Dovlecei in sarbatoare *190* LMA Joshua!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

NU STIU pe ce am apasat, dar voiam sa spun ca baiatul Aneimaria e bestial. cat par, ce buzite!

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

ne mai tineti minete si pe noi?

tot in concediu suntem vremea e rea dar nu ne plangem. este minunat ca suntem toti trei si ca ne simtim atat de bine impreuna. carol se simte fantastic, doarme bine de tot si mananca excelent. i-am mai bagat doua gustari pe parcursul zilei pentru ca incepuse sa urle de foame si-a dat bine de tot drumul la mers ia viraje, face intoarceri bruste. este absolut admirabil. rade toata ziua, l-a invatat taica-su sa dea noroc face pa cu manuta de fiecare data cand aude cuvantul. a facut si cand am spus pa la telefon

criss



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Irina condoleante iti doresc sa ai multa putere ca sa puteti depasi momentul cu bine. te imbratisez cu mult drag





Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

eu am citit tot din urma dar nu mai tin minte absolut nimic asa ca nu va suparati pe mine, da?






Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

la multi ani Emma, Alexandra si Alexandru!

la multe lunite Alex



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



EMMA


ALEXANDRA


ALEXANDRU


La multi ani! Sa fiti sanatosi si sa aveti tot ceea ce va doriti in viata!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



mamideandrei condoleante, sa-i fie tarana usoara. imi pare tare tare rau .. multa putere sotului tau. cuvintele sunt de prisos in astfel de situatii .. fii acolo langa el, mangaie-l, tine-l in brate .. of .. ce nedreapta e viata asta. va imbratisez strans!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:



LA MULTI ANI EMMA



LA MULTI ANI ISABELLA



LA MULTI ANI ALEXANDRU




----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare dragelor!

Zic si eu la multi ani sarbatoritilor de azi si din toata saptamana trecuta! sa cresteti mari si sanatosi!

N-am reusit sa mai intru in ultima saptamana.

Maia e ok. Am reusit sa ajung la un pediatru speializat pe endocrinologie si mi-a confirmat ca analizele Maiei sunt ok, ca nu am niciun motiv de ingrijorare.
Maia in continuare are nasuc curgator, nu stiu ce sa mai fac sa-i opresc valurile. Ieri parea sa-i fi trecut, a fost mai bine, chiar credeam ca am depasit episodul asta urat. Azi insa...rauri, rauri.
In fine, o sa treaca.

Eu sunt destul de ocupata cu serviciul. Maia sta acasa cu mama si se impaca excelent. Am avut ceva temeri la inceput, mi se parea imposibil sa ma desprind, imposibil sa faca altcineva ce am facut eu aproape 1 an, imposibil ca cineva "de afara" sa intre in rutina Maiei, imposibil sa-i dea altcineva sa pape, sa o adoarma...etc. Nu a fost chiar asa. Toate astea erau numai in capul meu.
Si va zic, cu riscul sa-mi iau rosii in cap, e taaare bine la serviciu, e tare bine sa stiu ca Maia e ok, in siguranta, iar eu pot face si altceva. Maia e vesela mereu cu mama, fac tot felul de activitati, e totul asa cum nu mi-as fi imaginat...
Asa cum am avut senzatia ca viata mea s-a schimbat de cand o am pe Maia, asa si acum, viata mea s-a schimbat de cand am un ajutor si de cand mai fac si altceva... Desi fac un lucru in plus, merg la serviciu, am senzatia ca imi reincarc bateriile.

Am inceput sa caut si gradinite. Vreau ca de la 2 ani sa o dau pe Maia. Am si vizitat cateva, iar la una dintre ele care mi-a placut si cel mai mult, chiar primesc copilasi de la 1 an si jumatate. Vom vedea. Deocamdata prospectam, ne facem idei, invatam ce sa cerem...

Nu am apucat sa citesc din urma decat capitolul trecut si ala pe sarite. Va pup pe toate.

Uka, mi-e dor de tine. Te imbratisez cu toata dragostea, iar pe Carina scumpa o pup dulce. Poate reusesc sa te sun zilele astea...

Luto - te pup mami drag! Mi-e dor de o "bauta" aici pe forum. Mi-e dor de tine si de poantele tale.

M-am emotionat toata de ziua Nataliei. Fragutza, draga mea draga, ai un copil minunat, sa-ti traiasca si sa fiti fericiti. M-a topit link-ul de la gravidute.

pupici la toata lumea...si va zic....daca vreti sa respirati cu adevarat, duceti-va la serviciu . hehehehe...ce sadica sunt .

---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Am revenit dar in deplasari.

Sunt la mama si am culcat-o pe mandra mea in camera cu netul.

Irina, condoleanta si multa putere sotului tau.

Selen, sanatate multa la Ebru si tinem pumnii pentru vreme buna. Referitor la bucatarii greci, cel mai tare am apreciat eu maiestria lor. Maria a mancat ok avand in vedere ca eram in deplasare. Mai mult borcanele si de-ale ei, dar a gustat de toate si de la noi si chiar a avut tentative de a manca singura ceea ce m-a bucurat tare. SI mai inainte la mama a incercat sa manace praji de la mine din farfurie cu lingurita si chiar a dus-o la gura.
AM vazut pozici cu voi pe transfagarasan, balea, sibiu. Foarte faine. Bine ca ati reusit si voi sa mai evadati putin macar de ziua lui Ebru.

Maria, multumim. AM vazut si eu pozele voastre si cred ca ati avut si voi un concediu frumos. E asa de bine la mare........ SI Aidan mi se pare asa de mare si cu niste trasaturi foarte frumoase.

Suede, ai fost o mireasa tare frumoasa iar baietelul tau un adevarat domnisor scump.

Ioanna, distractie placuta in continuare.

Hepi, sanatate multa Maiei. Imi pare bine ca te impaci asa de bine cu noua postura de a fi nu doar mama ci si femeie de cariera. Mie mi se pare ca o sa fie foarte greu peste 1 an cand o sa fiu pusa in situatia asta.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput