"Abdomen extra-plat (42)"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikole

Sabina, La Multi Ani lui Erika, sa fie sanatoasa, sa va umple viata de bucurie
Pai Erika e strumfica , ar fi trebuit sa fii si tu la odiseea de iul-aug 2007, nu?
traiam cu impresia ca e nascuta la sf lui septembrie, nu stiu de ce...



Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI





Multumesc!
Pai trebuia sa se nasca in septembrie.S-a grabit.A venit la 38 de saptamani(fara o zi).DNP-ul coincidea cu ziua mea de nastere.
Am ramas la papanasi ca acolo am dus toata odiseea,eram atasata de fete,nu puteam sa plec.



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Ceva interesant

Gandeste-te ca ai putea slabi mancand



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Buna dimineata!

Chiar ma intreb daca va mai amintiti de mine, eu eram aia cu Pilatesul care scria mai rarut, asa, si nu prea avea cu ce sa se laude . Am fost plecata 3 saptamini in vacanta la mare, una la Sfintu Gheorghe in Delta si alte doua in Grecia; ieri seara am revenit acasa (racita brusc de la diferenta de temperatura, ma chinuie o viroza sper eu usoara). Vacanta a fost plina si faina ca toate vacantele. Cit despre activitatile fizice chiar daca nu m-am tinut zilnic de exercitiile mele le-am inlocuit cu inot si alergat pe malul marii. Din pacate cu mincatul am luat-o adesea pe aratura si n-am reusit sa ma dezic de inclinatiile mele de gurmanda daca nu in- atunci cu siguranta greu curabila. Dar am reusit macar sa nu ma ingras.

In tot intervalul asta m-am rupt de internet si n-am mai citit cele 3 sau 4 capitole pe care le-ati scris, incerc sa recuperez zilele astea.

Aaaaaaaaaa, imi trimiteti si mie datele contului comun sa pun niste fotografii din vacanta? Asta daca-mi fac curaj si nu ma paralizeaza complet sentimentul inferioritatii vazindu-va pe voi :).

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Buna dimineatza.
ERIKA !!!
Sa fii sanatoasa, fericita si sa ai parte de tot binele din lume.
Sabina vreau si eu programele. Cum facem?
Mephala nu te descuraja.
Ema am mai auzit prima melodie, dar nu stiu unde...





..................................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Mai fetelor mi s-a pus ceva la coasta in partea dreapta de nu ma lasa sa respir. Mai rau e ca ma junghie de ma zapaceste. Si nici nu pot sa ma intind intr-o parte ca ma doare de mor. Ce naiba am?? Ca nu am facut efort...decat am stat pe scaun. De fapt ma luai la examinat si simt ca e o durere ce ricoseaza si in spate.

Xio frumoase poze. Ti-a stat foarte bine in rochita si cu rujul inchis.
Sabina cica este important si felul in care mancam; adica sa nu inghitim mancarea ca lupul, ci sa stam sa o mestecam incet, sa o savuram. Eu una nu pot sa stau un an la masa asa ca in 10-15 min. am terminat.






..................................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Bine ai revenit Eloise. Pilates faci acasa sau la sala?







..................................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Salutare din nou!De data asta cu capul mai limpede.
Sabina,pai eu aseara m-am dus in pat pe la 1:30(Lumi tot intreba "inca nu dormi omule?") ,m-am trezit la 3:30 si m-am grabit sa maninc pina la si 50 si-am bagat repede brinzica cu rosii si ardei gras apoi la 4:15 m-am culcat iar si m-am trezit la 6:30 noroc cu soatza care tragea de mine ca altfel cred ca ma trezeam la 13:00 p.m(ceea ce am si facut dupa)

Dupa ce am expediat fetele(exact dupa 3 ore de cind m-am dat jos din pat) m-am intors si am sarit iar in "scutece" si dai somn pina la 13:00.Pai altfel n-as rezista!Ce dormeam ieri conducind,dar azi de vreo 4 ori m-am surprins gata ,gata sa adorm.m-am cam speriat pt ca nu am mai patit niciodata sa fiu chiar atit de obosita.(Da` al naibii ca noaptea nu mi-e somn deloc )

Acum cu programele alea,dimineata cred ca pc^ul lui Lumi intrase in stand by asa ca l-am stins si eu ...numai unul e gata din 3.Restul nu stiu ce`om face cu ele.
Dar dureaza atit de mult incit mi se pare enervant (eu am mania sa sting tot in urma mea ,deconectez toata aparatura...si`mi vine nasol sa las pc^ul on peste noapte)Am zis ca fac un efort.Oare cit mai dureaza efortul asta?

Ah,La Multi Ani pt. Erika !Sa creasca mare ,sanatoasa si frumoasa!
Mai ce trece timpul!!(la altii trece mai repede)

eu am un pui in cuptor si o supa (molokheya soup- http://egyptian-cuisine-recipes.com/recipes/soups/molokheya-with-chicken.html)

Miroase de mori(usturoi cu coriandru ) si eu doar balesc pe linga oala pina diseara .

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Vreau sa fac maine branza tofu si nu stiu ce mirodenii sa pun. Voi ce folositi?
Ema ziceai ceva de ardei pus in tofu?
Ma duc la cumparaturi ca am frigiderul gol.






..................................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Mancarea de ieri a fost asa: omleta cu putina telemea, rosie, castravete, afine cu kefir ( dupa sport), chiftele din piept de curcan si legume, pregatite la cuptor cu tzatziki. Seara am mai ros niste seminte de dovleac ca ne-am uitat la film.
Azi cred ca bag un Plyometric, sa vedem.

Hannen, cum mai este umarul? Eu nu stiu cum rezisti cu asa program de somn .

Carmen, mersi. Nu stiu cum sa fac sa te dezobisnuiesti de dulce. Hai pe mess sa ne conversam un pic.

Eloise, ce fain ca ai avut 3 saptamani de vacanta. Sa-ti fie de bine.

Xio am vazut si eu pozele cu rochita si rujul, foarte faina combinatia, iti vine tare bine.

Lumi, m-ai omorat soro cu pozele alea , ma duc sa ma impusc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Desi am facut numai excese si sport zero vad ca am 54 de kg acum .
Asa tare ma enerveaza situatia asta cu zacutul in casa astept acum sa vad la ce sala se gandeste prietenul meu sa mearga pt. a-mi da seama daca pot sa merg cu el sau nu .

Deus , atata de bine iti sta culoarea asta de par ca daca o schimbi vin pana in Cj sa te mananc cu fulgi cu tot

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput