"Abdomen extra-plat (42)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Puskin,multam de intrebare e binisor vad.Parca nu mai doare ,dar mi-e frica sa o fac pe viteaza .
fug ca mi-au venit fetitele

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

neata..eu-s treaza de la 8, dar na, tot neata' zic ca sunt la a doua cafea

mai stau oleaca sa imi termin cafeaua si bag sport ca apoi imi vine pretena in vizita si nu mai am timp

Sabina sa iti traiasca copila si sa fie sanatoasa

eu nu prea mananc paine, dar am executat 5 felii (cam mari) de paine integrala cu unt, pe 2 felii am pus si oleaca dulceata de capsune de la socrela(nu-mi place dulceata, dar asta i-a iesit f buna), restul 3 doar cu unt..

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Sabina: La multi ani pentru Erika!
Xio: foarte chic ai fost la nunta. Imi place cum ti-ai purtat parul.
Nikole: am vazut ca m-ai intrebat pe picasa, cate kg aveam in 2006 - in jur de 70
P90X e aproape descarcat la mine, pentru cine il vrea, dar e mare de tot.
Va multumesc de atragerea atentiei cu greutatile la picioare.
Problema la mine e ca nu am timp fizic sa dedic sportului mai mult de 30 min/ zi (si mai putin in unele zile). Nu ratez ocaziile de mers pe jos/ urcat scari/ alergat incolo si incoa cu copila. Intre job (plecare de acasa la 7.30 in timpul scolii si ajuns inapoi la 19 in medie), copil si nevoile ei, hobbyul meu culinar (si sper ca si afacerea mea la un moment dat si nu cand o zbura porcul), raman foarte putine resurse temporale si fizice. Si in consecinta, ma axez pe exercitii scurte ca timp si mai intense. Eu de exemplu banca de abdomene o calaresc dimineata la 6-7 si inainte de a ma pune la somn (12-1-2 noaptea). Dar acord mai multa vreme si atentie alimentatiei , care e o parte f importanta pentru "staying in shape".

Mancarea mea pe azi:
zmeura cu iaurt si sirop de yucon, fulgi de amaranth si seminte de canepa
un pumn (mic) de boabe de cacao crude
miso cu ciuperci, soba si lotus
pui umplut cu spanac si br de capra (2 felii)+ zuchini galben pe gratar si rosii
o para
salata mica de quinoa cu ceapa verde, gravlax, seminte de bostan si pastai
serbet de ciocolata si menta (un scoop mic- 20-30 g)

People are always blaming their circumstances for what they are. I don't believe in circumstances. The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them. ~G.B. Shaw

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Intre timp, oarecum imobilizata fiind de viroza mea, am recuperat in fuga ultimele 2 capitole si mai am si timp de scris. Sa va mai povestesc din vacanta:

*fi-miu (aproape 4 ani) a facut ceva snorkeling si a inceput sa invete sa inoate. Mi-e cam ciuda ca pina acum nu l-am dat la inot dar nici nu prea exista locuri in oras. Din toamna asta vreau sa-l duc neaparat.
*Eu am stat la soare (in medie 2-3h pe zi la ore rezonabile) suficient incit sa ma innegresc simtitor ceea ce imi displace pentru ca nu ma prinde bine.
*Pe plaja in Grecia am fost socata sa observ ca, fara exagerare, aproximativ 50% din oameni erau obezi. Multi multi copii si tineri, nu doar cu probleme de greutate ci obezi in deplinatatea sensului. Nu stiu daca a fost o coincidenta sau e cu adevarat o problema frecventa acolo.
*In alta ordine de idei, m-am bucurat sa revad Grecia, ca si prima data cind am fost acolo, mi s-a parut cumva un fel de Romania cu oameni mai faini. Mi-a fost ciuda ca nu am putut sa umblu mai mult, asa cum as fi vrut. (adica alergat de colo colo in continuu, vizitat intensiv si stat mai deloc cu burta la soare... dar chestia asta nu se poate intotdeauna cind vrei sa dai si copilului ce-i al copilului)

Multumesc mult Iulix& Puskin pentru urarile voastre. Iulix, acasa pe covoras fac pilatesul :-). Puskin, vad ca sintem nascute in aceeasi zi (io cu 3 ani mai tirziu) si mai observ ca sint citeva exemplare de pesti pe aici :)

Citind din urma am vazut filmuletele Luminitei (wow, impresionante si dpdv tehnic dar si estetic), am revazut-o pe Allure cea superba sarind coarda si-n pozele de anul trecut cred, pe Anda aratind grozav la mare si pe fetita ei frumoasa.

Mai recuperez... revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Gata cumparaturile cu tot cu durere care mai nou s-a mutat in spate pe la omoplatul drept. Deja vad ca ma doare permanent, nu tare, dar suficient incat sa ma deranjeze. Insa vad ca ma pot intinde intr-o parte.
Carina cat e de mare P90x?
Eloise cu placere. Super ca te-ai simtit bine.





...................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Hannen, nu am cumparat nimic bun, am cautat pantofi ca sambata merg la o nunta. Sper sa fac niste poze sa vi le arat.
Elena, in casuta in care apare scris mesajul tau nu vada activa optiunea de pm. Insa te cred ca ai ca ma primit totusi un pm de la tine. O sa incerc sa dau reply la el.
sabina sa iti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si norocoasa!

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Multumesc dragelor pentru urari!Sunteti niste dragute.Acuma tati face tortul si apoi cantam


Am downloadat P90x,e impartit pe bucati,deci poate fi trimis cu usurinta.
Hannen daca incepem maine de dimineata,nu e nevoie sa lasi calculatorul deschis peste noapte.
Scriu cu picioarele,scuzati.

Iulix dupa ce culc fetele putem sa incercam sa-ti trimit.E nevoie de Skype,dar pentru inceput putem vorbi pe mess.Iti trimit PM cu id-ul.



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

V-am citit zilnic, am vazut si cand m-a strigat Allure , si am tot zis ca raspund, scriu, dar....sunt intr-o depresie (?cred?), o stare ciudata de cateva luni si acuma m-am afundat de tot in ea eu de felul meu sunt tare sociabila si foarte vorbareata (prea vorbareata), dar de cateva luni m-am inchis in mine. am tot avut problemele de sanatate, cu tot felul de diagnosticuri sau fara, si m-am simtit rau si obosita si sfarsita si n-am mai comunicat cu oamenii si...cred ca m-am obisnuit asa. chiar si dupa ce am facut tratamentul pt HP si ma simt bine, tot "tacuta" am ramas. sunt saptamani intregi in care vorbesc doar cu mama si la serviciu lucrurile absolut-absolut necesare cu colegii(mai stau si singura in birou) si atat. si mi-e bine asa. vin la munca, imi fac treaba, merg acasa, mai fac cate ceva prin casa, mancare, citesc si apoi somn.a doua zi la fel. n-am chef de oameni, de povesti...eu, care inainte, oricat de obosita eram, nu ratam o tura de povesti. si daca trebuie-musai sa merg undeva e dezastru. am fost la o nunta, in mod normal ador nuntile ca sunt prilej de intalnit cu oameni dragi si stat la taclale ore in sir, acuma n-am avut chef, parca trebuia sa merg la spanzuratoare nu altceva si desi am fost cu prieteni dragi, am simtit ca ...nu stiu, eu nu mai am nimic de spus. toata lumea ma intreba ce-i cu mine, toti obisnuiti ca stau in jurul meu gura casca si eu le povestesc te miri ce, si acum nimic. si ce ma enerveaza e ca imi place asa, acuma mi se pare un efort urias ceea ce inainte faceam ca asa era firea mea, si n-am chef sa depun acel efort, prefer sa stau singura si sa tac. cand judec la rece imi dau seama ca nu e bine asa, dar...n-am chef sa ies din starea asta.
asa ca, desi va citeam si de multe ori voiam sa zic una-alta, nu-mi gaseam forta sa scriu.

cu sportul am lasat-o balta ca n-am avut chef si am simtit ca n-are rost si..... vreau sa ma apuc iar de hiphop.
cu dulciurile...vai si amar de steaua mea! vreo 3 saptamani am bagat, cred ca zilnic, cate o cutie de toffifee. stiu ca nu-i bine deloc, da deloc, pt sanatate, dar efectiv nu ma puteam abtine.si nu ma mai interesa nimic. trebuia sa-mi mananc cutia de tofife, mai ceva ca drogatii. saptamana asta mi-am propus sa rezist fara zahar (un capucino pe zi, atat). mi-e o pofta de mor, dar de 3 zile rezist eroic.

cam atata...nu stiu, anul asta, de fapt incepand de prin noiembrie anul trecut a fost...o mare varza! profesional a fost superb, mi-am implinit niste visuri, dar in rest...sanatatea varza, relatiile cu oamenii dragi si mai varza. si ciudat e ca nu sunt trista, sunt bine asa cum sunt, lumea chiar imi zice ca ce bine arat, si chiar ma simt foarte bine doar eu cu mine, atata doar ca stiu ca nu e normal, ca omul e o fiinta sociabila, nu poate trai singur.

va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Am terminat de executat Core cardio & balance, 40 minute. Ma simt super , doare un pic genunchiul stang ( cel bolnav).

De mancat pana acum afine cu chefir si muschi de vita cu legume. Plus 2 cafele.

Eloise, nu te-am vazut in listuta cu zile de nastere. Inca o pestoaica .

Hannen, daca te-a lasat umarul e de bine. Eu zic sa nu il fortezi in nici un fel pana nu isi revine complet.

Lumi, ce antrenament faci azi? Tu ai si gantere acasa?

Sabina, sa iti traiasca fetita si sa va bucurati de ea.

Codrina, incearca sa gaseste cauza starilor tare, acolo trebuie lucrat
.

Sambata merg la o nunta, habar n-am cu ce ma imbrac ca vad ca s-a facut super frig .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Sabina ti-am dat add pe mess.
Mai ce de nunti in perioada asta. Si eu am o nunta sambata si o sa profit de ocazie sa imi fac cateva poze in tinuta eleganta.
Codrina bine ai revenit. Imi pare rau ca ai avut probleme de sanatate. Oricum sa stii ca aici gasesti oameni care sunt langa tine mereu si oricand simti nevoia nu ezita sa ne scrii. si sa parte de multa sanatate, ca e mai importanta decat toate.
Puskin ce sportiva esti.
Eu azi cred ca zic pas la sport pt. ca ma tot deranjeaza durerea asta nesuferita si nu vreau sa fortez spatele. Sper ca de maine sa fie totul ok.







...................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput