"Abdomen extra-plat (42)"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Sabina, la multi ani si aniversare frumoasa fetitei tale!

Puskin, pai nu eram pe lista, de-acum daca doreste "abdomen" ma poate trece si pe mine cu 7 martie.

Va rugam si eu pentru cont si parola . Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Codrina chiar ieri ma gindeam sa te "strig" din nou :)
Ma bucur ca ai avut puterea sa ne scrii, e bine ca macar ne citesti si vezi ca se gindeste lumea la tine
Eu zic ca ai toate semnele de depresie...trebuie sa faci ceva sa iesi din ea, daca zici ca nu asta e starea ta normala, e clar ca ceva se intimpla. Ai o prietena de nadejde cu care sa vorbesti?? Poate la psihiatru incercat...eu nu sint pentru medicamente antidepresive, zic sa incerci mai intii sa vezi care ar putea fi cauza si s-o rezolvi natural.
Cu stomacul/ digestia cum te mai simti? Poate depresia asta o fi cauzata de medicamentele pentru HP? Nu stiu...ma gindesc si eu...exista vreo corelatie intre timpul aparitiei acestei stari si tratamentul cu pricina??
Cu dulciurile stii si tu ca nu e bine, macar maninca ceva mai sanatos nu toffee alea pline de zahar alb!
Hai, curaj! Sintem aici linga tine daca ai nevoie de o vorba buna, nu ne parasi...

Ieri am avut programare la masaj head to toes, pentru sufletul meu...ce bun a fost! Masajul face bine la sistemul imunitar, eu ma duc cel putin o data pe luna.
Dupa care am venit acasa si am gatit mincare de praz si chilli cu ciuperci ca am avut comanda de la domnul

azi am ceva treburi de rezolvat as ca va las, poate reusesc si sport rapid...

a, sa nu uit! fetelor nu exista P90X Extreme! exista doar P90X si "P90X Plus"...vedeti sa nu fie unul si acelasi ca X ala de fapt vine de la "Extreme" :)

Sabina, sa-ti traiasca fata!

Hannen, ma bucur ca esti mai bine, inseamna ca nu e nimic grav...dar fii atenta ca nu e vindecat complet si daca faci vreo miscare gresita in acelasi loc a doua oara o sa fie mai nasol.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*
If you want things to change in your life, you have to change things in your life.

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

codrina,ti-am citit mesajul si aaaah cit de bine te inteleg.si eu zic ca e un pui (mai mare oare?) de depresie.Si eu am stari cind nu am chef sa vb. cu nimeni sau cind stiu ca fac ceva nasol dar pur si simplu nu vreau sa ma opresc.Din ce ma bate omul la cap,din ce fac mai mult/intens acelasi lucru.
Acum vreo 3 ani am patit la fel,nu aveam chef de nimic ,plingeam din orice.Periodic ma mai apuca in special primavara insa niciodata nu m-a tinut asa de mult sa ma simt bine singura insa inteleg senzatia de "gura cusuta"...grea ca de plumb,cind ti`e "lene" sa mormai doua cuvinte.


Allure,surprinzator azi nu ma doare deloc.daca apas locul parca,parca simt ceva dar daca il las in pace vad ca e ca nou.
Asa cum ziceam mai devreme,mi-e frica s`o fac pe viteaza deocamdata,mai astept.

Sabina,acum ma lupt cu programele de la Lumi.Cind le termin iti dau de veste.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Codrina draga, de cat timp ai starile astea?
eu zic sa mergi la un medic, sau la un psiholog

Eu mi-am inceput ziua cu un fresh...merg sa pregatesc micul dejun



Eloiseeeeu stiu ca esti fan pilates, m-am gandit de multe ori la tine, chiar zilele astea cand am mers la sala.


Edit:Hannen, ce e molokehya??
de unde se cumpara?


Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Nikole,e o buruiana verde care se intinde dupa ce o tai.Multa lume o confunda cu spanacul.

uite aici
http://en.wikipedia.org/wiki/Molokheya

de citiva ani se gaseste si in japonia si cit e sezonul mereu prepar ca sunt toti turbati dupa ea.Fetele maninca cite 3 portii.
edit:in japoneza ii zice "MOROHEYA"-stii tu cum transiltereaza ei in katakana.Al meu ride mereu cind pronuntam asa,in araba e mai dificila pronuntia.
Nu ai vazut la supermarket cit ai fost in japonia?

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Primit parola, multumesc fetelor !

Va admir cu invidie si incerc sa-mi fac curaj sa uploadez citeva poze cu mine, tragind nadejde ca n-o sa ma priviti prea critic pentru multele-mi imperfectiuni :). Dupa ce-am vazut-o pe Lumi si mi-am cules plombele de pe jos cam greu imi adun tupeul sa ma expun da' nah... asta sint si basta.

Revin dupa ce pun pozele mele si dupa ce va admir pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Gata, m-am expus.

Intru doar sa va spun ca aveti toate niste copii frumosi foc! In special m-am bucurat sa ii revad pe baietii Mephalei, ce simpatici sint si cit au crescut!

Revin :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Neatza si de la mine..

E asa o vreme urata afara... cald, umed si innorat, sta sa ploua, si se lumineaza si mai tarziu deja.. nu am avut nici un chef sa ma dau jos din pat azi. Dar cum nu mi-a venit nici o idee de ce as fi indispusa, iata-ma la lucru

Am executat o ora de sala aseara si am mancat rezonabil

Codrina, . Hai ca e bine ca ai facut un efort si ai scris aici. Ai sa vezi ca incet incet o sa iesi din starea asta. Trebuie numai sa te fortezi un pic... De multe ori si mie mi se intampla sa nu vreau sa vad pe nimeni, sa fiu singura cu preocuparile mele, dar trebuie sa facem un efort cateodata sa nu ne dam la fund in starea aia, pt ca dupa un timp indelungat e foarte greu sa iesi din ea... De fapt eu m-am schimbat in urma unui diagnostic infricosator intr-o persoana mai sociabila decat inainte pt ca am realizat ca decat sa stau sa imi plang de mila, mai bine fac ceva sa uit si sa depasesc situatia. Hai ca se poate, ai sa vezi ce bine te simti cand esti activa, totul e sa fi constienta si dornica de schimbare si sa nu lasi starea asta sa iti acapareze viata

Eloise, bine ai revenit. Frumoasa vacanta! asteptam poze

Sabina, La multi ani Erikai!! multa sanatate si impliniri pe toate planurile!

Xio, f bine ti-a stat la nunta!

Gata pauza, va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Sabina: La multi ani pentru Erika!

Codrina -

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Salut fetelor!

Azi m-am intors si eu din Banglades.....si vad ca iar am de citit din urma. Ieri, la hotel, nu am putut sta linistita, si am mers la sala....pe cine aveau ei pe dvd???? Pe Billy si tae-bo!!...Am facut numai 30 de minute, ca eram nedormita de 2 nopti.

In seara asta vreau sa bag un abb ripper..sa vad cum il conving pe consort sa faca si el

Daca imi zice cineva cum sa trimit abb rippe eu cu bucurie il dau cui il cere...dar e mare si nu stiu metode...v-am mai zis...geniul it-ului sunt

P.S De la cine sa iau si eu parola pt contul comun????

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput