Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

maya asa am vazut la o mamica pe strada si imi pare rau ca nu am intrebat-o de unde o are

wu vreau groasa, daca gasesti sa imi spui si mie te rog

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

pai depinde cate grade sunt afara. la noi spre ex zilele trecute au fost 13-azi maxima a fost 18, cd am iesit noi, bineinteles. asa ca copilul a fost destul de grosut imbracat, invelit in paturica din aceea ce se face plic, asa cum ziceati si voi. are fermoar la picioare, iar manutele le bagi asa in pliurile ce le faci de la paturica, cu capsele.
si caciulita am avut pe capusor, cd erau 13 grade am avut una chiar grosuta. in rest una mai subtirica.
in general ne luam dupa cat le sunt de reci manutele, piciorutele, si mai ales nasul. dc nasul este rece este evident ca este prea frig si copilul inadecvat imbracat.
este de preferat sa nu stea totusi in vant, acum cat sunt asa micuti.

dc sunt raciti- pai le curge nasul sau li se infunda, din doua una. apoi stranuta f des. cel mai urat-fac febra, sunt apatici, dorm mult.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




dar de unde luam paturica aia plic?

si nasucul e rece daca lor le e rece? nu e posibil lor sa le fie bine si doar nasucul rece? nu stiu, intreb si eu

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

offf, bianca iubita dar tu o ai alaturi pe andra e centrul universului tau acum

e greu sa nu fii alaturi de familie acum, dar esti cu familia ta totusi

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

e cumva din asta de la bebetto?

www.babyfashion.ro/shop/paturici/124-paturica-bebe-.html" target="_blank">paturica cu fermoar

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

e cumva din asta de la bebetto?

www.babyfashion.ro/shop/paturici/124-paturica-bebe-.html" target="_blank">paturica cu fermoar

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010


sau asa

www.babyfashion.ro/shop/paturici/126-patura-catifea-sezon-iarna.html" target="_blank">paturica cu catelus

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Mycya, . Nu fii necajel... Uneori se mai intampla si din astea... Sora mea nu a putut veni la nunta mea, ca e plecata din tara... Nici la botez nu vine... SI mie imi pare rau, stiu ca si ei, dar daca altfel nu se poate... Ce sa-i faci... Important e sa stie ca esti cu gansul si sufletul alaturi de el... Si peste cateva zile ajungi tu acasa si recuperezi ce ai pierdut. Multi -ici sa treaca supararea.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

[ Racusor asa este si totusi ma simt singura distanta asta face ca totul sa fie f greu




Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ca tot monopolizez forumul imi adorm copilul pe muzica de delfinasi el e in leagan si eu pe laptop

paula pai tu ma sperii mama...Andrei are nasucul infundat si toata ziua a dormit...si eu azi l-am scos iar afara

dar cand a venit de afara a stat treaz vreo 2 ore, a si papat, si a si vorbit cu noi doar dupa baita a adomit nemancat desi inainte plangea de foame, de i-am facut baita mai devreme...dar a regurgitat, s-a speriat si s-a trezit...asa i-am mai dat sa manance, dar a si devenit marait, si acum astept sa adoarma pe zgomote de delfinasi

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Si io ma panichez, ca ma doare gatu de numa... Am luat oscilo, sper sa treaca. Iar bebelu doarme iar, toata ziua a dormit, i-am facut baie pe la 9, si a adormit nemancat... Iar eu cu sanul pietroi... Abia astept trezirea...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Mycya, . Nu fii necajel... Uneori se mai intampla si din astea... Sora mea nu a putut veni la nunta mea, ca e plecata din tara... Nici la botez nu vine... SI mie imi pare rau, stiu ca si ei, dar daca altfel nu se poate... Ce sa-i faci... Important e sa stie ca esti cu gansul si sufletul alaturi de el... Si peste cateva zile ajungi tu acasa si recuperezi ce ai pierdut. Multi -ici sa treaca supararea.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

pt incurajare.doar asta ma mai consoleaza ca luni plec acasa




Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput