigur ii face bine si lui bb si vitaminele sunt bune si pt bb!

Cand primesc produsele o sa scriu ce prpgram am luat...eu am luat multe medicamente in sarcina si am luat pt detoxifiere...

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput