Trombofilia o cauza a infertilitatii - 33

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Floaredemac multumesc.
Da, Folowise avea omega 3 si putin acid folic, sa vad ce zice dr U si o sa iau din nou, m-am gandit si eu ca face bine.O sa ma ghidez si eu dupa analizele pe care ti le-a facut tie ca sa le cer ceva similar celor de la synevo.Maine dimineata acolo ma duc, nu mai astept.
Va pup pe toate si va urez o seara placuta.

Mama unui ingeras din ceruri...
Gena MTHFR mutatia C677T genotip heterozigot , mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Anna, ce vesteeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ai incredere ca o sa fie totul bine de data asta!
Iti tin pumnii si te imbratisez cu drag!

R. 14+
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Va multumesc pentru incurajari.
Incerc sa ma calmez, imi spun ca, atat timp cat nu mi-a spus dna. dr. ca e de rau, poate va fi posibil vreun tratament, ma agat de gandul asta si de speranta ca poate o sa am un raspuns pozitiv de la Fundeni. Sotul meu mi-a spus sa nu ma leg la cap dinainte, dar.. ce stie el. Si mi-e atat de greu sa ii explic... in romaneste nu intelege, in engleza nu stiu eu... e atat de frustrant, ca simt ca el e optimist doar pt. ca nu stie tot ce stiu eu.
Brotacel, cum mai esti? S-au mai oprit scurgerile?
Floaredemac, stai linistita, ca vei avea ce pune la semnatura. Iar Anna te prinde din urma.
Anna, cu mutatiile mele, nu cred ca am voie sa raman gravida atat de curand... vom vedea saptamana viitoare. Astept cu sufletul la gura.




---------------------------------------------
---------------------------------------------
2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt.
FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv

Sometimes I seem to tremble in the dark, I cannot see
When people frighten me
I try to hide myself so far from the crowd
Is anybody there to comfort me
GOD, take care of me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Fetelor, dna. Viorica mi-a raspuns la mesaj si am vb. cu dansa la telefon. M-a incurajat fff tare si mi-a spus, deocamdata, sa iau FEMIBION 1. Imi poate spune cineva, daca are sau poate face rost si cat ma costa?
Va rog mult, as vrea sa incep sa il iau imediat.
Mi-a mai spus sa merg sa vb. si cu dna. doctor, saptamana viitoare, joi sau vineri, pt. ca, probabil, voi face si heparina. Dar numai dna. dr. decide asta. Si nu e necesar sa fac tratamentul cu cateva luni inainte, e deajuns din momentul in care incepem sa prestam pt. bebe.
Mi s-a luat o piatra de pe inima...
Sper sa fie bine...
Doamne, ce bine ca exista acesti oameni, fara de care suferinta noastra ar fi fost nesfarsita!


Acum merg si eu sa mananc ceva, poate imi va trece durerea de cap.

Ah! Dna. Viorica zicea ca asteapta un raspuns de la o graviduta. Brotacel, tu erai?

---------------------------------------------
---------------------------------------------
2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt.
FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv

Sometimes I seem to tremble in the dark, I cannot see
When people frighten me
I try to hide myself so far from the crowd
Is anybody there to comfort me
GOD, take care of me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

SARA, ce bine ca ai reusit sa o gasesti pe doamna Viorica si te-ai mai linistit! Sa ai pofta buna!
Eu am avut niste pastile de Femibion 1 care mi-au ramas, dar le-am dat. O sa mai fac comanda in Germania , fiindca am decis sa raman pe combinatia Femibion 1 + Folowise, dar asta o sa dureze cam vreo doua saptamani. Daca vrei si tu, imi spui, bine?

R. 14+
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brotacel83

fetelor am o cunostinta care are factov V pozitiv si care a urma tratamentul lui Tutunarul cu pregnyl. sunt injectii iar pe prosect nu scrie ca nu sunt prescrise in sarcina insa Tutunaru le da si are succes cu ele. cunostinta mea a nascut o fetita la termen.
stiu ca el nu e fan dr Uschi si viceversa. acum sun disperata si am inteles ca pregnyl lul favorizeaza secretia de progesteron. voi ati auzit de acest tratament ce spuneti?

mutatie MTHRF C677T heterozigot
2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie



Pregnylul "cica" este corpul galben(LH) care sustine sarcina pana la 12 saptamani, cand incepe placenta sa produca progesteron singura, este un fel de "pacalici" ptr. organism sa produca mai mult progesteron.
Scuza-mi experesile dar, sunt in pauza de ideei.
Acum serios vb. eu am dat unei fete de pe forum pregnyl( eu il aveam, rezerva mare, se anuntau vremuri grele)si stiu sigur ca a facut pregnyl din saptamana 5-6 pana la 12 saptamani, ea avuse inainte o sarcina si tot la fel se oprise din evolutie, acum are o bebita foarte sanatoasa si cred ca are cca 6 luni bebita.




Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Ruxi

Sara, ma bucur ca te-ai mai linistit, vezi , pana la urma toate au rezolvare.

Eu am decis ca de acum inainte o sa gandesc doar pozitiv si intr- o maniera optimista.
Va pup si mai povestim maine.

Mama unui ingeras din ceruri...
Gena MTHFR mutatia C677T genotip heterozigot , mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel83 spune:

denisa tu ai facut prengnyl,cine ti l-a recomandat? eu stiu ca il da dr tutunaru de la elias insa el nu e de acord cu tratamentul lui Uschi si invers. acum nu stiu ce sa fac....credeti ca m-ar ajuta?

mutatie MTHRF C677T heterozigot
2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SARA_HS

Fetelor, dna. Viorica mi-a raspuns la mesaj si am vb. cu dansa la telefon. M-a incurajat fff tare si mi-a spus, deocamdata, sa iau FEMIBION 1. Imi poate spune cineva, daca are sau poate face rost si cat ma costa?
Va rog mult, as vrea sa incep sa il iau imediat.
Acum merg si eu sa mananc ceva, poate imi va trece durerea de cap.



SARA_HS,Gata am gasit Femibion1 daca vrei, are o cutie intreaga si din una consumate 5 pastilute. mai are si Femibon2.
Daca vreti mai multe faceti lista(PM) ca eu saptamana viitoare plec la unguri, itinerarul este asa 8 sept. la Dr, Uscatescu, 10 sept. la Szeged.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Activeazati PM si vb. iti las un nr. de telefon sa nu incurcam fetele pe aici

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput