Trombofilia o cauza a infertilitatii - 33

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brotacel83 spune:

ti-am trimis PM cu datele mele. multumesc

mutatie MTHRF C677T heterozigot
2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisa220972

Citat:
citat din mesajul lui SARA_HS

Fetelor, dna. Viorica mi-a raspuns la mesaj si am vb. cu dansa la telefon. M-a incurajat fff tare si mi-a spus, deocamdata, sa iau FEMIBION 1. Imi poate spune cineva, daca are sau poate face rost si cat ma costa?
Va rog mult, as vrea sa incep sa il iau imediat.
Acum merg si eu sa mananc ceva, poate imi va trece durerea de cap.



SARA_HS,Gata am gasit Femibion1 daca vrei, are o cutie intreaga si din una consumate 5 pastilute. mai are si Femibon2.
Daca vreti mai multe faceti lista(PM) ca eu saptamana viitoare plec la unguri, itinerarul este asa 8 sept. la Dr, Uscatescu, 10 sept. la Szeged.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.




Denissa, multumesc mult. Iti cumpar eu ambele cutii. Mi le poti trimite, cu ramburs la livrare, sau cum vrei?
Eu am PM activat...


---------------------------------------------
---------------------------------------------
2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt.
FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv

Sometimes I seem to tremble in the dark, I cannot see
When people frighten me
I try to hide myself so far from the crowd
Is anybody there to comfort me
GOD, take care of me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel83 spune:

ti-am trimis PM cu datele mele. multumesc

mutatie MTHRF C677T heterozigot
2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Bravo, Sara! Vezi ca nu e ala chiar asa de negru cum pare??? Stiam eu ca trebuie sa iau un stoc mai mare de femibion, dar nu am luat decat atat cat am avut pe comanda!Bine ca ai rezolvat!
Multumesc si eu pt incurajare, desi cred ca pana joi dau in cap cuiva de stres!!!!


FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural, acum
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

Citat:
citat din mesajul lui Ruxandrada

Ce facea doctorasul nostru drag? Abia astept sa-l vad luni!


...era metamorfozat complet!

...Fata buhaita, ochii rosii, parul valvoi (si-n cap si pe piept)...mi-au zis fetele de la receptie ca luni a avut o zi groaznica, cica s-a stat enorm la el la coada...noroc ca omul citeste la fel de bine in vagine si dimineata si seara.

Cine-a facut capitol nou, denisa sau floricica? Oricum multam fain pentru el

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA


Pot sa va spun si eu ca a avut o cezariana macar in plus, ca asa a vrut nepotelul meu sa vina, de ziua numelui ales deja pentru el.


--------------

Gena MTHFR C677T genotip homozigot o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Citat:
citat din mesajul lui SARA_HS

pt. capitol nou. Eu asteptam sa se deschida, ca sa postez, dar.. acum nu mai stiu ce voiam sa scriu.

Sunt inca bulversata, am bocit pan-acum si ma doare cumplit capul. Am gasit un forum in lb. engleza despre aceste mutatii MTHFR, si se pare ca cine are genotipare homozigota pe C677T, are sanse cam nule sa duca sarcina la termen sau sa nasca un copil sanatos; nici macar heparina, facuta inainte de sarcina, nu prea ajuta.
Eu sunt disperata... nici nu mai imi vine sa merg la Fundeni. Am trimis un mesaj dnei.Viorica, pe telefon, dar nu mi-a raspuns , probabil nu stie ca sa-mi spuna... sau n-are ce...


---------------------------------------------
---------------------------------------------
2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt.
Sometimes I seem to tremble in the dark, I cannot see
When people frighten me
I try to hide myself so far from the crowd
Is anybody there to comfort me
GOD, take care of me...



Sara, te rog nu te panica, macar din cauza lui MTHFR C677T homozigota, pentru ca in primul rand ma panichezi si pe mine :), dar oricum nu e adevarat ce spune acolo ( am gasit si eu pe cineva care doar cu asta insa, a dus la capat sarcina cu clexane , asa ca trebuie sa mai existe)
E bine ca stiu doctorii acum la ce sa se astepte, si cand vei ramane din nou insarcinat vei primi tratamentul adecvat. Daca nici atunci nu merge, poti lua o portie mica de panica ... dar doar o portie mica, ca apoi o iei de la capat cu incercarile


--------------

Gena MTHFR C677T genotip homozigot o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Ralu , imi pare rau daca te-am ingrijorat. Gandeste-te ca eu am si FVL heterozigot, si de-aia sunt mai panicata! Dar m-am mai calmat acum.. Tu n-ai de ce sa iti faci griji. Chiar si mie mi-a dat sperante mari, dna. Viorica, la telefon.
Denissa, ma bucur ca am vorbit atat! Daca ne cunosteam mai devreme, poate ne si intalneam, ca eu am fost in orasul tau acum 2 saptamani. Sau poate ne vedem la Fundeni, miercuri dimineata. Tinem legatura, da? Esti o dulce. Si mai ales, o puternica. Sper sa se ia si la mine optimismul tau.

Noapte buna, fetelor. Maine incepe o noua zi, sa speram ca va fi senina si fericita pt. toata lumea.


---------------------------------------------
---------------------------------------------
2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt.
FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv

Sometimes I seem to tremble in the dark, I cannot see
When people frighten me
I try to hide myself so far from the crowd
Is anybody there to comfort me
GOD, take care of me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Sara, am pus dupa "ingrijorat " un zambet,:) adica stai linistita, nu m-ai ingrijorat, la mine problemele de trombofilie sunt pe ultimul loc fata de problema cu ramasul pe care o am ...

A.. si Ana, felicitari si sa fie cu noroc de data aceasta !
--------------

Gena MTHFR C677T genotip homozigot o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Ralu, sa fie sanatos nepotelul si sa va aduca multe bucurii!


FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural, acum
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

brotacel83 si eu ti-am transmis PM cu datele mele, nu te retine sa ma suni sau sa ma contactezi pe mess , daca pot sa te ajut cu ceva te ajut cu mare drag. Au fost foarte multe fete care au avut sangerari, chiar hemoragii si sarcina o fost ok. Eu am fost alta mancare de peste(au fost alte probleme la mine), anul trecut in luna sept. treceam prin ceea ce treci tu acum.

Aaaa sa nu uit eu orange(seara ma gasesti la el) nu-l port la mine celelate doua le am in permanenta, ar trebui sa am trei telefoane de gat

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput