Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Multumim pentru urari

Maurice, pana acum nu am fost deloc singura caci a fost soacra, apoi mama mea, apoi sotul, insa de luni mi se duce boieria, voi fi si eu singura toata ziua.
Am noroc ca sotul pregateste masa, calca, face curat etc. si pe deasupra bebelina mea e cuminte, nu plange decat de foame.

Si eu alaptez tot la cerere, doar ca incerc sa nu alaptez in interval mai scurt de 2 ore. Daca plange incerc sa o pacalesc cu suzeta sau o mai scot la plimbare ca adoarme instant

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Apropo de frigul de afara, am si eu 2 intrebari:
- cum ne dam seama daca le e frig bebelusilor?
- cum ne dam seama daca au racit?


*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Apropo de frigul de afara, am si eu 2 intrebari:
- cum ne dam seama daca le e frig bebelusilor?
- cum ne dam seama daca au racit?


*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)


Habar n-am si eu imi puneam aceleasi intrebari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

am fost la medic si totul e ok
nu am "servit" control pe masa decat eco
papanicolau la 6 luni...am ramas cu o secretie care daca nu trece trebuie sa revin la control peste 1-2 luni

si mi-a aratat foliculii care sunt deja prezenti...deci atentie mareeee chiar daca alaptez!
...mi-a recomandat ca metoda contraceptiva sa o aleg in functie de frecventa contactelor sexuale
...adica daca Matei nu ne lasa singuri prea des a zis ca nu merita sa iau pastile ci sa raman deocamdata la prezervativ...si cred ca asa vom face


Citat:
citat din mesajul lui crispro

io cu slingul nu ma pricep. Am incercat de vreo 2 sapt, dar nu reusesc sa il pun bine... Mai incerc. Oana, l-ai pus pe Matei cu capul in sus, pe burtica ta? Picioarele inauntru sau afara?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)


pe burtica, cu piciorusele afara sa formeze un M iar funduletul inauntru in sling
Eladea tu cum il porti?

eu oricum am facut cateva poze si i le-am trimis tipei de la care l-am cumparat sa imi spuna daca e bine cum il pun ca nu sunt convinsa



Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui maurice

Buna fetelor,


O sa pun si eu poze cu Alex care o plimba pe Sara in Sling, iar Sara adora sa stea acolo, se cuibareste si ne urmareste cu ochisorii ei frumosi!

Mami de Sara Maria 04.08.2010


asteptam pozeeee...pupicei pt Sara


Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Apropo de frigul de afara, am si eu 2 intrebari:
- cum ne dam seama daca le e frig bebelusilor?
- cum ne dam seama daca au racit?


*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)


Si eu ma intrebam aceeasi chestie. Banuiesc ca scancesc daca le e frig/cald.In principiu ma iau dupa cat imi e mie de frig. Azi l am scos in salopeta si tricou cu hanorac. Si bineinteles caciulita. In casa nu i dau deloc caciulita, nici noaptea.
La raceala apr mucusorii si febra.

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mamici dragute, ma uit si eu acum dupa diverse chestii pentru vremuri friguroase...si ma uitam dupa paturici de fleece

astea or fi bune? voi de unde cumparati?

www.strumfbebe.ro/product.php?id_product=178" target="_blank">paturica

si la ce va mai ganditi de iarna grosut? cum o sa ii tineti pe bebelusi in carucior (landou / sport)

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

mamici dragute, ma uit si eu acum dupa diverse chestii pentru vremuri friguroase...si ma uitam dupa paturici de fleece

astea or fi bune? voi de unde cumparati?

www.strumfbebe.ro/product.php?id_product=178" target="_blank">paturica

si la ce va mai ganditi de iarna grosut? cum o sa ii tineti pe bebelusi in carucior (landou / sport)

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010


Da sunt foarte bune.Am si eu una. Dar nu sunt foarte groase-adica nu de iarna Eu i am luat finutului meu asta toamna la botez o paturica groasa (ca o plapumioara) care avea fermoar pe parti si se face plic. Prietena mea toata iarna l a purtat in carucior in paturica asta. Acum am inceput sa mi caut si eu dar inca nu am gasit. Anul trecut am luat din Europa/Dragonul Rosu. Eu am de la ea pentru Andrei trei salopete groase de iarna (cu totul- de zici ca i cosmonaut :)). Daca nu gasesc paturica in astea o sa l port.
Ma gandeam ca paturica-plic e mai rentabila caci daca intri in magazine imediat desfaci fermoarul sa nu moara copilu' de cald. Asa cu salopeta e mai greu.

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pai depinde cate grade sunt afara. la noi spre ex zilele trecute au fost 13-azi maxima a fost 18, cd am iesit noi, bineinteles. asa ca copilul a fost destul de grosut imbracat, invelit in paturica din aceea ce se face plic, asa cum ziceati si voi. are fermoar la picioare, iar manutele le bagi asa in pliurile ce le faci de la paturica, cu capsele.
si caciulita am avut pe capusor, cd erau 13 grade am avut una chiar grosuta. in rest una mai subtirica.
in general ne luam dupa cat le sunt de reci manutele, piciorutele, si mai ales nasul. dc nasul este rece este evident ca este prea frig si copilul inadecvat imbracat.
este de preferat sa nu stea totusi in vant, acum cat sunt asa micuti.

dc sunt raciti- pai le curge nasul sau li se infunda, din doua una. apoi stranuta f des. cel mai urat- fac febra, sunt apatici, dorm mult.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Hello mamicute si delfinasi dragi

La multe lunite sarbatoritilor de astazi!!!

Luana [s multa sanatate,dericire si impliniri

eu sunt f trista toata familia mea e la nunta fratelui meu iar eu stau cu gandul numai acolo nu m-am gandit niciodata ca nu voi fi alaturi de fratii mei in momente asa importante
toata ziua am facut curetenie,am spalat am facut cumparaturi numai sa nu stau si sa plang dar acum am terminat si ma apuca boceala cand ma uit la ceas si ma gandesc cam ce fac toti in momentul astama simt asa singura acum






Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput