Trombofilia o cauza a infertilitatii - 33

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

SARA_HS nu te mai zdruncina, ca eu am trei si mai am si anticorpi antispermatozoizi
nu mai fi asa negativista ia-le pe rand si rezolvale, gata ti-ai pus tu asa un diagnostic, gata nu mai esti buna de nimic, haide nu te lasa infranta asa usor(a nu se intelege ton de repros).


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel83 spune:

maine merg sa fac o analiza de progesteron. am facut una in sapt 4 si era normala si anume 95.57 nmol/L.
Sara te rog s anu gandesti asa negativ, ridica ochii din pamant, asa suntem noi, nu mai cauta raspunsuri. trebuie sa fim pternice si sa induram cat 100 de femei dar induram orice pentru a ne tine copii in brate.Fii Tare si nu trage concluzii pana nu vb cu Uschi.

mutatie MTHRF C677T heterozigot
2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Gata sa luam viitoarea mamica la rand

anna_leah27 draguta sarcina la termen, un BB sanatos si voinic.





Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

brotacel83 pentru saptamana 4 era OK.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

sara nu trebuie sa gandesti asa, trebuie sa fii optimista, si cu ajutorul lu' Doamne Doamne o sa reusesti

felicitari anna

timea eu o sa fac protocolul lung si o sa fac clexane de 0,2 din ziua in care o sa fac stimulare cu menopur + puregon, deci cu 10 zile inainte de punctie

felix, denisa, ruxandra, floaredemac

aristica ma bucur ca e totul ok, sunt convinsa ca de data asta o sa se lase cu bebei





MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Sara, stai linistita , gandeste pozitiv si nu dispera, uite o sa vorbec cu bebe asta mic al meu sa il cheme si pe bebe tau...luna viitoare tu urmezi, ai sa vezi ca o sa fie bine si o sa ai un bebe sanatos de care o sa te bucurui toate viata
Multumesc din suflet pentru incurajari, asa bine ridica moralul

Mama unui ingeras din ceruri...
Gena MTHFR mutatia C677T genotip heterozigot , mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

brotacel


MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Anna, ma bucur din suflet! Sa dea Dumnezeu sa fie bine de data asta, ca ai suferit destul!
Am uitat sa iti scriu ce analize mi-a facut mie la Fundeni d-na Viorica: LA (APS), APTT, Pro. C Global, PC, PS (Frac. - aici nu stiu sigur daca asa scrie), ATIII (si aici am ceva dubii), plus homocisteina. Am copiat exact de pe buletinul de analize.
Daca imi permiti, eu ti-as sugera sa iei si niste omega 3, nu ar avea ce sa strice. Folowise continea asa ceva?
Sara, capul sus, draguto! Macar acum stii cu ce te lupti! Doar nu o sa lasi niste nenorocite de mutatii sa te doboare?? Gandeste-te cate femei le au si nu stiu de ele, si totusi au dus minim o sarcina la bun sfarsit?! Cum sa nu te duci la Fundeni? Sa faci bine sa te duci cat mai repede, daca vrei un bebe! D-na Viorica nu cred ca are timp sa raspunda chiar la toate mesajele, mie cand am sunat-o pe mobil nu mi-a raspuns deloc. Sau poate nu considera de competenta sa problema asta, poate e bine sa astepti sa vb cu d-na dr. Dar macar nu esti insarcinata acum, mai ai timp de tratament. Fii tare si nu te lasa!
- Mi-am trimis deja sotul dupa duphaston, bag si de-ala!
Felix, observi ceva la semnatura? Parca daca vad acolo imi mai ridica un pic moralul... dar inca nu am pus saptamanile. Ramane pe joi, da Doamne sa am ce pune!
Cat despre "domnisoare"... atata le mai pipai cand sunt singura, incat o sa inceapa sa imi placa "sportul" asta, bine ca nu ma vede nimeni cum imi mangai sanii
Tamaryllis, si tu iei Omacor?
Si nu in ultimul rand: multumim pt capitol nou, cred ca e meritul Denisei!


FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural, acum
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
PS Hai ca am editat mesajul asta de 2 ori, nu-mi sta in fire....dar uitasem sa o colorez pe Tamaryllis si nu vroiam sa o supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Nu ma supar eu asa usor...
Sotul ia omacor pt colesterol ridicat.

21+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel83 spune:

fetelor am o cunostinta care are factov V pozitiv si care a urma tratamentul lui Tutunarul cu pregnyl. sunt injectii iar pe prosect nu scrie ca nu sunt prescrise in sarcina insa Tutunaru le da si are succes cu ele. cunostinta mea a nascut o fetita la termen.
stiu ca el nu e fan dr Uschi si viceversa. acum sun disperata si am inteles ca pregnyl lul favorizeaza secretia de progesteron. voi ati auzit de acest tratament ce spuneti?

mutatie MTHRF C677T heterozigot
2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie

Mergi la inceput