Fulguleti de nov-dec 2006 (233)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Neatza si o saptamana usoara sa aveti!
La multi ani! Mamaana!!!
Lacramioara merci de cafa, ca-i taree buna! iar la faza cu pricina, no comment, tu da-i ignore, explica-i lui Stefy ca nu-i frumos sa vorbeasca urat, explica-i sotului ca pedeapsa aplicata e mult prea mult pt ceea ce a zis (si ma opresc aici)
Kiki, am savurat pozele voastre! Mai, io nu am mai calcat pe la marea noastra de fro niste ani buni, da' vad ca-i totusi curat si-s destule chestii pt copii...sau nu-i asa? Sa stii ca-s invidioasa de-a dreptul pe falcutele si bucutele Sarei, prin comparatie cu plansa anatomica fibroasa care-i fii-mio.
Lizzy, merci mult si
Aelito, cum e mami cu 3 copii acas'?
Manuela, am salvat traseul, la primavara cred ca incercam si noi Retezatul!
Nu mai stiu ce era...dar oricum ma duc sa muncesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:

vin si eu cu vesti

vineri prima si azi a doua zi de gradi. E foarte bine deocamdata, adica nu a plans deloc. Asta nu inseamna ca nu va plange, insa va fi din alt motiv decat teama de abandon. De asta imi era mie frica, sa nu creada ca o las acolo. Sunt tare mandra de ea, e ca o floricica intre copii.
E o gradi de stat, ca nu imi permiteam si particulara si bona. Sunt tot felul de copii, baietei cu cercel in ureche la 3 ani, etc...lucruri si comportamente pe care nu am sa le inteleg niciodata, dar asa e societatea, diversitate.
Vineri si azi mi-am luat liber si asa bine e acasa.
Kiki asa arata la mare in Romania? Unde ati mers? banuiesc Mamaia. Sunt blocuri sau hoteluri? Frumoasa familie sunteti! La mai mare!

dianav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Iaca si noi!

Taman ce se termina vacanta.. si deja incepu treaba.

G este de azi la gradinita.. ma astept la nori si furtuni in perioada urmatoare.. deocamdata era incruntat cand am plecat.

Am emotii.. AMR 3 ore pan ce vine..



..adevarata fericire in tine rasare si-n tine infloreste si leaga rod, cand ti-ai pregatit sufletul pentru ea. (Alexandru Vlahuta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy
S-a jucat cu un copil, frumos, i-a dat tot ce a vrut de la ea.... Cand am plecat spre casa, el avea o lanterna si n-a vrut nici mort sa i-o dea.... Ea s-a suparat si i-a zis prostule. Asta chiar cand ne desparteam. Fiindca eram in fata blocului, a auzit-o sotul si a .... luat-o de mot, ca-l face de rusine.... Dar asta e alt subiect... Ideea e ca a fost pedepsita deja. BUn... A doua zi ne intalnim cu mamica respectiva, copilul vrea sa se joace cu Stefy, mamica nu-l lasa si incepe sa urle la Stefy ca ea nu tolereaza astfel de comportamen, ca copilul ei e foarte afectat ca l-a facut prost, ca ea n-a dormit jumatate de noapte ca i-a zis asa.... Eu pe moment n-am reactionat, ca asa imi venea sa o iau de cap si am zis ca mai bine ma abtin, ca iese urat. M-a enervat ingrozitor. Fierb in suc propriu.... Dar nu mi se pare normal ca al meu copil sa spuna asa ceva,... dar nici nu mi se pare normal ca pentru asta sa zbieri asa la ea.... Si mai apoi nu vad ce drept are sa tipe la ea....


intai m-a pufnit o leaca rasul.. auzi, l-a facut "prost"!
.. doar atat??!!

sa vina sa vaza cum se impung copiii.. cum se necajesc.. cum isi masoara fortele.. cum se raliaza 2 contra 1, etc., etc.


Apropo de "facut de rusine" .. un punct de vedere interesant:


Copii "cuminti" - cu ce pret? Pretul secret al rusinii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:





La multi ani Mamaana!




La multi ani Dandusa!


Sa ne traiti mamici frumoase si inimoase.



Noi proaspeti intorsi de mare.. unde fu fain si bine. Ne-a placut locatia (cu toate ca am mai reclamat unele, altele) si cred ca la anul vom repeta figura.. mai ales c-a gasit tati niste plaje superbe, salbatice si frumoase, frumoase, frumoase .. la cativa pasi de noi. In a 2a saptamana nici n-am mai calcat pe la sezlonguri.. o tuleam catre bucatelele de rai.
Dia, daca poftiti suntem dispusi sa divulgam secretul . Ajunseram si la delfinariu, multumim.


Bambo, ce scump este David somnorila!
Ii place sa faca nanica?


Acs, traseele noastre de vara s-au intersectat pe ici (Hunedoara), pe colo (Densus) . Noi am muscat o bucatica de Retezat si vrem sa repetam figura cat de curand.. primul meu gand ajunsi acolo sus.. cum am traiat atata vreme fara ei? Poate peste vreo 2-3 ani ne incumetam sa ne stabilim tabara de baza la un Pietrele. Tu ce locatii ai descoperit?
Pare rau pt patanie.. noi din fericire ne bazam pe un super cititor de harti & manuitor de busola.


Laura, Chinico si io tin pumnii stransi, stransi.
Si apropo de cizme cauciuc.. ale mele is roz. Un roz destul de potolit.. mi-ar fi placut ceva mai turbat.


Lizzy, si io caut info; om vorbi mai incolo.
Si apropo de mare si io zic ca si Chinico..


Kikineata, unde exact fuserati?
ceva cu AI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

ruxandra de ce dezvalui locatia numai diei?

pentru noi nu mai tineti pumnii, decat peste vreo luna, eventual. a venit, am plans, asta e.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Asheee.
Ca am primit intrebari pe diverse cai ce, cum, unde.
Mirifica locatie e la noi, intre Mamaia si Navodari, Phoenicia resort, va uitati pe net.
Ruxandra, plaja aici era dementiala asa salbatica cum zici, scoicile scuipau apa , nu era inca prelucrata, din pacate probabil va urma. Complexul e deschis de vreo 3 luni, o imitatie genul celor de afara cu mici neajunsuri romanesti dar noi am fost super incantati.
Cand va fi cazul dau detalii ca deja am dat pe mess la 4/5 fete si am obosit. Mai bine scriam direct aici la inceput da-s mai fara vlaga
Ruxandra, ce trebuia sa fie cu AI??Ce credeai? Hi hi cand ma vopsesc blond se pare ca se infiltreaza la creieras
Dianav, era un complex de hoteluri (blocuri, na) 7 la numar, 5 deschise, inconjurau acele baruri, piscine. Doamne cati bebelusi mici, ce de-a carucioare, ficare intrare are panta din aia de carucior, e o locatie destinata celor cu copii dar am vazut si vedete destule Sunt multe lucruri bune de spus. Io-s fericita ca nu ma ar pe avioane pt. plaja si mare cand o am la 2 ore de mine. Camera aia mare face toti banii,iar locul de joaca nu mai zic, terasa, sunt 2 camere Kids Club, in una sunt fotolii si ruleaza filme, in alta sunt zilnic personaje care picteaza copii, ei coloreaza, se distreaza. Chicineta si acel frigi mare de mare ajutor. Mai zic cand o fi cazul sa vrea careva, la anul neica ca e pe duse vara , iar trag la sanie iarna asta...se pare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

ziua buna,fete dragi!

va multumesc din suflet pt urarile de ziua mea!mi-au ajuns la inimioara,mi-au incantat zilele si mintile!santeti minunate!

mi-am cam iesit din ritm la scris pe DC si nu-mi place.pe vremuri gasesm o portita zilnica sa ma amuz cu voi,sa mai admir o buca dolofana,sa va mai povestesc de stralucitorii mei.acum,am intrat asa...intr-o pasa de 'n-am chef aziiii,n-am chef de nimicccc' si tot repetandu-mi aceasta propozitie,am ajuns sa fiu din stresata-crizata-organizata in relaxata-degajata-dezordonata.nu-mi mai pasa ca-i vraiste sau ca n-am mancare de pranz,nici ca n-am timp de curatenie,nici ca nu curge apa calda,nici ca n-am bani,nici ca...nimic!si-i atat de bineeee,atat de naturalll!iau totul asa cum vine si pe cuvand daca va mint,gasesc si ce sa le dau la pranz,dezordinea n-o mai vad si banii vin pur si simplu.hahaaaa,sant cu capu',asa-i?!credeti-ma ca stresul,nu ajuta la nimic.din contra!stresul acumuleaza energii negative,le bruiaza pe ele pozitive si totul se tine lant.dupa una rea,mai vine una si-nca una si tot asa.am trait-o,v-o spun cu tot sufletul.asta am trait pana acum ceva timp,cand am zis stop!de atunci,santem intr-o vacanta continua,mergem peste tot,traim momentul asta si atat!bai si pt ca nu ne mai gandim la alceva,totu-i mai intens,perceptia a ce se intampla este mai accentuata,senzorii sant cuplati la doar cateva chestii de esenta si atat!cand vrei sa stii cate lingurite a mancat cupilu' in lipsa ta si daca va dormi maine la pranz sau cand iti faci lista de cumparaturi in amanunt si te stresezi ca n-o sa ai concediu de craciun,ajungi sa fii cu mintea in sapte locuri,sa-ti faci griji inutile si sa alungi energiile pozitive de care ziceam mai sus:))autosugestia este cheia,dati creierului numai mesaje optimiste si veti vedea rezultatul.parca-s prezicatorul lumii:))

copii sant putin raciti,ee...nimic serios,o simpla imunizare,norocosii de ei!Crinuta,de ceva timp este in perioada de recuperat dragoste.l-a asteptat pe Radu sa faca cativa pasi de mine si s-a cuplat ea.nu exista ceva ce poate sa faca Claudiu,nu!mami ma spala,mami ma imbraca,mami ma ia in brate,pe mami o iubesc cel mai mult.Radu face acelasi lucru cu Claudiu.de doua luni de zile,tati este in vacanta,momentul prielnic ca Radu sa-si recupereze dragostea care i-a ipsit.noi snatem aia pe care-i vedeti in parc vesnic cu copii agatati.noroc ca au kg decente cat sa nu ne distruga spatele.ieri i-am carat pe amandoi in sling(pe rand,evident:))).si eu care ma plangeam Dianei ca n-o sa mai am ocazia sa port slingul(legat de dependenta Crinutei,am mai mult de spus dar nu pot acum)altfel,sant doi copiii tare simpatici,pusi pe boroboate care uneori ma scot din saraite alteori ma amuza teribil.avem discutii legat de gestionarea conflictelor,Radu loveste fara sa clipeasca,Crinuta il cearta si in final raspunde la fel.Radu inca este in perioada in care distractia lui preferata este sa strice ce lucreaza Crinuta si de aici...nebunia!

mi se fac semne clare ca am intrecut masura cu calculatorul

sa nu uit
Lizzy,draga mea Lizzy,nici n-ai idee ce bine m-am simit cand am citit ca eram pe lista ta scrisa cu rosu.n-a mai contat ca n-ai sunat,jur.doar faptul ca eram si eu acolo!n-a fost sa fie,nu-ti fa griji.va fi un moment in viata asta cu siguranta!ma bucur ca ati trait totul atat de intens,ma bucur ca ai vorbit de voi,ma bucur ca santeti fericiti!



mami de Crinuta si Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici,
ne-am intors aseara tarziu de la munte, unde a fost demential. desi initial ne-am propus sa plecam duminica la pranz spre iasi, am plecat seara la 6.30, pur si simplu nu ne dadeam dusi.
fff fain a fost, mai ales au fost multi copii, un baietel de 9 ani, stefi de 6, trei baieti de varsta lui dani si matei. a fost o nebunie. sambata seara adultii jucau table si remi, toti adultii, iar copiii, toti copiii, se jucau frumos, impreuna.
curtea fff mare, cu iarba multa si verde, cu un terem pentru tenis, bedminton sau fotbal, masa de ping-pong, foisor cu gratar, loc de joaca pentru copii, piscina (a fost prea rece pentru asa ceva), pajisti cu capite de fan, padure, rau in fata casei. ce mai ... de toate, atat pentru noi, dar mai ales pentru copii.
aer curat, am dormit ca ursii in padure, mancare buuuuuuna - am mai pus 2 kile cel putin. intr-un cuvant: superb. ne-a prins f bine la toti.
poate reusesc maine sa va arat si niste poze.
salut gasca.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Yagmur!

Voua va ofer o , eu beau o cana mare de ceai de menta si salcam.....

danutz, multumesc.

Ruxandra, si mie mi s-a parut de ras initial, adica ... atunci cand va merge in colectivitate si va iesi de sub globul de sticla va avea un soc de cate ori i se va spune asa sau altfel.... Multumesc pentru site.

Laura, imi pare rau ca nu ti s-a implinit inca visul. Poate data viitoare si ma bucur ca iesirea voastra a fost faina....

Mergi la inceput