Gasca de Constanta *122*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Trezirea ca va ajunge soarele la burta ... haideti mai ca bantui de una singura pe aici

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Ely- multumesc

Lali...aici sunt, ai strigat catalogul?....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Si eu sunt
Numai ca mai artunc aici un ochi, mai stau dupa fii-mea, mai dau o tura pe la bucatarie, doar tura ca nu imi vine sa ma apuc de mancare...

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

'neata fetele!prezenta la apel(ca de obicei mai tarziu).....

apropo de imunizare,nepotei mei au luat imunoresistant(produsele de la imuno sunt f bune)si nu au mai racit de atunci(de 2 ani).
Ghiulten daca vrei iti pot lua eu ce ai nevoie din c-ta ca vin zilnic la serviciu.
Dana,concediu placut!
Crixia,sanatate multa!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

BUna dimi!!!

Sincer nush daca mai vreau un ceai la cat de bine arata cafetutza aceea.

Am terminat nunta, a fost foarte frumos,cum nici nu m-am asteptat. Ieri am scos finii la biserica, si au si plecat in Italia. De sambata vecinii imi spun "printesa". Cum am pozele le pun sa ma vedeti. Preotul ne-a spus ca am fost ce-a mai frumoasa pereche de fini_nasi din ziua aceea, asta asa ca sa nu ma laud prea mult. Oricum sunt tare, tare multumita, de cum a fost toata nunta, nu ma asteptam. Multumesc din suflet tiza ptr participare, ai si cateva poze pe la nunta. Baza mea cu turta miresei tu ai fost.

Apopos de poze ale mele de la tine(cd-ul) cand o sa le am si eu?

De maine sunt in examene. Dau la liceul Mircea. Stie cineva pe acolo vreun supraveghetor? Am nevoie de AJUTOR!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Madam- Dana...oooo, pai sa-tzi spunem printzesa de acum, aici, citeste din urma, am povestit la fete, cu cuvintele mele ce-am vazut pe 28 august

pozele de la ziua lui Tibi zici???sunt la mine in laptop, separate in fishiere individuale,...asteptam iarna sa facem restul....dar vezi ca umbla cd-urile (nu stiu la cine sunt acum)...ne auzim !!!

p.s. hai la o cafea, daca ai timp si-ti trag pozele!
bafta la examene!!!!victorie...sa fie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Hello...sunt aici..am lipsit motivat aseara..am gatit..si azi de dimineatza am mers la controlul periodic ptr la firma.

ROR-ul, l-am facut.Si ceea ce se spune despre el ..nu este nimik cert/sigur din pacate.Aici ca si in politica. Nu a iesit nimeni sa zica, DA domnule vaccinul declanseaza autism sau alte cele.
Miha...imi pare rau de ceea ce se intampla cu Mihaita, dar....nu stiu ce sa zic..eu nu sunt convinsa ca un vaccin poate
declansa autism...nu sunt convinsa ptr ca nu exista nimik concret.

Il voi vaccina pe Luca si de hepatita A si de varicela, probabil.In rest le avem doar pe cele din schema obligatorie.

Revin, ma duc sa beau cafeaua.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Lulu eu cred ca un vaccin poate declansa o boala,dar trb ca sa fie predispus copilul la acea boala,sa aiba deja ceva,acolo,care sa astepte factorul declansator. Vaccinul doar poate ajuta un numar de copii sa faca boala. Cam la fel gandesc eu si cu alte boli care apar din pricina fumatului,alcoolului,sedentarismului... trebuie sa fie ceva samanta de boala acolo iar "viciile" sunt doar factori ajutatori.Parerea mea

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77


ROR-ul, l-am facut.Si ceea ce se spune despre el ..nu este nimik cert/sigur din pacate.Aici ca si in politica. Nu a iesit nimeni sa zica, DA domnule vaccinul declanseaza autism sau alte cele.
Miha...imi pare rau de ceea ce se intampla cu Mihaita, dar....nu stiu ce sa zic..eu nu sunt convinsa ca un vaccin poate
declansa autism...nu sunt convinsa ptr ca nu exista nimik concret.




cele mai multe statistici asta spun,ar mai fi lipsa de afectiune a mamei si atunci copiii se retrag intr-o lume a lor sau varsta inaintata a tatalui(cauze principale)....la noi nici una nu merge,3 medici(2 din romania,unul din spania) asta ne-au spus,ca la noi asta a fost cauza si crede-ma ca din evolutia lui Mihaita,la ceva timp dupa ce-am facut vaccinul a intervenit regresul lui....dintr-un copil care vb adecvat varstei,se juca,ne iubea(imbratisa cu drag,cauta),manca singur,bea singur.....dintr-o data n-a mai facut nimic....

nu incerc sa conving pe nimeni de nimic,povestesc doar experientele noastre si tot ceea ce mi-au spus medicii....este ultima postare pe aceasta tema!

fiecare parinte,face ce simte si crede ca este mai bine pt puiul lui!!



MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77
..am gatit..


Cuscra, ce-ai facut bun???

abia astept sa vina toamna, sa fac zacusca ...facem o claca intr-un we sa ne zacustim, intr-un loc minunat ..incepe cu p si se termina cu a (sa nu va sara mintea la prostii

Mergi la inceput