Fluturasi de martie-aprilie 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

buhuhu...e ora 1.30 si eu nu am somn, iar la 7 trebuie sa ma trezesc pt a pleca spre laborator
uff cand m-am dus la culcare am papat un iaurt si apoi strugure si dupa nici o ora m-a luat cu lesin de foame.am mai patit-o intr-o seara de la un mar si am zis ca nu mai mananc fructe inainte de culcare
atat m-am zvarcolit in pat ca mi-am luat inima in dinti si am coborat de mancai niste kaizer cu mustar.....aici e vina si a lui Yasmi , ca de cand am pus capul pe perna ma tot gandeam la ciolanul ei cu mustar

multumesc de urari fetelor....si doamne ajuta sa ajungem toate la termen cu sarcinile si sa nastem bebei sanatosi
Miki or fi baieteii dragastosi dar ma tot intreb cum o sa ma descurc eu cu el....mi se pare mult mai simplu cu o pasarica decat cu un cuculet.....poate totusi intre timp se crapa .....vb doctorului
cu analizele acelea nu am facut nimic....si dr. asta mi-a zis sa nu mai astept dupa giulesti ca totu-i confuz acolo si sa imi aranjez in alta parte....grea decizie....sunt si eu la fel ca Madutza....nemultumita dar totusi as vrea sa mai stau o data de vb cu dritza vultur

eu nu am decat o singura pozica....si in prim plan e fatza ...am crezut ca imi da mai multe dar la final m-am trezit cu una
parca cand il vedeam pe ecran semana tot cu fiimea...mi ar place sa fie asa caci am o fata frumoasa....botoasa, putin creola si genata

nu ma puneti sa pun poze de la eco ca nu ma pricep la tehnologia asta ...scanari /copieri/////eu tot zic sa fac o poza la burtica si sa incerc sa o pun in album.....
Yasmi sa stii ca nici eu nu mai am burtosul asa de mare precum o luase la inceput. cu toate ca azi cand am intrat in cabinet ecografistul mi-a zis...mamica tu sigur zici ca ai 12s
si de 2 zile ma tot cantaresc la trezire si am 63kg....eu nu mai inteleg...oare am slabit 3kg. ca v-am spus am plecat in sarcina cu 62(atat aveam cand m-am intors de la mare si eram deja in 4-5 s dar nu stiam cand m-am cantarit) am crescut ff repede la 66....chiar pe 2 cantare m-am cantarit....ba pe cel a lui fina era intr-o dupaamiaza aveam 67.7.....dar eu am zis sa iau de bun cantarul ce-l am acasa si pe care o sa ma cantaresc mereu.
cand am vazut marti63 am crezut ca-i stricat si ieri iar m-am cantarit....
o fi de la faptul ca nu pap ....sau la inceput o luasera rau hormonii la trap si am retinut apa +constipatia....sper sa nu merg invers acum la cantar...nu ca m-ar deranja , dar sa nu se supere bb pe mine .....caci micutul are doar 5cm....

eu daca am TN la 11s+5z 1.5mm oare mai creste pana la 13s
mah ca mi-a intrat alta in capul asta de baba nebuna ce sunt.....sau pielea cum creste bebe se intinde la fel ca la cateii aia din rasa sharpei (nu stiu daca am scris bine)

Ally acum te incurajez eu pe tine....hai ca mai e putin si acum vine 12septembrie.....si poate in burtica oi avea si tu un ca al meu de ne dau asa emotii

Strumpfitza tu parca iti doresti sa vii in ro....pai poate vii inainte de 20s si faci eco aici...si le fatzai pe sub oki englezilor poza cu sex ul bebelului ...le si zici ...vedeti mai ca se poate

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99) in asteptarea unei (sper ) alte fitzoase 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Bravo Deea!felicitari pt bebita..baietelul!
Daca afli ceva de analize imi spui si mie.Si eu merg abia saptamana viitoare la medic si pana atunci as vrea sa-mi fac o idee.

Bineinteles ca nu am reusit sa citesc ce ati scris capitolul trecut.Eu sunt delegata acum 2 zile cu serviciul ..,de fapt de acum incolo 2 zile pe saptamana si nu mai am timp sa intru,nici de la serviciu si nici de acasa unde ajung franta...

Va pup si promit ca vineri sa citesc tot ce ati scris ieri si veti scrie azi.

Sanatate la toate burticile

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Deea, felicitari pt baietel...lasa ca e mai usor cu baietii ai sa vezi tu! Si-s mamosi si dragastosi, cum spunea si Miki. Ai sa fi multumita!
M-ati linistit cu TN. Am verificat si ecografiile baietilor la 13 sapt, aseara pe la 2(insomnie). Retinusem gresit, Matei a avut 1,8 si david 1,7...deci eu zic ca-i ok.
Deea, era o mamica la Medical City unde am fost eu pt ecografie,care ar fi tb sa nasca cu Ion Ionut la Giulesti, dar au trimis-o la alt medic . Era in 36 sapt...si tare ingrijorata.. Nasol cu Giulestiul acum intr-adevar, incearca sa te reorientezi..
Bai si eu ma simt tare rau seara, noaptea chiar...si dc am norocul de insomnii (si cam am), ma perpelesc de zici ca-s titirez. UUf, cit mai dureaza?

Simona, mami de baieti David si Matei si 13+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata burtici
simona si deea sa va creasca mari cuculetii si sanatosi
simona o sa-ti manance urechile 4 barbati in casa. nici nu vreau sa ma gandesc
bb_yasmi azi m-am cantarit si am 50,2kg. am mai pus 100 gr
la mine, la 12s6z pliul nucal era de 1,11 mm.
si eu am asa o greata seara si o foame. si greata si foame in acelasi timp. dar seara incerc sa nu mananc mult ca dorm naspa.

burticile.

S-a intamplat minunea mult asteptata14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

pun papa la foc si revin la o barfa@!!! mai e cineva???


mamica fericita de 3 ani si 15s 90%
"Exista o fiinta minunata fata de care vom ramane intotdeauna datori: mama."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi si eu merg sa pun de papa ceva si vin.

S-a intamplat minunea mult asteptata14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

si bineinteles o cafeluta
mare cafengioaica m-am facut de cand sunt gravida.
bb_yasmi ce faci bun?

S-a intamplat minunea mult asteptata14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Buna dimineata!

Simo si Deea felicitari pentru cuculetzi!

Simo ma tot gandesc la tine, mamica de 3 baieti, Doamne Doamne, cred ca va fi mare nebunie la voi acasa [:-))), dar si foarte frumos in acelasi timp.

Yasmi si Roxy .

Eu am inceput sa ma trezesc foarte devreme, de la 6 fara ceva m-am trezit, dar am stat in pat, ce sa fac de la ora aia???????

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Deea, felicitari pt baietel...lasa ca e mai usor cu baietii ai sa vezi tu! Si-s mamosi si dragastosi, cum spunea si Miki. Ai sa fi multumita!
M-ati linistit cu TN. Am verificat si ecografiile baietilor la 13 sapt, aseara pe la 2(insomnie). Retinusem gresit, Matei a avut 1,8 si david 1,7...deci eu zic ca-i ok.
Deea, era o mamica la Medical City unde am fost eu pt ecografie,care ar fi tb sa nasca cu Ion Ionut la Giulesti, dar au trimis-o la alt medic . Era in 36 sapt...si tare ingrijorata.. Nasol cu Giulestiul acum intr-adevar, incearca sa te reorientezi..
Bai si eu ma simt tare rau seara, noaptea chiar...si dc am norocul de insomnii (si cam am), ma perpelesc de zici ca-s titirez. UUf, cit mai dureaza?

Simona, mami de baieti David si Matei si 13+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Simo, tu vei naste la Elias? Cum se numeste medicul tau? Te intreb, intrucat la clinica la care ai fost tu si la Academica, sunt de obicei medici de la Elias.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

Azi e ultima zi de leneveala.., maine iau baiatul acasa
Azi vreau sa fac ordine in sifoniere, sa vad ce nu mai purtam, sa scot lucrurile mai groase si sa ebiberez sifonierul meu , nu mai imi vine mai nimic

Deea, am vb cu prietena mea si mi-a zis ca dr-ita poate fi gasita incepand de la 1 sept la cabinetul particular al lui Marinescu si de 2 ori pe sapt in spital (parca luni si miercuri..) oricum mai bine ai merge si la un alt dr in paralel, sa nu te bazezi doar pe Giulesti

M-a lovit pofta de branza topita feliute, bag o portie si revin

PS: Yasmi, parca nici la mine burta nu mai are asa o evolutie ca in primele sapt Duminica schimb semnatura si fac din nou poza...cred ca burta o sa fie exact ca sapt trecuta.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 15+ cu 90%

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput