Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Buna, mamici!

Cu greu gasesc starea de spirit sa scriu si eu, copilasul meu isi continua programul de noapte. Am avut botezul sambata si noaptea de dupa a fost singura din ultima saptamana in care a dormit 7 ore, de la 2 la 9, insa apoi a reluat obiceiul de a adormi abia la 5-6 dimineata. Colac peste pupaza, am si eu colici si e cumplit. Aseara i-am dat Espumisan, dar nu mi s-a parut ca face mare lucru. Sper sa ma ierte macar una-doua nopti pe saptamana, ca in ritmul asta ma apropii vertiginos de o frumoasa depresie, cu 2 -3 ore dormite pe noapte. Cel mai tare ma necajeste faptul ca, din cauza oboselii si a stresului mi se pare ca a mai scazut productia de lapte.
In conditiile date, nu prea am reusit sa simt botezul. Ea a plans foarte putin, mai mult pentru ca o deranjasera din somn, in rest a dormit toata ziua, cu pauzele de rigoare pentru masa. Au fost multi copii la botez, era o adevarat gradinita in restaurant, oboseai numai uitandu-te la ei. Eu ma bucur ca am facut-o si pe asta.
Toata lumea zice ca se linisteste copilul dupa botez, fetele mele fac exceptie, la nici una nu s-a vazut vreo schimbare.

Felicitari delfinasilor proaspat botezati!
La multi ani micutilor care au mai adunat o lunisoara zilele astea!

Am pus cateva pozici de la botez la delfinasi, sa nu ne uitati. Va pup si va doresc sa scapati de colici si de nopti nedormite cat mai repede, ca e tare greu.
Fug, e ora de masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Arissa vazui pozele .Sa va traiasca comorile

Racusorule Andrei isi tine capul singurel deja nu?



Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Gabitza, da, si-l tine...cand e treaz cand e adormit ii mai cade

dar el nu a stat deloc pe burtica, nu ii place deloc dar a facut exercitii stand pe burtica mea, la verticala...mereu isi ridica caputul...

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Arrisa ce piersicuta frumoasa ai... Sa fie sanatoasa si cuminte.
Paula ce rau imi pare pt.incidentul cu albina nenorocita. Pupam obrajorii sa treaca durerea puiului.
Otilia si Aelita va "invidiez" cum puteti voi sa le faceti pe toate. Eu sunt rupta-n 4 si am numai un bebel cumintel pot spune. Cand am un pic de timp nu fac decat sa ma plang la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubster spune:

fetelor,cine imi da si mie parola de pe delfinasi sa vad si eu pozele?


mami fericita de ariana ! 06.08.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Vazut pozele Rody ce mare s-a facut Isa si ce frumosi sunteti toti Si am vazut si marea, ce dor imi este
Aoleu Btz imi imaginez ce spaima sora cu moartea ai tras. Si eu mereu mereu il urmaresc mai ales noaptea, cateodata asa linistit doarme de pun mana sa vad daca respira.
Fetelor Bonisanul e pentru colici? Eu ii dau Sab Simplex si functioneaza binisor si intre mese ii dau ceiut baby drink.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubster

fetelor,cine imi da si mie parola de pe delfinasi sa vad si eu pozele?


mami fericita de ariana ! 06.08.10


Trebuie sa-ti activezi Pm -ul ca sa-ti putem trimite parola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senty_mary spune:

ooana in afara de babylove si farmacia mea anticolici e aceeasi. pacat ca nu prea are efect

mamica fericita de bolfosel Bogdan-Andrei (31.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Am si eu nevoie de o parere.
Am scos copii duminica la Mall, era foarte aglomerat, am stat ca pe ghimpi pana am plecat de frica sa nu ia ceva mai ales ca nu au vaccinul facut.
A ai fost cineva prin magazine cu bebei de aproape o luna ?

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubster spune:

gata,am activat pm

mami fericita de ariana ! 06.08.10

Mergi la inceput