Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

La multe lunite sarbatoritilor de azi!

Crispro, va doresc petrecere frumoasa si sa va traiasca delfinasul!


Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Seara buna si de la noi...n-am mai reusit sa intru..

multumim de sfaturi si de griji...bb Filip e mai bine, a dormit mai bine azi noapte, dar l-am aspirat inaitne de culcare si o data spre dimineata...

ilinca, eu am o masura din aceea de plastic de la ceva medicament in care storc cateva picaturi de lapte de la mine si folosesc o pipeta...

racusor, cum e Andrei? sper ca nu e bolnavior si el...si noi avem paturica din aceea gen sac de dormit prin care isi scoate manutele afara, insa mie imi plac cel mai mult salopetele acelea de cosmonaut, cu alea macar stiu o chestie..nu-i e frig... si ma tenteaza sa iau un sac de dormit pt carucior...

paula, acnd am citit ce scriai ref la pediatrul batran, exact la fle am patit eu cu Eric...cand am fost la un renumit pediatru mai in varsta pe cand avea Eric vreo 2 luni...si tot asa a zis si el..cu ceai, fara papa noaptea, etc...dar sincer parerea mea si a altor mamici pro alaptat e ca genul asta de alimentatie e o mare prostie...ceaiul doar ii umple stomacul fara a-i aduce nici un aport de chestii esentiale organismului...in plus, laptele de mama nu e la fel de satios ca lp, si de-asta inca re nevoie sa suga si noaptea...pana se obisnuiste organismul lui sa nu mai ceara atat de des...eu una nu vreau sa-l privez pe Filip de laptic nici maacr noaptea...parerea mea, repet...

oana, eu pe Filip il pun in sling in pozitia din burtica...cu picioarele ianuntru./..deocamdata...mai tarziu incercam si cu picioarele afara...

nu mai stiu ce-am vrut sa scriu.. oricum

FELICITARI PROASPETILOR CRESTINI! DISTRACTIE PLACUTA MAINE PT CEI CARE URMEAZA!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

e cumva din asta de la bebetto?

www.babyfashion.ro/shop/paturici/124-paturica-bebe-.html" target="_blank">paturica cu fermoar

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Exact asa e. Maine merg la pretena mea si chiar ma uit sa vad de unde e. Ea a fost extrem de multumita de ea si acum o pastreaza ca i vine bebe 2 in decembrie. Si ca tot vorbeati la un moment dat de bebe 2 dupa cezariana. Doctorul ei (respectiv al meu) i a dat voie dupa 6 luni sa ramana insarcinata. A ramas din prima luna

Eu am facut comanada la nasici sa mi gaseasca paturica plic (fratele meu imi boteaza), sa vedem acum daca se descurca si gasesc. Astept pana sambata viitoare la botez si daca nu ma apuc de cautat.

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Mi am imbracat pentru prima data bebelu in salopetica Andrei in salopeta

Noapte buna fetelor.

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui imaya

Mi am imbracat pentru prima data bebelu in salopetica Andrei in salopeta

Noapte buna fetelor.

Andrei


ce dulce este

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Andreea, cred ca e bine, nu stiu

acum doarme, a stat vreo 2 ore treaz pana la urma, a ras si a vorbit cu noi...dar dupa baita a adormit nemancat, desi inainte ne-a facut sa ii facem baita mai devreme, ca ii era tare foame

il mai urmaresc maine...eu sper sa nu aiba nimic si sa fie ok

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Buna fetele,

Eu nu am mai avut timp sa intru dar acum sper sa pot mai des, lucrurile au intrat in rutina si sunt mai usor de controlat.

Am ales sa pastram numele de Andre in loc de Rafael.
Andre a fost racit, e imposibil sa nu iti dai seama ca e racit copilasul. Respiratia e mai greoaie, dorm greu pe spate ca li se infunda nasul, tusesc. Nu a fost grav, fara febra dar inca tuseste si a facut o infectie in gurita. Ii dau cu un gel prescris de medic. Ieri nu a vrut sa pape si asa am depistat infectia. Acum dupa cateva tratamente cu gel a inceput sa pape din nou, mi- a fost frica ca imi scade producta de lapte dar vad ca mananca bine.

Eu il scot la plimbare indiferent daca e racit sau nu. Aerul curat ii face bine.

bebe se verifica la ceafa ca sa vezi daca e rece sau cald, nu la mai i si picioare si nici la nas ca sunt mai mereu reci

Aici bebelusii dorm afara in timpul zilei chiar si iarna. Andre a inceput sa doarma afara in gradina in londou de la o saptamana. Doarme bine dar nu foarte mult.

Ma duc sa mai citesc din urma.

Pupici la toate



O romanca in Danemarca
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/10 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefania_97

Buna fetele,

Eu nu am mai avut timp sa intru dar acum sper sa pot mai des, lucrurile au intrat in rutina si sunt mai usor de controlat.

Am ales sa pastram numele de Andre in loc de Rafael.
Andre a fost racit, e imposibil sa nu iti dai seama ca e racit copilasul. Respiratia e mai greoaie, dorm greu pe spate ca li se infunda nasul, tusesc. Nu a fost grav, fara febra dar inca tuseste si a facut o infectie in gurita. Ii dau cu un gel prescris de medic. Ieri nu a vrut sa pape si asa am depistat infectia. Acum dupa cateva tratamente cu gel a inceput sa pape din nou, mi- a fost frica ca imi scade producta de lapte dar vad ca mananca bine.

Eu il scot la plimbare indiferent daca e racit sau nu. Aerul curat ii face bine.

bebe se verifica la ceafa ca sa vezi daca e rece sau cald, nu la mai i si picioare si nici la nas ca sunt mai mereu reci

Aici bebelusii dorm afara in timpul zilei chiar si iarna. Andre a inceput sa doarma afara in gradina in londou de la o saptamana. Doarme bine dar nu foarte mult.

Ma duc sa mai citesc din urma.

Pupici la toate



O romanca in Danemarca
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/10 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10




Si eu stiam cam la fel, ca se verifica gatul si fata. Cica n-ar fi relevant manutele si piciorusele.

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
O romanca in Danemarca
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/10 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10


stefania, presupun ca fetita frumoasa Catarina are vreo 3 ani deja (la multi ani cu intarziere), si nu 10 zile

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Fetelor, am asa mari emotii pt maine la botez. O sa-mi fie mila de el ca o sa se sperie cand il baga parintele in cristelinta....si vremea asta nu ne aguta deloc, dar asta e!

Si mai am o gramada de treaba, baie pe cap nu am facut, nu mai spun de mers la coafor.

Nu stiu cu ce sa ma imbrac...ce mai sunt vraiste!

Acum sunt la bucatarie si fumez o tigara si nu stiu ce sa mai fac...nu ca n-as avea ce! Am prea multe!

Pana la urma ma duc sa fac un dush si ma pun langa delfinas si le mai fac maine.

Cred ca maine il trimit cu tati la plimbare si mai pregatesc ce imi trebuie pt scaldatoare, pt ca nasa o vrea tot maine ca luni nasul si sotul meu sunt plecati din localitate. Trebuie sa ma car cu caditza, feon si fel de fel!

Luni raman singurica pana miercuri pt ca sotul pleaca la Bucuresti, la sedinta....dar imi pun baza in voi!ca stiu ca sunteti aici la nevoie!

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput