FIV in Ungaria 114

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Neatza fetelor...

fancy_mona felicitari pentru foliculasi... buuuuun... stai bine...
i-ai zis lui pk de prg?
Tine-ne la curent in continuare cu rezultatele tale...


am si eu o completare de facut in privinta pregnyl-ovitrelle...
pregnylul se face intramuscular (pe mine asa m-au pus la fiv 1) si ovitrelle-ul se face subcutanat (asa l-am facut la fiv 2)... deci pentru mine e mai comod sa fac ovitelle ca mi-l execut singurica...

fetelor am raspuns la pm-uri... nu va numesc ca am avut foarte multe mesaje dar sa stiti ca am raspuns la toate...


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

tannoo

aristica deci nu ne "lovim" azi pe la albu... banuiesc ca tu esti deja "rezolvata" la ora asta...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_mona spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

Neatza fetelor...

fancy_mona felicitari pentru foliculasi... buuuuun... stai bine...
i-ai zis lui pk de prg?
Tine-ne la curent in continuare cu rezultatele tale...



Am revenit ,
foliculii cresc , incetut dar sigur . Am mai primit 2 zile de injectii si trebuie sa fim joi iar la eco .
Inca nu i-am zis de prg pentru ca ne mai intilnim joi si atunci vedem ce va mai fi .
Pupici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

mami eu sunt rezolvata: ramane schema 3 menopur seara + 1 diphereline dimineata. Acum am 4 foliculi intre 9-11 mm, 3 foliculi intre 7-8 mm, 2 foliculi de 5 si 6 mm. Vezi ca mi-au zis fetele de la mmf ca aseara s-au produs decalaje foarte mari la programari la Dr. White...poate n-ai ghinionul sa stai 1-2 ore la coada. Azi dimineata era omul tumefiat la fata

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_mona spune:

paunas ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Am rezultatele la estradiol si FSH ziua 3.
E- 31
FSH - 7.2
Sunt fericita! Chiar incepe sa se vada rezultatele de la tratamentul cu namoale de la Sovata. Pai la mine un estradiol normal de Z3 era cam 13, iar cu 2 zile de stimulare in Z4 era 25. Iar FSH-ul chiar a scazut mult. Inainte de ultimul FIV(iulie) era aproape 15.
Vad ce zice PK si poate inainte de FIV mai bag o cura de namol.
Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Motzishor, mie mi-a recomandat PK sa fac ovitrelle in ziua ET; ce-i drept eu l-am abordat din punctul asta de vedere pt ca eu in afara de obsesia progesteronului insuficient (obsesie nefondata pe baza analizelor, ci ....), mai aveam si alta obsesie, aceea a natural killer peste limita. Culegand informatii din diverse locuri, am aflat ca suplimentarea progesteronului poate duce la scaderea NK.
Oricum, eu imi cumparasem ovitrelle din Romania, caci in Ungaria nu se da fara reteta, dar am vrut sa stiu si parerea lui, deci cu atat mai bn ca mi-a recomandat el!
Fancymona, esti bine!

21+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenus26

Am rezultatele la estradiol si FSH ziua 3.
E- 31
FSH - 7.2
Sunt fericita! Chiar incepe sa se vada rezultatele de la tratamentul cu namoale de la Sovata. Pai la mine un estradiol normal de Z3 era cam 13, iar cu 2 zile de stimulare in Z4 era 25. Iar FSH-ul chiar a scazut mult. Inainte de ultimul FIV(iulie) era aproape 15.
Vad ce zice PK si poate inainte de FIV mai bag o cura de namol.
Va pupic Ce tareeeee esti! Bravooo.
Insa mare grija ca de la Sovata stiu o fata care s-a intors c-o clamidie...deci sa faci secretia si cultura din col



MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

raspuns dat de PK :CINE VA FACE PRG INJ NU TB SA FAC OVITREL INAINTE DE ET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

buna,

fetelor, scrieti-mi si mie cateva site-uri unde ati gasit cazare la budapesta, va rog

multumesc,

Mergi la inceput